Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Zacatek lecby
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
swin

PříspěvekZaslal: 18.07.2012, 13:14 hod    Předmět: Citovat

dekuji petre a asi to necham byt a uvidime na dalsich testech to uz se zeptam na presne jednotky v jakejch je to uvadeno .

Ahoj Baro to co pises me moc nepotesilo ale jak pises mozna je to tim ze me zlucnik v unoru 2011 vyndali to by mohlo byt ono a jestli ne tak doktorka asi vi co to znamena tak se podle toho zachova ale behem lecby asi nebude podnikat dalsi kontroly na jine onemocneni si myslim .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.07.2012, 13:53 hod    Předmět: Citovat

S hodnotami GMT bych si teď moc hlavu nelámal. Během pár týdnů léčby by se měly jaterní testy postupně dostat do normálu takže pak se uvidí jestli se GMT přidá a srovná se taky.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.07.2012, 10:09 hod    Předmět: Citovat

nechci být ošklivej, ale poměry a gmt vidím spíš na to pivko a vínko, ne... ? Embarassed Wink
Bára
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.07.2012, 15:11 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,lepší je vše vyšetřit dřív nežli později,sama vím,že si o každé vyšetření musím sama říct.Samotná léčba toho ještě v těle hodně rozhodí a třeba na krevní obraz jsem při léčbě chodila každých 14dní.
swin

PříspěvekZaslal: 24.07.2012, 13:00 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
swin napsal:
cauky sorry ze jeste otravuju ale nejak jsem se zapomel doktorky zeptat co znamena a jak se prepocitava ten zaznam poctu vyru v krvi po PCR testech .... na nekolika zpravach to mam uvadeno tak ze je cislo s dvouma desetinama . Jestli tomu nekdo rozumi prosim poradte at vim kolik presne vyru mam v sobe . dekuji

Prvni zprava : P-PCR hepatitis C : 958.00

druha zprava a posledni pred zahajenim lecby: P-PCR hepatitis C : 1710.00

Ta čísla které uvádíš na mne působí trochu divně. Nebylo za tím ještě něco uvedeno? Obvykle se totiž hodnoty viremie pohybují ve statisících až milionech. Je samozřejmě možné, že máš skutečně hodnotu pouze kolem jednoho tisíce, a určitě bych ti to přál. Jen chci upozornit na to, že takto nízké hodnoty před zahájením léčby nebývají obvyklé a zpravidla je za číslem ještě něco (např. "^3" nebo "e+3"). Pokud to opisuješ ze zprávy od doktorky která to opisuje z protokolu z laboratoře, je možné že si to nějak zkrátila a raději se na to zeptej. Pokud je to takto napsáno přímo na protokolu z laboratoře, zeptej se na to taky. U každé hodnoty by totiž měly být uvedené jednotky, zde to bývává "IU/ml", u starších metod "cp/ml".

Petr

Petre tak jsem zjistil presny zapis toho vysledku a je to P-PCR : 1710,00 10^3 IU/ml rika ti to vic ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.07.2012, 15:22 hod    Předmět: Citovat

swin napsal:
Petre tak jsem zjistil presny zapis toho vysledku a je to P-PCR : 1710,00 10^3 IU/ml rika ti to vic ?

Ano, tohle už je jasné a znamená to 1.710.000 IU/ml (čili 1,71 milionu IU/ml).
Bohužel to znamená že nemáš velmi nízkou viremii a nemá smysl uvažovat o zkrácení léčby. Hodnota viremie kterou máš, je "obvyklá". Tak teď hlavně aby po nasazení léků začala klesat!
Měj se!
Petr
swin

PříspěvekZaslal: 29.07.2012, 16:58 hod    Předmět: Citovat

Petr napsal:
swin napsal:

Ano, tohle už je jasné a znamená to 1.710.000 IU/ml (čili 1,71 milionu IU/ml).
Bohužel to znamená že nemáš velmi nízkou viremii a nemá smysl uvažovat o zkrácení léčby. Hodnota viremie kterou máš, je "obvyklá". Tak teď hlavně aby po nasazení léků začala klesat!
Měj se!
Petr

diky Petre snad to dobre dopadne a viremie klesne nejlepe na nulu . 31.8 me asi budou delat zas PCR tak uvidim a dam vedet . Jo a jestli muzu jeste otravovat je mozne ze ta viremie kolisa bez lecby , protoze pri prvnim odberu na PCR jsem mel jen 980.000 IU/ml a pred zacatkem lecby tech 1710.000 IU/ml ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 29.07.2012, 19:36 hod    Předmět: Citovat

swin napsal:
...Jo a jestli muzu jeste otravovat je mozne ze ta viremie kolisa bez lecby , protoze pri prvnim odberu na PCR jsem mel jen 980.000 IU/ml a pred zacatkem lecby tech 1710.000 IU/ml ?

