Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Diagnostika HPC bez vyšetření krve a diagnostika léčby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
modry35

PříspěvekZaslal: 29.04.2008, 20:02 hod    Předmět: Diagnostika HPC bez vyšetření krve a diagnostika léčby Citovat

Myslíte, že se nedá poznat, že máte HPC?
Neberte tyto řádky za úplně směrodatné, ale myslím, že by to mohlo některým pomoci.
Možná ne a každý lékař vám řekne že ne.
Já jsem opačného názoru.
Řeknu, že jsem byl sportovec. Jsem nemocný více než 30 let a zpětnou retrospektívou jsem dospěl k několika závěrům, které by při diagnostice mohly pomoci.
1. Už rok po nakažení: běžíte po rovince a najednou, bez zjevné příčiny získáte takovou slabost, že nemůžete dál. Zastavíte se a za několik málo minut je vše v pořádku a běžíte dál bez jakýchkoliv příznaků. Toto platí o jakýmkoliv sportu, kde se trvale zadýcháte. Většinou po jídle, aspoň u mně to tak bylo.
2. Už několik let po nakažení se nevyspíte a každé ráno je jak po flámu, myslím si však, že to může být individuální. Pak si dobře vzpomenete, když jste se dobře naposled vyspali. U mně to bylo přesně 10 let po nakažení (tolerance půl roku)
3. Po více než 10-15 létech se musíte každý den v noci napít vody, vody, čaje apod.
4. V tomto období při náročnějších horských výletech se cítíte dobře první, druhý den, ale pak už značně unaveně.
5. V tomto období taky platí věta: "Jsem úplně zdráv, jen když 3 dny piju, tak je mi lehce houpavě na žaludku" A kamarádi mi dodávají ... zase tři dny. A to je pravda.
6. S tím pitím je to tak, že malé dávky mají obrovské následky. Už z prvního piva v úplně krátké době je opilost. To platí beze zbytku. Jste nejdříve opilí, ikdyž pijete nejpomaleji. Zcela vražedná je kombinace nikotin a alcohol. Kromě toho nejste jen opilí, jste opravdu přiotráveni alkoholem.
7. Po dvaceti létech se opravdu nemůžete dobře vyspat na pravém boku.
8. Když se v noci probudíte s obrovskou bolesti celého břicha, tak to neváhejte, okamžitě k lékaři. Ikdyž to je jednou za půl roku a ráno vám nic není.
9. Není pravda, že játra nebolí. Možná to je psychika. Když něco děláte píchne vás v oblasti játry jako nožem. Velice zřídka. Nicméně po nezdravém jídle cítíte tlak na játře.
10. Stále se dá sportovat, ale nesmíte jít k lékaři. Nejhorší kombinace je jít přímo darovat krev. Když k lékaři zajdete, nesmíte se divit.
Psychicky se dáte dohromady, přehodnotíte plány a jedete dál. Začnete se léčit, ale nespoléhejte na to, že vám někdo v práci něco ulehčí. Obdivuji ty, kteří to zvládli více než jednou. Nejistota, že to pomůže, prosté kalkulace, fakt to neberte na lehkou váhu.
V každém případě při podezření zajděte k lékaři. Tam budete mít jistotu, že virus je už v měřitelné hodnotě. Virémie nula neznamená, že v těle není, ale že není měřitelná dostupným testem.
Ještě napíšu něco o léčbě.
modry35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
modry35

PříspěvekZaslal: 29.04.2008, 20:18 hod    Předmět: Ještě krátce pocity z léčby Citovat

Už v průběhu léčby všechny tyto pocity (slabost a další) se opět dostavují, nemůžu říct v opačném pořadí, ale opravdu se poprvé po dlouhé době vyspíte, nemusíte 2x vstávat, aby jste do rána neumřeli žízní atd.
Myslím si, že je opravdu důležité dodržet kromě určité diety zejména pozor na přetížení organizmu. Nějaký běh je opravdu nevhodný a to dokonce po skončení léčby. Nikdy nemůžete vědět, jak to nakonec dopadne, ale můžete to jen zhoršit (aspoň 3 mésíce po léčbě) Ještě je jedna věc, která stojí za zmíňku. Jste podráždění, ale ne tím, že berete léky, ale že léky přímo mají dopad na štítnou žlázu. Aspoň já jsem se stával vyloženě impulzívní a excitovaný. Po léčbě toto okamžitě ustává a vrací se do normy, opět můj případ. Rozhodně se nerozčilujte v době léčby, ale nebude to jednoduché. Nakonec tím, že nemůžete sportovat látky, které se vydělí musí játra opět zlikvidovat, takže si přitížíte.
Přeji mnoho sil a pevné nervy a zejména úspěch v léčbě.
modry35
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.