Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

první dny léčby interferonem a ribavirinem

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stín

PříspěvekZaslal: 29.01.2008, 12:39 hod    Předmět: první dny léčby interferonem a ribavirinem Citovat

Následující den po injekci - únava, bolest celého člvěka jako po flámu , občasné nucení ke kašli a lehce zapálené hrdlo + citlivé - oteklé horní patro v puse jako při zánětu horních dýchacích cest.

Pocit žízně a samosebou únava materiálu. A stále pocení...

Ale v podstatě to je prostě to čemu říkáme leze na mě chřipka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stín

PříspěvekZaslal: 30.01.2008, 09:28 hod    Předmět: .. Citovat

Třetí den ... vše už je relativně OK.
stín

PříspěvekZaslal: 04.02.2008, 09:24 hod    Předmět: druhá injekce Citovat

... takže po první injekci zbyly jen občasné bolesti hlavy a sem tam nějaké pupínky - vyrážka. Druhá injekce ... jen trochu pocení a pocit únavy, jinak nic Wink
stín

PříspěvekZaslal: 11.02.2008, 11:10 hod    Předmět: třetí injekce Citovat

.. tak už máme za sebou třetí a 75 prášků ribavirinu. Včerejší injekce proběhla v pohodě, jen trošku celková únava a o něco více potu než u mě, který jsem bez HCV.

Ostatní dny jsou celkem v pohodě, lehce snížená chuť k jídlu, vyrážka prozatím " uschla " a odezněla, bolesti hlavy téměř ustaly a zůstává jen celková lehčí slabost , resp. pocit únavy.

Ale blíží se jaro, takže to berem jako jarní únavu a žijem ....

Zatím jsme bez " aktivního " pohybu, ale vycházka 2 km s pesem není prozatím vůbec problém.

Držte se ...
stín

PříspěvekZaslal: 21.02.2008, 14:44 hod    Předmět: . Citovat

Tak po prvním měsíci vše vypadá poměrně snesitelně, jen vedlejší účinek Ribavirinu - přítelkyně chytá na první našlápnutí - myšleno tím že se velice snadno kvůli čemukoli naštve, rozlobí , urazí a tak Laughing takže se dá při léčbě docela užít i sranda......
jenda

PříspěvekZaslal: 22.02.2008, 15:26 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,

tak já mám za sebou 5 týdnů léčby.Byl jsem už 2x na kontrole krve,první kontrola byla na krevní obraz a "játráky" a bylo to celkem v poho.Minulý týden jsme byl na dalších a dělali mi i na viry,ale výsledky budu mít až za 14 dní.

jinak interferon si píchám ve čtvrtek,takže středy jsou u mě nejlepší,cítím se dobře ,bez unavy.Jediné co pozoruji jsou změny chuti k jídlu.první dny léčby jsem byl bez chuti k ,pak se to změnilo a jedl jsem skoro pořád a teď už jíst moc nemůžu odpoledne a večer...Žádné změny nálad,žádné první našlápnutí Very Happy ,takže krom větší únavy si na nic nemůžu stěžovat.Naštěstí!!!

Přeji všem klidnou a úspěšnou léčbu!!!!
jenda

PříspěvekZaslal: 14.03.2008, 14:19 hod    Předmět: Citovat

Tak zas utekl nějaký čas a mám za sebou 2 měsíce léčby(z 11 ).Problémy krom občasné unavy a nechutenství zatím neregistruji ani já a ani manželka:)

Včera jsem se dozvěděl výsledky krve.Viry mi výrazně poklesly na 8000 a jaterní testy jsou v normě,tzn. v pořádku.Tak jsem měl velkou radost s dílčího "vítězství".Vím,ještě je dlouhá cesta přede mnou,ale potěší to.

Jen mám nízkou hladinu bílých krvinek,takže příští týden jdu na opětovný odběr.Tak uvidím....
Lucyja

PříspěvekZaslal: 14.04.2008, 20:32 hod    Předmět: PRVNÍ RAKETKA Citovat

čAute , zrovna jsem se zaregistrovala, takže jsem tu nová. Taky jsem si dnes dala první injekci-"raketku"- vypadá tak. Zatím se cítím normálně asi to přijde až zítra. Je super,že tyhle stránky fungujou, určitě se zapojím do komunikace . Mějte se .LucyJA.
Lucyja

PříspěvekZaslal: 23.04.2008, 22:17 hod    Předmět: 2.INJEKCE Citovat

Zdravím všechny, tak mám za sebou "druhou"... A to už teda bylo ine kafe. Ačkoliv horečky nemívám a když,tak do 37,5 - naskočilo mi postupně až 38.*C.Svalová unava, občasné píchání různě po těla a hlavně ta zimnice. Ale nic strašného to zas nebylo, asi se to bude stupňovat.Je fakt že mě to vyřadilo z provozu na celý den a další den se mi nic moc taky nechtělo. Naštěstí mám zrovna tenhle týden dovolenou, tak uvidíme jak to bude příští týden v práci.Domluvila jsem si každý následující den po injekci volno, což mi doporučil můj pan doktor. Nejdřív jsem to ani nechtěla dopředu řešit, že se uvidí, jak to bude probíhat, ale teď jsem ráda, že jsem si to dopředu zařídila a že mi vyšli v práci vstříct.
PS. Pozitivní je že mi přestávají pomalu ale jistě chutnat cigára, vím že bych neměla kouřit vůbec, ale v tomhle jsem nezmar a cítím že přišel čas s tím seknout. Tak mi držte palec. Twisted Evil Zatial.
smikon

