Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

relaps

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.12.2006, 10:40 hod    Předmět: relaps Citovat

Ma alkohol vplyv relaps po chemoterapii pegintron+rebetol?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.12.2006, 13:53 hod    Předmět: Citovat

Alkohol by neměl mít vliv na relaps (návrat viru) po úspěšném vyléčení hepatitidy C (po dosažení SVR).

Alkohol však má vliv na stav a kondici jater. I po úspěšném vyléčení zůstávají játra poškozená, a alkohol může toto poškození dále zhoršovat. Malé množství alkoholu sice po vyléčení škodit nemusí, ale zůstává otázkou, co je to v tomto případě malé množství. To je velmi individuální.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.12.2006, 15:17 hod    Předmět: Citovat

Dakujem velmi pekne za odpoved, bo teraz Silvester a ja som akurat vysadil liecbu po uspesnych vysledkoch! Prajem vela zdravia v novom roku!
Sas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.02.2007, 12:15 hod    Předmět: Snizeni ucinku leku? Citovat

Tady jste probiraly vliv alkoholu po vysazeni lecby. To znamena, ze v prubehu lecby alkohol snizuje ucinnost leku? (ted jsem na lecbe Pegasysem a Copegusem a trikrat jsem si dala sklenicku)
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 02.02.2007, 13:25 hod    Předmět: Citovat

Jestli alkohol ovlivňuje účinnost léčby není zcela jisté. Ví se však, že zhoršuje stav jater (při léčbě i mimo léčbu).

Nejlepší je samozřejmě nepít vůbec. Nicméně nemá smysl trápit se proto, že sis dala skleničku.

Petr
Sas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.02.2007, 14:25 hod    Předmět: Citovat

Dekuji! Ted jsem klidnejsi! Jak byly ty svatky, dala jsem si sampano:) Nemohla jsem vydrzet...
modry35

PříspěvekZaslal: 27.06.2007, 20:37 hod    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,
já tedy nejsem žádný odborník, ale z toho co jsem si kdekoliv přečetl jasně vypplývá, že alkohol přispívá možností množení viru a to při nějaké minimální hodnotě může vést v krajním případě k relapsu. Nevím, chtělo by to lékaře, který tomu rozumí, ale myslím, že se stejně všichni jenom něco domnívají. Tak to vidím já. Modry35.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.06.2007, 17:25 hod    Předmět: Citovat

modry35 napsal:
...alkohol přispívá možností množení viru a to při nějaké minimální hodnotě může vést v krajním případě k relapsu.

Tak aby to někoho nemátlo:

S určitostí se dnes ví, že alkohol poškozuje játra - neví se však jaké je to "kritické množství".

Jestli alkohol podporuje množení viru, to podle mne prokázáno nebylo. Pokud máš na mysli relaps v průběhu léčby, tam prakticky není možné zjistit, zda došlu k relapsu vinou alkoholu, nebo něčeho jiného.
Pokud máš na mysli relaps po úspěšném ukončení léčby - tak nevím o tom, že by někdo takový případ zdokumentoval.

Nicméně bez ohledu na to, zda alkohol množení viru podporuje nebo ne, lidé s hepatitidou C by se ho měli vyvarovat.

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.