Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

samolecba
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Stepan

PříspěvekZaslal: 24.06.2016, 12:21 hod    Předmět: samolecba Citovat

Muzete mi nekdo zkusenejsi poradit, jak postupovat behem samolecby; je mozne nechat si delat krevni testy zcela samostatne, jako samoplatce (a jake testy), nebo je nutne najit ochotnejsiho doktora, ktery je predepise?

Jde o hepc gentype 1, zahajena lecba pomoci ekvivalentu harvoni, coz stavajici doktor odmita, ale pouze proto, ze nejde o original. Dalsi kontrolu predepsal za 2 mesice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 24.06.2016, 14:31 hod    Předmět: Citovat

Samoléčba HCV takovým preparátem je podle mého názoru hodně velké dobrodružství. Rozumím tomu, že s tím atestovaný lékař nechce nic mít.

Pokud tě od toho nedokáže nic odradit, doporučuji prostudovat

Laboratoře celkem běžně dělají testy pro samoplátce, je ale potřeba dobře vědět, jaký test potřebuješ. Když jsem to procházel, tak pro Harvoni bude asi rozumné sledovat ledviny a krevní obraz, a k tomu jaterní testy plus viremii (PCR). ALE nestudoval jsem to, možná je potřeba ještě něco dalšího.

Jediný problém bude asi s PCR, ne každá laboratoř to umí, takže to posílají jinam a může být problém s domluvou.

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.06.2016, 17:32 hod    Předmět: Citovat

Dik, snazim se prelozit si doporuceni z hcvguidelines co testovat po 4 tydnech do jazyka ceskych laboratori.

Hadam ze "Complete blood count (CBC)" je "Diferencial".

Kreatinin, ALT, AST jsou jasne.

Bilirubin muze byt celkovy nebo konjugovany, zatim jsem nezjistil ktery z nich chtit.

"Calculated glomerular filtration rate (GFR)" jsem zatim v zadne laboratori nenasel, asi tu je pod jinym nazvem.

"Hepatic function panel" jsem taky nenasel, ale hadam, ze by to mohl byt "Jaterni BLOT".

"Quantitative HCV viral load" je jasny.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.06.2016, 20:22 hod    Předmět: Citovat

Držím palce
a ať to vyjde, protože nabízet něco co jde vyrobit za 60 až 120 USd za 80 000 Usd a ještě si přivlastnit patent na něco co už je dávno objeveno, je do nebe volající .
://lekarenstvi.apatykar.info/lekarenstvi-ve-svete/clanek-2641/
Stepan

PříspěvekZaslal: 24.06.2016, 21:52 hod    Předmět: Citovat

Mam toho jeste spoustu k precteni, ale zacina se rysovat plan. Prvni testy zajistim po 4 a 8 tydnech. Hadam, ze po 8 tydnech uz byva krev naivnich pacientu obvykle bez viru. Kdyz nebude, rychle objednam lek na druhych 12 tydnu. Pak zbyva jen doufat, ze jeste neni pozde a stav jater se zacne pomalu zlepsovat, ted je to skoro na umreni.
.marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.06.2016, 06:43 hod    Předmět: pro Štěpána Citovat

Ahoj Štěpáne, chápu, že chceš tatínkovi pomoc, ale ještě jednou si to hodně, ale hodně rozmyslete. Pokud se nepletu psal jsi, že tatínek u nás léčbu nedostal - proč? Vyzkoušeli jste kontaktovat i jiné lékaře, doporučila bych např. Dr. Fraňkovou, nebo Dr. Šperla v IKEMu. Pokud je to léčba pro něj důležité a může ji dostat, tak ji dostane, pokud ji dostat nemůže, tak je k tomu vážný důvod a lékaři moc dobře vědí jaký ten důvod je Ne nadarmo se u DAA píše, že léčbu má vést lékař se zkušenostmi v léčbě chronické VHC a těch lékařů pro tuto léčbu není mnoho. Ačkoli lék ze zahraničí může vypadat jakkoli důvěryhodně, nikdy nevíš, co obsahuje. Osobně bych se bála, že účinnou látku třeba obsahuje, (?), ale v nedostatečném množství a léčba povede např. k vytvoření rezistence na DAA. Pokud selže léčba např. u Harvoni, moc jiných možností v současné chvíli není, stojí Vám za to případný risk?

