Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Chci otěhotnět

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mrkvetka

PříspěvekZaslal: 21.11.2007, 16:50 hod    Předmět: Chci otěhotnět Citovat

Dobré odpoledne, můj přítel má několik let aktivní C, jaterní testy ucházejí... Teď bych s ním chtěla mít mimčo. Vím že mi asi nemůžete poradit jak se rozhodnout, ale nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? 3-6% možnosti že se nakazím není zas tak moc, ale ani málo. Doteď jsme se chránili. Adopci nebo umělé oplodnění odmítá, interferon v nedohlednu. Díky Markéta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenda

PříspěvekZaslal: 25.11.2007, 10:10 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Markéto,

řešíme s manželkou podobný problém.Chtěli by jsme druhé dítě,ale v nejbližší době bych snad měl začít s léčbou tak to necháme až po léčbě.Jen doufám ,že to nebude trvat x let Sad
A jak to ,že je u Vás léčba v nedohlednu???
Buřinka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23.01.2008, 03:32 hod    Předmět: Citovat

Právě nám bylo potvrzeno, že už asi 10 let má přítel hepatitidu C. Tedy stejně dlouhou dobu, co jsme spolu. Zatím nevím, jak jsem na tom já. Poslední 2 roky se snažíme o miminko, to teď ale musíme odložit. Zajímalo by mě, proč se nedoporučuje počít dítě, i pokud je žena zdravá a nemocný je pouze partner. Je v tom riziko nákazy matky a tím i dítěte, nebo ještě něco jiného?
jenda

PříspěvekZaslal: 23.01.2008, 08:33 hod    Předmět: Citovat

To Buřinka: nikde není napsáno ,že se nedoporučuje počít dítě,když je partner nemocný.Sice mi to ze začátku též tvrdili,ale postupem času jsem zjistil,že přenos spermatem je tak minimální a po přečtení několika diskuzí na netu,kde hodně lidí psalo,že partner je nakažený,ale i přesto se pokusili o dítě,si myslím ,že ten přenos je uplně mizivý.
Když vezmu svůj konkrétní případ,tak já s největší pravděpodobností jsem nakažený celý život(byl jsem jako miminko na operaci a dostal jsem transfůzi) a máme krásnou zdravou holčičku.Manželka je též zdravá,ale je fakt ,že jsme o tom při početí nevěděli,zjistilo se to teprve půlroku po narození dcery.
Záleží si na Vás zda to podstoupit a nebo počkat až po léčbě přítele.A samozřejmě doporučuji konzultaci s doktory.
Držím palečky ať se vše v dobré obrátí!!!
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.01.2008, 09:10 hod    Předmět: Citovat

jenda napsal:
To Buřinka: nikde není napsáno ,že se nedoporučuje počít dítě,když je partner nemocný. Sice mi to ze začátku též tvrdili,ale postupem času jsem zjistil,že přenos spermatem je tak minimální...

Ano, sperma skutečně obsahuje pouze minimální počet virových částic. Proto pokud je muž nakažený a žena zdravá, je možné počít zdravé dítě. Je zde však riziko nakažení ženy (byť toto riziko není vysoké).

Výjimkou je situace, kdy u jednoho z partnerů probíhá léčba. Existují obavy, že by Ribavirin mohl poškodit plod.

Petr
janka

PříspěvekZaslal: 24.01.2008, 20:08 hod    Předmět: kuk Citovat

myslim si, ze najvacsi problem ohladom pocatia dietata je v liecbe a to uzivanim lieku - rebetol. viackrat som citala pribalovy letak a tam je to popisane aj v pripade, ak liek uziva muz. skuste mrknut na to, mozno vam to objasni tuto vec. tak isto by vas mal o tom informovat vas lekar, dokonca je potrebna aj ista doba rekonvalescencie po ukonceni liecby.
pa
sslunicko
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.02.2008, 21:25 hod    Předmět: početí dítěte Citovat

Já jsem nakažená již 8 let mám 3,5 letou holčičku musím říct, že než měla po všech vyšetření která se opakovala až do určitého věku sem si prožila peklo a teď sem strašně šťastná protože se odemně vůbec nenakazila.Takže pokud chceš s partnerem nakaženým touto nemocí dítě myslím pokud se nebojíš, že by ses mohla nakazit od něj tak v tom není žádný problém. Ještě bych chtěla dodat, že i otec mé dcery byl pozitivní.
Buřinka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.03.2008, 21:14 hod    Předmět: Citovat

Děkuju všem za vysvětlení, už v tom "oplodnění" mám jasno Smile Dočkala jsem se výsledků - dost se mi ulevilo, nákaza se mi "vyhla" Smile. Přítel zahájil léčbu a fakt si nedokážu představit, že bychom to absolvovali oba. Pár hodin po jeho první injekci jsem běhala s mokrým prostěradlem na zábaly. Naštěstí další rekace už byly mnohem mírnějšíSmile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.