Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

výsledky testů

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máťa
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.03.2008, 16:02 hod    Předmět: výsledky testů Citovat

Výsledek konfirmačního testu vysvětluje zjištěnou reaktivitu anti-HCV protilátek ve dvou testech,ale nelze potvrdit,že tato reaktivita souvisí s HCV infekcí.Znamená to tedy,že jsem zdravá a nemohu nikoho nakazit?Děkuji.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 24.03.2008, 22:17 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Máťo,
to co píšeš je trochu zmatené a vzhledem k tomu, že jde o poměrně důležitou věc, tak nechci hádat. Reaktivita anti-HCV protilátek podle mého názoru musí souviset s HCV infekcí. Možná chtěl někdo napsat že nejsi infekční, ale je to napsáno hodně divně. Obšírnější informace o testech najdeš tady:
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=diagnoza.htm

To, že máš v krvi protilátky nemusí znamenat že jsi infekční a proto se takový nález protilátek dále zkoumá. Pokud se přítomnost viru v krvi nepotvrdí, pak jsi "zdravá". Ty uvozovky tam píšu proto, že jakési nepatrné riziko tady existuje. Hepatitida C není ještě tak docela probádaná nemoc, takže i když se má za to, že nemůžeš nikoho nakazit, přesto nemůžeš být dárcem krve. Jiná omezení (kromě dárcovství krve a orgánů) však nejsou.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máťa
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.03.2008, 22:48 hod    Předmět: výsledek testu Citovat

Děkuji Petře za informace.To co jsem napsala,může vypadat zmateně,ale je to přesný opis výsledku testů provedených v NRL-VH(tedy zkráceně v laboratoři pro virové hepatitidy).Odběr krve na HCV byl jedním z odběrů, před plánovaným umělým oploďněním.Takže se na to přišlo vlastně náhodou.A protože mi v ordinaci řekli,že výsledek testu anti-HCV protilátek metodou PCR byl negativní,dále jsem se tím nezabývala.Ale červíček pochybností ve mně stále hlodá.Narazila jsem na tyto stránky,které mně zaujaly.Ale čím více jsem získávala informací,tím více jsem z toho byla zmatená.Jsem ráda,že jsi na můj dotaz zareagoval,jseš první,s kým se o tom bavím.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.03.2008, 09:03 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Máťo,
pokud ti řeknou v Národní referenční laboratoři pro virové hepatitidy (NRL-VH) že jsi v pořádku, tak by to mělo být skutečně tak. A to co píšeš dál to jenom potvrzuje. To důležité slovo které jsi zmínila je PCR - to je přesně ten test který se používá pro potvrzení, jestli v sobě máš nebo nemáš virus. Takže pokud máš výsledky PCR negativní, tak v tobě žádného vira nenašli a jsi zdravá. Nemůžeš se stát dárcem krve, ale to je jediné omezení které se na tebe vztahuje. Mimčo ohroženo není. Razz

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.