Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Koinfekce

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.06.2011, 17:17 hod    Předmět: Koinfekce Citovat

Ahoj,všiml jsem si,že tady není žádne vlákno co se týče koinfekce např HCV a HIV.Mně zaskočilo jednou si mi tu Petře psal,že lidé infikovány virem HIV mají horší tvorbu protilátek čili se u nich nemusí HCV objevit na testech na protilátky.Zase někde jinde četl,že pokročilá hepatitida C (zánět jater) může způsobit falešně negativní HIV test.Jak se při těchto případech postupuje?To se testuje na antigen?Není teda lepší všechny rovnou testovat na antigen? Cool
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 17.06.2011, 20:40 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Tome,
HIV pozitivní mají narušenou imunitu, takže když jsou napadeni virem HCV, nevytvoří se jim protilátky. Test na protilátky u HIV pozitivních je tedy hodně nespolehlivý. Proto se u HIV pozitivních testuje přímo viremie (PCR).

Nevím o tom, že by infekce HCV mohla být příčinou falešně negativního HIV testu. To se mi nezdá pravděpodobné. Pokud ten článek najdeš, pošli mi odkaz.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.06.2011, 21:22 hod    Předmět: Citovat

kód:
ulekare.cz/poradna-lekare/hcv-infekce-28850
aids-pomoc.cz/pdf/opvk005.pdf

Konkrétně když vtom PDFku zadáš "HCV" tak to tam vyjede.Já jsem se jich sám ptal a oni říkaly,že může prodloužit tvorbu protilátek.Víš když se nad tim člověk zamyslí tak mu tak trošku vyjde,že vlastně když člověk má oba dva tyto viry tak je těžké je u něj objevit.Protože se navzájem "kryjou".A když jsi porovnám cenu testů (HCV 800kč,HIV 500kč) tak si říkám,že by bylo daleko lepší testovat antigeny Smile jako třeba ve Francii.
Tomas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.06.2011, 21:24 hod    Předmět: Citovat

*Psal jsem moc rychle: Ptal jsem se jich a česká společnost AIDS POMOC mi odepsala,že infekce virem HCV může spomalit tvorbu protilátek viru HIV.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.06.2011, 08:37 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
myslím, že tyhle otázky jsou už hodně akademické. Hledal jsem to v literatuře, ale nikde jsem nenašel informaci o tom, jak HCV infekce zpomaluje tvorbu protilátek proti HIV. Tím netvrdím že to není možné. Pokud má imunitní systém tvořit protilátky proti dvěma různým virům, pak zní logicky, že je bude vyrábět pomaleji. Je ale otázka, zda je takové zpomalení významné.

To o čem se bavíme jsou testy na protilátky. Tyto testy jsou sice o něco méně spolehlivé, ale jsou podstatně levnější ve srovnání s testy na RNA - tedy s testy viremie, kterým tady pro zjednodušení říkám PCR. Testy PCR jsou podstatně dražší (cca 2500,- Kč), jsou ale také podstatně spolehlivější, protože detegují přímo RNA hledaného viru. Z ekonomických důvodů se pro prvotní orientační testování používají testy na protilátky.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomas
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.06.2011, 13:47 hod    Předmět: Citovat

Asi máš pravdu,na zahraničních webech jsem se zase dočetl,že může způsobovat falešnou pozitivitu Smile .Asi názor doktor od doktora je jinej..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.