PříspěvekZaslal: 08.05.2008, 08:35 hod    Předmět: prva injekcia Citovat

Som rad ,že existuje toto fórum. Doteraz som sa neprihlásil, lebo prvú injekciu som dostal až predvčerom v nemocnici. Chvalabohu nemal som zatiaľ žiadne ťažkosti, až na slabú svalovicu, ako keď človek dlho nešportuje. Neviem čí ešte niekto existuje taký ako ja, lebo mne zistili niečo s pečenou pred štyridsiatimi šietimi rokmi, náhodne pri epidémii, keď som bol študent , a vtedy lekári nevedeli čo mi vlastne je, tak ma prelozili z inf. na interné odd. Chodil som na pravidelne testy a HCV mi zistili v roku 1992, ale povedali, že sa to nedá liečiť. Nemám zaplať Pán Boh ani cirhózu ani rakovinu pečene. Dnes som uz dôchodca a neviem čí to ma ešte zmysel liečiť sa, keď relatívne sa cítim dobre pri zachovávaní životosprávy. Neviem čí aj vy ,ale ja mávam bolesti na pravej strane brucha, ktoré vystreľujú dozadu, ale sú to také bolesti, ktoré sa dajú vydržať a keď sa poprechádzam, tak to zmizne. V mojom prípade jeden čas uväzovali, čí to nie je žlčník. Jeden lekár našiel na sono piesok a mali ma operovať, keď pred operáciou mi robili druhé seno, tam to vylúčili a išiel som ležať na interne, kde mi urobili biopsiu pečene, lebo internistka povedala, že ona ma uz nevie liečiť To bolo pred dvadsiatimi rokmi. Aj po jej absolvovaní liečba ostala rovnaká. Hnevalo ma, že dosť často som bol PN a pri intenzívnej liečbe a infúziách sa testy ALT upravili, nikdy nie však na normál. Pretože som nemal väčšie problémy, chodil som naďalej na krvne testy. ale od roku 1994 až do roku 2003 kedy som odišiel do dôchodku som uz PN nebol. Že sa cecka dá liečiť a vyliečiť mi povedali vlani keď som mal isť na operáciu a vzhľadom na moje testy neodporučil ma operovať pod narkózou. Predtým som však tri krát bol operovaný pod narkózou a to v roku 1996, keď mi operovali zlomenú ramennú kosť a druhý krát, keď mi vyberali drôty. Potom ešte v roku 2002 keď mi praskol slepák. Určíte to dalo riadne zabrať pečeni, ale vždy som sa prebral. Prvú injekciu mi dali v utorok v nemocnici a Ribavirin som bral prvý krát tiež v utorok večer, včera dva krát a dnes ráno. Včera večer ma z nemocnice prepustili ,kontrola po troch týždňoch a troch injekciach. Pred injekciou mi dali Ibalgin 400mg a po Riib. Palaren. Ďalej mám Ib. a Pa. užívať podľa potreby. Prosím vás, aby ste mi prepáčili ,že som sa tak rozpísal.

vsetkých Vás zdraví Tibor
sslunicko

PříspěvekZaslal: 11.05.2008, 20:24 hod    Předmět: Citovat

Tak třetí injekce zasebou prášků ani nepočítám a jako předtím naštěstí bez vedlejších účinků. Ani únava není tak hrozná procházky zvládám v pohodě a tak se nadále mohu plně věnovat dcerce.
míša

PříspěvekZaslal: 12.05.2008, 19:16 hod    Předmět: Citovat

Tak já už mám za sebou dvě injekce a teplota vůbec,jen křeče v nohách a v kříži,ale doktor na to nic neřekl,nevíte někdo z čeho to je?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 12.05.2008, 21:50 hod    Předmět: Citovat

míša napsal:
Tak já už mám za sebou dvě injekce a teplota vůbec,jen křeče v nohách a v kříži,ale doktor na to nic neřekl,nevíte někdo z čeho to je?

Inu... nejspíš je to z léků. Při léčbě se může objevit spousta nejrůznějších problémů, tělo přeci jen dostává zabrat. Pokud něco setrvává delší dobu nebo se to už prostě nedá vydržet, je dobré to kozultovat s doktorem pro případ že by to nebylo způsobeno léčbou, aby se něco nezanedbalo. Ale jinak je potřeba se obrnit trpělivostí.

Držím palce!
Petr
terry

PříspěvekZaslal: 22.11.2009, 20:11 hod    Předmět: po 2injekci Citovat

Tak mám za sebou 2 injekci,kterou si píchám v pátek.Při první injekci jsem si musela poležet tři dny v nemocnici a to mě akorát trápila zvýšená teplota a ukrutné bolesti kloubů,které zmírnil brufen.No a po 2. dávce se teplota už nedostavila a klouby už mě tolik nebolely,ale nastává lehká únava a snadno se zadýchám i při sebemenší námaze.Tak jen doufám,že už mě nic tak hroznýho nečeká...a i kdyby,tak pro to uzdravení to zvládnu!!!! Mějte se
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.