Pacienti se testují v případě DAA i v 2. týdnů léčby a dále je to dle potřeby, min. jednou měsíčně, virémie tak často třeba není. Je fajn, že si zaplatíš odběry jako samoplátce (což nemusí být všude úplně jednoduché - pozor na to, bude je zajímat proč, když jsi čech s pojištěním), ale co pak? Rozhodneš taky s tatínkem sám, co výsledky znamenají a jak řešit abnormality? Jak rozhodneš, jak dlouhá léčba je třeba? Co když stav tatínka, který má předpokládám dekompenzovanou cirhózu, vyžaduje kombinaci s ribavirinem, léčba může být až na 24 týdnů, jsi připraven i na tuto variantu? DAA mají četné kontraindikace k ostatním lékům, dokážeš správně vyhodnotit, zda tatínek se svou současnou medikací nějakou kontraindikaci nemá? Navíc, píšeš, že pokud nebude negativní v 8. týdnu, rychle obstaráš nové léky - na to taky pozor, v léčbě v žádném případě nesmí dojít k pauze! Víš, jak léčbu nastavit, když bude negativní ve 4 týdnu, nebo třeba až v 8. týdnu, jak dlouho by měla trvat?

Štěpáne, ještě jednou Tě prosím, hodně si rozmysli, jestli by nebylo lepší kontaktovat jiné lékaře. Věř, že jako zdravotník jsem se setkala se samoléčením a v dost případech to dopadlo fatálně. Může to vyjít, pokud budete mít hodně štěstí, ale jsi připraven i na variantu, že můžeš tatínka těmi léky, nebo komplikacemi, které mohou nastat, zabít? I takto je třeba na to pohlížet. Něco jiného je člověk s kompenzovanou nemocí a něco jiného člověk z dekompenzovanou. Pokud do toho půjdete, tak snad jen hodně štěstí.
marky

PříspěvekZaslal: 25.06.2016, 20:23 hod    Předmět: Citovat

http://www.apatykar.info/kratke-zpravy-9967/

Opravdu je ta Indie tak spolehliva??
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.06.2016, 23:26 hod    Předmět: Citovat

Něco mi říká že Gilead Sciences se s Indama raději dohodl než by ryskoval že by nedostal nic.

ttp://www.apatykar.info/kratke-zpravy-6783/

No a pokud nějakej vyčůranej Ind zjistí kolik stojí lék v Evropě,Usa atd .... a že u nich místo 80 000 usd. vyjde třeba na 3000 usd a nebo, že když ho v garáži nalisuje třeba z prášku na praní za 5 usd, tak ho nepochybně nalisuje z toho pracího prášku.
Takže vyrobit ho asi Indové uměli jinak by se s nimi Gilead Sciences nedohadoval, bohužel právě protože je tak strašlivě tozdílná cena tady a tam, tak to nahrává podvodníkům a i když se tam nechá sehnat generikum stejně účinné jako je sovaldi, stáva se s toho rysk se zdravím.
.marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 06:29 hod    Předmět: Citovat

No nevím, to se mi nezdá.. Běžná praxe funguje tak, že nový lék (originál) má po uvedení na trh cca 5 - 7 let ochrannou známku. Po této době jsou na řadě generické farmaceutické firmy a ty lék vyrobí za zlomek ceny. Firma, která lék okopíruje, nemá žádné náklady s vývojem a testováním až po uvedení na trh a že se tyto náklady nepohybují v malých položkách to vše s rizikem, že Vám lék nakonec v poslední fázi nemusí zaregistrovat a náklady Vám nikdo nevrátí. To, že jsou v různých zemích různé ceny je taky vcelku běžné - stačí se podívat na SUKL jaká je cena za např. Harvoni u nás a jaká v USA, jedná se o statisíce a to mluvíme o tom samém originálu. Že by velká farmaceutická firma poskytla svůj patent před uplynutím ochranné známky hned několika jiným firmám se mi moc nezdá, sama se tím ohrozí, spíš bych věřila tomu, že pro země se špatnou ekonomikou poskytnou lék za zlomkovou cenu. Ale i kdyby ano, ty firmy rozhodně nebudou takovýto lék prodávat bez lékařského předpisu a navíc přes internet samotným pacientům, to se snad shodneme, že je minimálně podezřelé, nebo spíše úplná hloupost. Já osobně bych si takovýto lék nekoupila, i když jsem Harvoni užívat chtěla. Raději se svěřím do rukou kvalitního lékaře, u kterého mám jistotu, že ví co dělá, než abych se léčila sama doma a ještě si víc poškodila zdraví, na to se mám moc ráda.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 07:57 hod    Předmět: Citovat