Ahoj,
kolísání viremie je naprosto běžné. Pokud se viremie změní na dvojnásobek nebo naopak na polovinu, tak se z toho nedá nic usuzovat. Spíš se sleduje, jestli se mění "počet nul" - tedy jestli je to v milionech, statisících apod.

Tak ať Ti ty nuly rychle ubývají! ;o)
Petr
swin

PříspěvekZaslal: 30.07.2012, 15:41 hod    Předmět: Citovat

dekuji
swin

PříspěvekZaslal: 28.08.2012, 16:16 hod    Předmět: Citovat

Cauky tak uz jsem po 6 injekci a celkem to zvladam na klid az na to ze v praci se me obcas toci hlava kdyz vybehnu rychle schody coz se nekdy pri me profesi stava ( balikovy dorucovatel u ceske posty ) ale proc pisu vcera jsem mel docela silne bolesti hlavy az me bylo na zvraceni Sad dnes jen tak poboliva ale nic strasneho .... mel nekdo pri lecbe stejny problem co se toceni hlavy a bolesti tyce ? V patek jdu na kontrolni odbery a mozna PCR tak se zminim doktorce ale rad bych slysel i vas nazor diky

Naposledy upravil swin dne 10.09.2012, 14:19 hod, celkově upraveno 1 krát.
Páťa

PříspěvekZaslal: 28.08.2012, 19:07 hod    Předmět: Citovat

Jéé a jak se mi při léčbě točila hlava a bušení srdce i pocity na zvracení... Sice dost později, podle toho jak klesaly červené krvinky joj. Pak to zase přešlo.

Naposledy upravil Páťa dne 28.08.2012, 19:20 hod, celkově upraveno 1 krát.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 28.08.2012, 19:10 hod    Předmět: Citovat

Stát se může leccos. Tělo je léčbou rozhozené a funguje jinak než dřív. Naštěstí se to po léčbě zase spraví. Točení hlavy bych hádal na nízký tlak. Dej si na to pozor, abys někde neupadl a něco si nenarazil. Opravdu na to tělo není takový spoleh jako dřív. Mluvím z vlastní zkušenosti - taky se mi točila hlava a myslel jsem že těch pár metrů ještě dojdu. Sedni si, odpočiň, když je nejhůř tak nohy nahoru, za chvilku to přejde.

Bolení hlavy může mít spoustu příčin, zkusil bych víc pít (to může trochu pomoct i proti točení hlavy).

Ale jak říkám - jsou to rady bez záruky. Sleduj jak se to bude vyvíjet a zkonzultuj to s doktorkou.
A nedej se Wink
Petr
jhjz2

PříspěvekZaslal: 28.08.2012, 19:39 hod    Předmět: Citovat

Ahoj!Mě hlava bolívala pravidelně.Druhý,nněkdy 3tí den.Asi tak do 15tého týdne léčby.Vždy max.1den.A taky záda V kříži.Ty mě berou ještě někdy i ted.Tak se drž!Jindra Cool
Páťa

PříspěvekZaslal: 29.08.2012, 07:08 hod    Předmět: Citovat

j jak klesá počet krevních elementů, ředí se krev a klesá tlak, tělo ho kompenzuje zrychlenou srdeční akcí, dostavuje se nevolnost a bolesti hlavy, nejhorší by to mělo skutečně být od 3-4-měsíce. Pak by se to mělo zase zlepšovat. Určitě si později vezmi neschopenku třeba na 3/4 roku ani řídit auto bys časem určitě neměl. Znám osobně asi 6 lidí a všichni marodili, kromě jedné, co ještě měla klasický interferon bez rib. a všichni to měli spíš tak, jak se píše tady http://www.hepc.cz/board/viewtopic.php?p=4422&highlight=#4422 , než jen maličkost. Nejedná se o žádné strašení, ale pravdu, kterou by si měl každý na začátku uvědomit a přijmout jí. Jedná se o extrémně náročnou terapii na nemoc, které virus se nachází především v játrech jenže i například v mozku, a který poškozuje sekundárně všechny orgány v těle. Prostě něco za něco, ale dá se to. Nakonec to všichni co znám zvládli, kromě jednoho, co pro deprese prostě nemohl.
swin

PříspěvekZaslal: 29.08.2012, 15:55 hod    Předmět: Citovat

diky moc lidicky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.