Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

vyrážka a strupy

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pteri

PříspěvekZaslal: 09.12.2007, 23:28 hod    Předmět: vyrážka a strupy Citovat

opäť raz zdravím... chytil som nejakú alergickú reakciu na jeden prostriedok a vyhodila sa mi taká vyrážka na rukách, resp. nejaký alergický ekzém. Nezdalo sa, žeby to krvácalo, aj keď to nemusí byť okom vidieť. Teraz tam mám ale také malé chrastičky (strupy). Neviem, či je to po krvi alebo proste následok tej vyrážky, ale bojím sa, či sa takto nemôže vírus prenášať, pokiaľ prežíva aj v zaschnutej krvi. Ale to by som asi musel nosiť rukavice, alebo neviem... nejakú ranku napr. človek zakryje, ale keď je to trochu väčšie... neviem, či môžem napr. ľuďom podávať ruku v takom prípade...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 10.12.2007, 09:02 hod    Předmět: Citovat

Tady je každá rada drahá. Ale když člověk neví, je lépe být spíše opatrnější.
Je sice pravda že i kdyby to byly strupy ze zaschlé krve, je riziko přenosu hodně malé (řekl bych že skoro teoretické), ale riziko to je.

Je mi líto že k tomu nedokážu poradit víc, ale tohle je věc která se bohužel moc neví. Aby někdo mohl posoudit nakolik je taková věc nebezpečná, muselo by se to vyzkoušet. Sad
Určité poznatky existují díky drogově závislým. Ví se, že použitou jehlou se virus přenáší dobře, ale tam to jde přímo do krve.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.