Problém je v tom že originální výrobce si pravděpodobně nechal zaregistrovat něco na co pravděpodobně neměl podle patentového práva nárok a začal to nabízet za přemrštěné ceny. To se samozřejmě mnohým nelíbí.

://www.apatykar.info/kratke-zpravy-8354/

Jinak já osobně bych šel také oficiální cestou, bohužel pro někoho je to asi jedinná šance jak se k léku díky přemrštěné ceně dostat a to ne jen u nás.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 19:54 hod    Předmět: Citovat

.marky napsal:
Raději se svěřím do rukou kvalitního lékaře, u kterého mám jistotu, že ví co dělá

Zmenu lekare jsem tatovi doporucoval taky, nedal si rict. Stav se zhorsuje a lecba stale zadna, Harvoni by mel byt i podle stavajiciho lehare vhodny lek, takze jen delam co muzu, riskovat je lepsi nez umrit.
Stepan

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 20:18 hod    Předmět: Citovat

Zas jsem se zapomnel prihlasit... ale proc se to odeslalo 2x?

Mimochodem, nadstandardni pece u nas byla zrusena, pacient si legalne harvoni koupit nemuze, nebo muze?
Stepan

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 20:32 hod    Předmět: Citovat

Ptam se proto, ze jestli tomu dobre rozumim, stavajici system nektere pacienty neleci, i kdyz by to slo. Slysel jsem treba, ze transplantaci kostni drene pojistovny nehradi lidem nad 75. Co pak takovy clovek ma delat, zejmena kdyz je prilis vycerpany na cestovani a vhodny lek jde dovezt, ma si jen tak umrit, protoze system je nastaveny aby umrel?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 21:21 hod    Předmět: Citovat

Stepan napsal:
Mimochodem, nadstandardni pece u nas byla zrusena, pacient si legalne harvoni koupit nemuze, nebo muze?

Jsem si téměř jist tím, že je to legální. A snad je to i možné. To "snad" je tam proto, že je možno přijít do lékárny s předpisem od lékaře, kde je uvedeno, že pacient si léky platí sám. Je však nutno 1) najít lékaře, který předpis vystaví a 2) bude nutno to dojednat i s lékárnou (předpokládám, že na skladu to mít nebudou).

Myslím, že odborné pracoviště by tohle všechno zvládlo, nicméně odborné pracoviště by pravděpodobně zajistilo i Harvoni hrazené pojišťovnou (pokud to stav pacienta vyžaduje). Skutečně si myslím, že tato standardní cesta by se měla vyzkoušet jako první.

Petr
marky

PříspěvekZaslal: 26.06.2016, 23:17 hod    Předmět: Citovat

Stepane, s tou transplantaci kostni drene je to pravda a vis proc? Je to tak strasne narocny postup a hrozi tolik komplikaci, ze se u pacientu ve velmi pokrocilem veku neprovadi. Existuji ale vyjimky a od toho existuje u pojistovny revizni lekar, ktery na podnet osetrujiciho lekare posoudi dany pripad. Ale to jsme mimo tema. Co se lecby tveho tatky tyce, proc teda Harvoni nedostal, kdyz by mu ho lekar dal? Neschvalil to revizak od pojistovny? Je to samozrejme velmi draha lecba, ale lidem, kterym muze pomoc a jejich stav to vyzaduje dostupna je a to prednostne. Rozhodne se nejedna o nadstandard. Pokud ten stav neni akutni, tak muze lekar vyckavat, jelikoz je otazka casu, nez cena spadne a lecba bude dostupna vsem. Samozrejme hodne zalezi na konkretnim lekari a proto Ti radim, nez riskovat lecbu "pres internet", radeji bych zkontaktovala treba ten IKEM a pozadala je o radu. Za tu nic nedas ba naopak muzes tatkovi hodne pomoci. Tak jako tak, preji vam hodne stesti.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.