Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Sex bez kondomu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fooly

PříspěvekZaslal: 16.06.2010, 22:22 hod    Předmět: Sex bez kondomu Citovat

Zdravím všechny spolubojovníky.
Ptám se,proto že sem nikde nenašel jednoznačnou odpověď.Vím,že se udává pravděpodobnost nakažení pohlavním stykem 2-3%.Pochopil sem to tak,že do týhle pravděpodobnosti sou zahrnutý rizikový sexuální praktiky(vyznívá to tak,že jinak se nakazit ani nejde).Proto se ptám,za předpokladu,že budu mít normální pohlavní styk bez kondomu(ne anál,ne při menstruaci,ne S/M),můžu někoho nakazit?Sem čerstvě bez partnerky,ale jako jinak zdravý člověk mám potřebu sexu.A nechce se mi každý slečně říkat,že mám žloutenku C.Samozřejmě pokud to riziko tady je,a nepohybuje se v řádech setin procenta,budu to muset nějak řešit.V mým případě asi abstinencí,protože mi to nepřijde jako vhodná věta při prvním sexu:Vezmu si kondom,mám céčko.
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

PříspěvekZaslal: 17.06.2010, 10:09 hod    Předmět: já Citovat

No hele popravdě, kdybych byla tvá přítelkyně a ty mi to řekl později, tedy v době, kdy bychom měli už mnohokráte nechráněný styk, tak bych tě asi obratem poslala do háje a letěla na testy. Rizika jsou malá, ale jsou tu a neměl bys být ochotný je podstoupit a tím spíš rozhodovat za druhé.
To, že si vemeš kondom přeci bude u tvé možné partnerky jen budit dojem zodpovědnosti. A asi ji hned poprvé ani nemusíš vysvětlovat, proč si jej bereš. Možná jí to v tu chvíli nebude ani moc zajímat a nemýslím si, že v tom poznáte až tak moc velký rozdíl. Takže proč být bez sexu úplně.

Sorry, že to říkám, ale přišlo by mi to fakt dost dobecké a tím spíš, jestli by to měla být třeba jen "holka na jednu noc", protože bys jí upřel možnost volby.....
Já bych nemohla žít s pocitem, že jsem někomu ublížila, ikdyby tu byla pravděpodobnost jen 0,00000000000000000000001........

Hele a nemluvě o tom, že kdyby si to riskl každý a i s jinýma nemocema, kde bychom byli Smile
Fooly

PříspěvekZaslal: 17.06.2010, 12:35 hod    Předmět: Citovat

Takže díky za odpověď.
Nejsem jeden z těch,který by vystavili někoho riziku nakažení.Moje otázka byla důsledek toho,že sem nikde nečet,ani neslyšel jednoznačný doporučení.Někde se uvádí,že když má nakažený/á stálého sexuálního partnera,není nutné používat bariérovou ochranu.Proč?Jaký je rozdíl v sexu mezi stálýmy partnery,a náhodnou známostí?No,je to jedno.Chápu,že nějaký riziko tady je,i když asi hodně malý,a podle toho se budu chovat.Jen jedna z dalších komplikací týhle otravný nemoci.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 17.06.2010, 12:42 hod    Předmět: Citovat

Pro mne osobně je na pováženou neinformovat partnera o své nemoci předem. Ale neinformovat a nevzít si kondom je už příliš. Já bych trval na použití kondomu i v případě, kdy by si to partnerka nepřála. A to proto, protože ona (obvykle) neví, co hepatitida C obnáší.

Nemá moc smysl bavit se o přesných procentech rizika. To se změřit nedá, ví se jen, že to riziko není vysoké, ale není nulové. A nechtěl bych žít s pocitem, že jsem někoho nakazil svou nedbalostí.

Vím o tom, že někteří odborníci říkají, že pokud v monogamním páru nedošlo k přenosu, že není potřeba nic měnit (tj. například pokud se po čase zjistí, že jeden z manželů ja nakažený a nedošlo k přenosu, není prý nutné začít používat ochranu). Přesto trvám na tom, co jsem napsal výše. Co je v sázce, to ví jen ten, kdo si prošel léčbou.

Petr
Fooly

PříspěvekZaslal: 17.06.2010, 13:04 hod    Předmět: Citovat

Svou bývalou partnerku sem informoval okamžitě,jak sem se o svý nemoci dozvěděl.Při styku sme používali kondom pokaždý.Ještě jednou opakuju,že nejsem z těch,kdo by někoho vystavili riziku.Teprve sbírám všechny informace,takže stačí mi,že riziko tu je.To znamená že na sex bez kondomu budu muset zapomenout.Jestli moje otázka vyzněla tak,že hodlám riskovat,není to tak.Díky za reakce.Jinak,mimo téma,překvapilo mě,že tohle forum je nejslušnější,který sem kdy viděl.Důvod k zamyšlení,vetšina z nás je tu kvůli vlastní nezodpovědnosti.

PříspěvekZaslal: 17.06.2010, 14:37 hod    Předmět: já Citovat

to bych asi az tak úplně netvrdila...je tu dost, kteří si za to bohužel fakt nemůžou...já jsem například přesvědčená o tom, že jsem se nakazila v lékařství...

