Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Jak hodně jsou "cítit"játra???

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sára
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.09.2007, 21:47 hod    Předmět: Jak hodně jsou "cítit"játra??? Citovat

Ahoj všichni!!!Mam několik dotazů na které bych ráda znala odpovědˇ...Jak Vás nakažený bolela játra?mě je 21 a céčko mam nejspíš tak dva roky, genotyp 3a a často cítím píchání někde u jater, ale i jinde v břiše, to nevím jestli je z toho ale je to nepříjemné.Taky se chci zeptat:má doktorka poslat pacientku na vyšetření jater, když ji zjistila při odběru krve kvůli antikoncepci zvýšené jaterní testy?Mě gynekoložka nikam neposlala a normálně mi antikoncepci předepsala, je to necelý dva roky zpět, a už tehdy jsem to céčko nejspíš měla, ani mi nic neřekla...Asi v zimě mě čeká léčba, tak mě zajímá co mě čeká. Chytla jsem to asi od jednoho "kamaráda" přes jehlu a tak to chytil i můj přítel. Já jsem čistá, žádný alkohol ani drogy ale přítel pořád pije a kouří trávu, docela se bojím, že ho nevemou na léčbu...Je pravda, že musí být člověk čístý půl roku???
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 16.09.2007, 08:49 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Sáro,
máš toho na srdci hodně, snad alespoň na něco odpovím.

Bolesti jater
mně játra nikdy nebolela a myslím že bolest jater (nebo někde v břiše) ani není obvyklá. Tohle raději konzultuj se svým lékařem.

Jaterní testy
nevím zda by měl lékař dále pátrat pokud zjistí zvýšené jaterní testy při kontrole jak tělo snáší antikoncepci. Vím minimálně o jednom případu, který probíhal stejně jako u tebe (tj. lékař zjistil zvýšené jaterní testy a neudělal nic). Problém vidím v tom, že hormonální antikoncepce může zvyšovat hodnotu jaterních testů, takže případné změny jsou přičteny na její vrub. Jiná věc by byla, kdybys lékaři řekla že jsi v kontaktu s lidmi kteří berou drogy. Tam je hepatitida C velmi rozšířená a pravděpodobnost nákazy velmi vysoká.

Léčba
Mrkni se na články na těchto stránkách, speciálně v článku http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=lecba.htm se píše o léčbě. Je dobře, že jsi infekci zjistila tak brzy, navíc máš genotyp který se léčí trochu snáz než ostatní. Takže máš dobré vyhlídky na vyléčení.

Alkohol, drogy
Je pravda, že existuje doporučení být aspoň půl roku "čistý" (tj. nebrat drogy, nepít). Důvodů je více. Nicméně hlavním problémem je to, že lidé kteří jsou závislí, zpravidla nedokážou dodržovat režim léčby, především pravidelné braní léků. Léčba je poměrně dlouhá a nepříjemná, a drogově závislí ji nezvládají. U lidí kteří si drogy píchají je navíc vysoká pravděpodobnost, že se nakazí znovu.

Přeji ti úspěšnou léčbu!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.10.2011, 09:12 hod    Předmět: Citovat

Játra nebolí, protože v játrech nejsou žádné nervy! Proto se např. při biopsii podává jen lokální anestézie. Co bolí může mít souvislost se žlučníkem. Co dále bolí je, když se játra vlivem hepatatitidy zvětšují a tlačí na žebro, to pak bolí. Hepar také může tlačit na žaludek a tak.
jarda
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.11.2011, 19:50 hod    Předmět: Re: Jak hodně jsou "cítit"játra??? Citovat

měl jsem také bolesti jater, takové bolestivé poškubávání pod žebrem po nezdravém jídle, nebo po alkoholu. někdy mě to až vylekalo jak intenzivně to píchlo.
od doby co jsem se vyléčil z hep. c o játrech nevím... ale je pravda, že to nepoňoukám... nechlastám a snažím se žít zdravě.
zkrátka myslím si pokud jsou játra dlouhodobě zatěžována čímkoli toxickým, fet, chlast, hodně kafe, tuky, koření apod. a je v nich už nějaký ten čas i vir, tak se prostě ozývají, není jim zkrátka dobře... když budeš vzorná pacientka, tak věř, že bolesti zmizí (nejpozději) ! po ukončení léčby.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.