Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

léčba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ladislav

PříspěvekZaslal: 13.11.2007, 19:01 hod    Předmět: léčba Citovat

Ahoj,hepatitidu C mě zjistil doktor asi před rokem a půl,ale nezjistil mě jak je dlouho virus v krvi.Dá se to nějak zjistit?Hlavně ale píšu ohledně léčby.Jelikož jsem v minulosti bral drogy a pravděpodobně jsem se nakazil injekční stříkačkou,tak mi doktor řekl,že musím být minimálně půl roku čistý.Já jsem to dodržel,ale doktor to pořád protahoval a najednou z půl roku byl rok a on mi řekl,že jelikož mám jaterní testy v pořádku a nehrozí mi zatím žádné nebezpečí,tak mě léčit nemůže,protože by mi to neuhradila pojišťovna.Nebyl jsem ještě ani na biopsii.Pravidelně k němu chodím jednou za půl roku na kontrolu a na nedávno mě poslal na ultrazvuk,kde zjistili,že je vše v normě.Je pravda že musím splňovat určitá kritéria aby mě mohl doktor léčit a jak je to prosímvás s tou pojišťovnou?Předem dík za odpověď LAĎA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 13.11.2007, 23:01 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Laďo,
obecná metoda jak zjistit dobu trvání infekce neexistuje. Ve tvém případě se samozřejmě nabízí jako možný zdroj nákazy nesterilní jehla, a podle toho by se dalo období nakažení zhruba odhadnout. Pokud jsi v té době byl na nějakých lékařských prohlídkách, dalo by se to možná ještě nějak zkombinovat a zpřesnit. Ale jiný způsob neexistuje.

K otázce drog: léčba interferonem je hodně náročná na disciplinu pacienta a drogově závislí ji nezvládají. To je hlavní důvod, proč je před léčbou vyžadována (obvykle půlroční) abstinence. Obecně platí, že nemá smysl zahajovat léčbu u lidí, u kterých je pravděpodobné, že nebudou schopni dodržovat režim léčby.

Důležitější je tvá poslední otázka: zřejmě patříš mezi nemocné hepatitidou C, kteří mají jaterní testy v normě. V těchto případech skutečně není jednotný přístup. Normální jaterní testy jsou totiž určitým signálem, že játra snášejí infekci poměrně dobře. Zpravidla se doporučuje provést podrobnější vyšetření aby se posoudilo, zda má léčba smysl. Důležitý je zejména genotyp, viremie, věk a výsledky jaterní biopsie. Dříve se doporučovalo "spíše neléčit", protože v těchto případech je poškození jater obvykle malé. S nástupem ribavirinu a hlavně PEGylovaného interferonu se však sahá k léčbě těchto případů častěji.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.