Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

léčba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vladka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.01.2008, 22:22 hod    Předmět: léčba Citovat

ahoj mám dotaz,jsem po 1dávce interferonu,byla jsem celkem vyděšená z toho co se bude dít,ale nedělo se vůbec nic jen jsem byla unavená, tak by mě zajímalo zda i další aplikace můžou být bez vedlejších příznaků nebo je to jen začátkem léčby. děkuji
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.01.2008, 23:06 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Vlaďko,
u PEGylovaného interferonu se dostavují negativní reakce se zpožděním - zpravidla druhý až třetí den. To jsou ony stavy podobné chřipce (flu-like symptomy) jakoje nevolnost, horečka, bolesti svalů, hlavy apod. Tahle reakce se obvykle postupně s časem zmírňuje (tělo si na léky postupně "zvykne").

Počítej s tím, že během léčby pravděpodobně zeslábneš a asi i zhubneš. To je obvyklý důsledek dlouhodobého užívání léků. Ale to všechno je hodně individuální a je docela možné že u tebe budou nežádoucí projevy léčby minimální.

Asi brzy sama na sobě poznáš jak na léky reaguješ a podle toho se budeš moci zařídit. Nemá smysl se stresovat, důležité je mít vůli poprat se s tím.

Přeji ti hodně sil a úspěšnou léčbu!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenda

PříspěvekZaslal: 22.01.2008, 12:48 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,

tak i já jsem konečně po několikaměsíčních odkladech už zahájil léčbu.Ve čtvrtek jsem dostal první dávku interferonu a k tomu beru 2x denně po 3 tabletách rybavirin(mám genotyp 1a).Taky jsem byl,jak píše Vladka,vystresovaný ,hodně jsem si o léčbě přečetl,takže jsem měl strach jak bude moje tělo reagovat.Ale měl jsem jen občas zimnice,horečky a trochu bolesti svalů(od kříže dolů).V pátek jsem se cítil jak po flámu,ale to bylo asi i tím ,že jsem se moc v nemocnici nevyspal Smile .
Horečka se zimnicí se mi vrátila ještě v sobotu večer(ale v menším stupni) a v neděli večer jsem byl jen unavený.A včera už celkem v poho.
A přes den je to lepší.Uvidím jak se to bude dál vyvíjet....

Jinak všem přeji uspěšnou léčbu a Ti ,kteří se na ní teprve chystají klidné nervy a žádný stres!určitě jsou na světě horší věci!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.