Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

přechod z léčby do normálního režimu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luis

PříspěvekZaslal: 18.02.2011, 06:46 hod    Předmět: přechod z léčby do normálního režimu Citovat

Končím léčbu hep.c (interferon, rebetol) po 48 týdnech a velmi by mě zajímalo, jak dlouho po skončení léčby trvá rekonvalescence organismu?
Je nutné dodržovat ještě nějaký ochranný režim i po skončení ( nemyslím samozřejmě pití alkoholu, nebo uživání návykových látek.
Děkuji za odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.02.2011, 16:14 hod    Předmět: Citovat

Přechod "do normálu" je individuální. Orientačně počítej několik měsíců.
Já jsem asi po třech měsících vyrazil do Tater a i když jsem toho zvládl dost, cítil jsem že to ještě zdaleka není na 100 %

Nějaké oficiální doporučení asi neexistuje - kromě zdravého životního stylu bych osobně doporučil přiměřený pohyb. Já jsem po skončení léčby začal sportovat. Důvodem bylo, že jsem při léčbě dost shodil, počítal jsem s tím, že budu znovu přibírat a nechtěl jsem nabírat tuk. Od té doby jsem se začal víc hýbat a vydrželo mi to dodnes.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trpělivá
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.03.2011, 09:51 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Luisi, jeste bych pripojila, dej si pozor, aby se ti behem 7 mesicu po ukonceni lecby nepodarilo splodit potomka. Je treba pockat nez se lek z tela vymyje, protoze zpusobuje deformace spermii a vajicek a je teratogenni. Je pomerne vazne riziko, ze by pripadne dite bylo nejak vazne postizene.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.