Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Úspěšná opakovaná léčba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luis

PříspěvekZaslal: 10.11.2011, 02:45 hod    Předmět: Úspěšná opakovaná léčba Citovat

Všem kteří pochybují o léčbě a možnosti případného vyléčení, bych rád sdělil, že to lze, ač to není nikterak příjemné.

V roce 2007 mi byla zjištěna hep.c , genotyp 1b, měl jsem 15mil. kopií ihned jsem nastoupil kombinovanou 12-ti měsíční léčbu pegintron / ribavirin. Prošel jsem si psychickým i fyzickým peklem (nechutenství, vyrážky, padání vlasů, špatná psychika, bolesti zubů, zvracení, zácpa, a zánět kosti v ruce k tomu, takže jsem ještě souběžně užíval přes půlroku antibiotika, abych nemusel léčbu ukončit), zkrátka peklo. Jak rád jsem odcházel z posledních odběrů. Ten pocit byl neposatelný, jak kdyby ze mne někdo sundal obrovské břemeno. Během půlročního čekání na výsledky jsem si nechal odoperovat zánět kosti v ruce a považoval jsem vše za zkončenou noční můru, vše se vracelo do normálu. Když jsem přejímal kontrolní výsledky testů s půlročním odstupem po ukončení léčby, témeř jsem si nepřipouštěl možnost jinou než úspěšnou..., ale jak jsem se mýlil!
Ve zprávě stálo test PCR - pozitivní hodnota viremie 4,5 mil. Evil or Very Mad .
Tak to byla sprcha rok života v řiti, tělo v šoku a výsledek nula. Vyhlídky na skvělou budoucnost: Lékař mi suše oznámil, že se léčba nezdařila, můj organismus je rezistentní a vzhledem ke stavu mých jater odhadl můj živozta na 10-15 let...při dodržování všech omezení a zákazů.

Opakovanou léčbu mi ani nenabízel z ekonomických důvodů a z velmi malou vyhlídkou na případné uzdravení.

Rok jsem počkal a mezi tím jsem si vyhledal řadu odborníků v oboru a komunikoval jsem se témeř se všemi ohledně možností mé opakované léčby. Všude jdem podepsal nějaké pořadníky, stále se čekalo na finanční rozpočet, abych mohl začit. Po dvou letech se konečně zadařilo a já nastoupil opakovanou léčbu!

Věděl jsem moc dobře co mě čeká a měl jsem opravdu velké pochybnosti o smyslu, neboť má procentualní šance na vyléčení byla řádově 25%. Řekl jsem si když teď né tak už nikdy. Bylo mi přeci jen již 34 let a vyhlídky života s žloutenkou prachbídné a hlavně bez budoucnosti mít potomky atd.

Ok. Začali jsme před opakovanou léčbou jsem během měsíce zkoordinoval váhu na 89 kilo ze 100, hodnoty virémie byly v před opakovaným zahájením léčby už úctyhodných 26mil. Scénář se opakoval, ale tentokrát to bylo snad ještě horší. Dostával jsem maximální dávky interferonu i ribavirinu po celou dobu léčby a mohu říci, že to byla fakt jízda. Předešlá léčba mi připadala jako sranda s porovnáníms tímto. Vůbec jsem nemohl jíst, jen jsem pil třeba 4 litry vody denně, rok jsem měl permanentně prasklé koutky úst, ztrácel jsem se před očima, nemohl jsem jídlo ani vidět a činili mo bolest přijmout jaké koliv sousto a byly dny kdy jsem nebyl schopen vstát z postele, třásl jsem se a nebyl sto se koncentrovat. No prostě martýrium. Jediné co jsem si opakoval do nekonečna ..musíš to dorazit za jakoukoliv cenu, tohle je poslední šance a když to nevýjde, udělal jsi pro to maximum. Nechal jsem si předepsat antidepresiva a léky na spaní, abych ti chvíle po aplikaci, vždy radši prospal, protože horečky, zvracení a náladovost byly extrémní.

Nu nicméně opakovaná léčba byla tvrdá a je to moje zatím nejhorší životní zkušenost, ale bylo to jen 12 měsíců.... Minulý týden jsem dostal opět výsledky viremie po 6-ti měsíční odluce od ukončení opakované léčby, jak já se bál výsledků...

Světe div se jsem z toho venku, kontrolní odběr po 3 měsícíh negativní, po 6 měsících negativní, tak za rok ještě pro jistotu a šlus. O játrech nevím, žádné píchání bolesti jako před tím, zkrátka fyzicky zdravý člověk bez zdravotních komplikací a mimochodem i vlasy se už pomalu ale jistě vrací na svá místa, kde jsem je pár měsíců neviděl. Zkrátka ono to půje.

Každý den děkuji za to že jsem se mohl opakovaně léčit a že to vyšlo. Stojí to za to nikdy to nevzdávejte a nepodvádějte, šidíte sami sebe na kvalitě a délce vašeho života. Vždy si položte otázku udělal jsem pro to maximum.

Věřte tomu, musí se to zkusit i kdyby se mělo nějaký ten čas počkat... Stálo to za to?
Jednoznačně stálo!!!

Mějte se a bojujte

Luis 37let, PCR- negativní Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lee

PříspěvekZaslal: 10.11.2011, 14:51 hod    Předmět: Vyborne Citovat

takhle tvrde jsem to tedy nemela, ale je parada cist ze se to podari..i napodruhe
Gratuluju Wink
Páťa

PříspěvekZaslal: 10.11.2011, 23:15 hod    Předmět: Citovat

Velká Gratulace ! Very Happy , silný příspěvek.... , akorát mě trochu děsí, že ti nejdříve z ekonomických důvodů nenabídli opakovanou léčbu. Crying or Very sad Zvlášť, když si nebyl úplný non-responder. Mimochodem, kolik že je ta maximální dávka ? To ti i podruhé dali Pegintron a ne Pegasys?
Luis

PříspěvekZaslal: 11.11.2011, 16:34 hod    Předmět: maximální dávka Citovat

Pegintron v obou případech, prvně 4 čárky a posléze plné pero. Wink
Luis

PříspěvekZaslal: 11.11.2011, 16:40 hod    Předmět: Citovat

Děkas Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.