PříspěvekZaslal: 17.06.2010, 14:39 hod    Předmět: já Citovat

ale máš pravdu, že spousta by si měla šáhnout na své svědomí...
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 18.06.2010, 13:30 hod    Předmět: Kondom Citovat

Ja by som sa tiež rád opýtal na tú istú vec ako Fooly: Prečo sa všade uvádza, že pri sexe so stálou partnerkou nie je potrebná bariérová ochrana?!?
Mne matematicky vychádza, že opakovaný sex s infikovanou osobou riziko prenosu choroby násobí. To je jednoduchá pravdepodobnosť a matematika.

PříspěvekZaslal: 18.06.2010, 15:35 hod    Předmět: já Citovat

možná proto, že sex po měsíci je úplně jinak náruživý než po 20ti letech? Embarassed Laughing
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.06.2010, 20:36 hod    Předmět: Re: Kondom Citovat

Hepatikc napsal:
Ja by som sa tiež rád opýtal na tú istú vec ako Fooly: Prečo sa všade uvádza, že pri sexe so stálou partnerkou nie je potrebná bariérová ochrana?!?
Mne matematicky vychádza, že opakovaný sex s infikovanou osobou riziko prenosu choroby násobí. To je jednoduchá pravdepodobnosť a matematika.

Dnešní medicína není tak všemocná, jak to v televizi vypadá. U mnoha jevů není znám přesný mechanismus, ale je vypozorováno, že to tak prostě je. To je i případ menšího rizika přenosu HCV pohlavním stykem u monogamních párů. Ze statistik to tak prostě vychází. O důvodech se dá samozřejmě spekulovat - to co tady píše "já" zní samozřejmě rozumně a tak nějak to asi bude, nicméně asi každý podvědomě cítí, že tohle se bude asi dost těžko odborně a přesně popisovat. Proto nejsem velkým přítelem přesných čísel na podobná témata. Je to statistika, která platí na nějakém dostatečně velkém vzorku. Ale v daném konkrétním případě to může být úplně jinak.

S pravděpodobností 50% jsem muž a s pravděpodobností 50% jsem žena. Ale když si potřebuji odskočit a vybírám si, jestli vstoupím do dveří s panáčkem nebo s panenkou, statistikou se obvykle neřídím (mohlo by to špatně skončit Wink ).

Petr
petr pohodář
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.06.2010, 14:37 hod    Předmět: sex bez kondomu Citovat

Ahojte zdravím Vás,

Co se mne týče tak já když jsem se seznámil s partnerkou, tak jsem ji hned o tom neinformoval, nic méně styk jsme měli chráněný, no a když jsem ji to řekl, tak řekla mně řekla nevadí. Sex máme dosud někdy chráněný a někdy mimokoitální (ten kondom mě někdy už jde na nervy), vzhledem k tomu, že ona má také zdravotní problémy a nemůže mít děti tak to ani zas tak nevadí. Jenže víte jak to v životě někdy chodí, potkal jsem i jinou slečnu do které jsem se hodně zamiloval, pohlavní styk jsme neměli byly jen také jen takové hrátky, o tom céčku jsem ji řekl až později také a vadilo jí to tedy docela dost, takže vztah s ní skončil. řeknu Vám jen, že hned to holce říct jsem prostě nedokázal, bál jsem se, že budu hned odmíntnut a zůstanu bez partnerky a bez sexu a to je dosti nepříjemná představa. Tak se zatím mějte a ať se Vám daří.
Ahoj Petr pohodář
trpělivá
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.06.2010, 15:18 hod    Předmět: Citovat

Kluci, pokud máte zájem, nabízím názor te druhé poloviny.
Ano, pravděpodobnost přenosu HCV je velmi malá, ale pořád je nenulová, a tak pokud máte zájem o nechráněný sex, tak by měla mít partnerka rozhodně právo volby. Užít si a pak se rozhodnout jestli už je vhodná chvíle ji zasvětit do problému je trochu ... (dosaďte si to sami). Ať už je Váše nákaza zaviněná či ne, jednou provždy Vás to staví do jiné role než u nenakažených, kteří zatím ještě můžou nezávazně požívat výhod nechráněného sexu na vlastní nebezpečí než narazí na někoho, kdo jen tak roznáší choroby. Mám kamaráda, který právě díky tomu, že to na každou potenciální přítelkyni rovnou vybalil, o pán nanynek přišel, ale teď si užívá velespokojený život a se správnou holkou si pořídili i rodinu. Můj přítel je také nakažený HCV a otázka toho, jaký budeme mít styk, je vždy na nás obou.
Promiňte, ale to ať si ho chlap radši pohoní sám, než aby ze zbabělosti, pohodlnosti nebo nezodpovědnosti ohrozil někoho jiného.
ewee
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.06.2011, 16:43 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,vím,že tato debata už je hodně stará,ale kdyby náhodou uživatel trpělivá by mi mohla dát na sebe kontakt,ráda bych se s ní spojila.Chodím s přítelem a má také céčko,ráda bych se ji zeptala na pár věcí.Díky.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.