Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

sex s prezervativem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
katka

PříspěvekZaslal: 22.09.2010, 08:40 hod    Předmět: sex s prezervativem Citovat

Ahojky,

mám už nějakou dobu přítele, který má podezření na HCV. Za měsíc jde na další testy, pak budeme snad chytřejší. Při prvních testech mu zjistili, že se s virem prý setkal, ale v těle ho nemá. Prý se ten vir může schovat a na testech se neprojevit, nebo nevím jak to ten doktor myslel. Také příteli jeho doktorka řekla, že má nějaký imunodeficit, který se při testech může projevovat jako by měl HCV. Takže jsme z toho zmatení a čekáme na další testy.

Můj dotaz se týká pohlavního styku. Je styk s kondomem nějak nebezpečný? Mám pocit, že je nebezpečné vlastně skoro všechno Sad a že náhoda je blbec....takže jsem trochu víc vystrašená....a ovlivňuje to mé chování, ikdyž by asi nemělo. Snažili jsme se zdržet styku do výsledků, ale je to opravdu těžkéSad Také na co si dát pozor při různých praktikách, při kterých nedochází s pohlavnímu styku?

Budu ráda když někdo zareagujete. díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 22.09.2010, 08:53 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
hepatitida C se přenáší krví, nepřenáší se slinami ani spermatem. Proto je riziko přenosu při pohlavním styku malé (ale není nulové!). Ale pokud použijete prezervativ, mělo by to být v pohodě.

Doporučuji přečíst si tenhle článek kde o tom píšu víc:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=prenos.htm

Pokud se nevyznáte v tom co vám říká doktor ohledně testování, přečtěte si tohle:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=diagnoza.htm
a doktora se ptejte, ptejte a ptejte.

Petr
katka

PříspěvekZaslal: 23.09.2010, 01:02 hod    Předmět: Citovat

Děkuji Petře. Opravdu je moc fajn, když s tebou někdo o nemoci hovoří. Když jsem mluvila s doktorkou tak mi přišlo, že jí připadám jako děsná přeháňka. Příště se budu snažit ptát víc a nenechat se odradit. Je to moje zdraví. dík
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.09.2010, 09:14 hod    Předmět: Citovat

Jasně, doktoři to taky nemají jednoduché. Někdo chce jenom předepsat pilulku a nechce nic slyšet a někoho zase zajímá úplně všechno co se o té nemoci může dozvědět. Proto doporučuji ptát se na všechno, co není jasné. Doktor si třeba neuvědomí, že někdo nechápe takovou jednoduchou věc jako je "periportální fibróza" Razz

Praktická rada: na návštěvu u lékaře se připravte a napište si na kousek papíru vše, na co se chcete zeptat. Hlava na to někdy nestačí.

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.