Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

alkohol

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kia1
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.03.2008, 18:28 hod    Předmět: alkohol Citovat

zdravím.18února jsem skončil léčbu.myslel jsem si,že sem tam to nějaké pivko neuškodí.ale nějak se mi ti vymklo z ruky a asi pětkrát jsem byl doslova ožralý.navíc jsem se nechal ukecat a dvakrát jsem si potáhl marihuany.11týho tohoto měsíce jsem si šel k doktorce pro výsledky a dopadlo to dobře(zatím).chci podotknout,že během léčby jsem dodržoval přísně režim a o alkoholu nemůže být ani řeč.ale doktorka mi řekla,že půl roku musím alkohol ještě vynechat,jinak se virus může vrátit.no a tet mám zase-díky své blbosti a naivitě-půl roku o čem přemýšlet.mám strach,že se mi díky tomu,že jsem byl ožralý a že jsem si potáhl marihuany můžou viry vrátit.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 16.03.2008, 00:18 hod    Předmět: Citovat

Jestli ti dobře rozumím, tak ses opil pětkrát od 18. února? Tedy během jednoho měsíce? Sad

Alkohol poškozuje játra a hodně záleží na tom, jak silně ti je poškodil virus. Účinky viru a alkoholu se sčítají, takže pitím alkoholu se rychleji dopracuješ k cirhóze, případně k rakovině jater. Na návrat viru pití alkoholu vliv nemá. Pokud se podařilo virus dostat z těla ven (to se pozná po půl roce), tak virus v sobě nemáš a pokud se nenakazíš znovu, tak se nevrátí. Ale že si pitím zkracuješ život, to je pravda. Při poškozených játrech je nutno pití alkoholu omezit. A pokud máš problém zůstat u jednoho nebo dvou piv, tak je možná lépe nepít vůbec.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.