Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

genotyp 1a

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nakazena
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.04.2016, 11:02 hod    Předmět: genotyp 1a Citovat

Ahoj, obracim se na Vas s dotazem. Muzete mi nekdo rict, jakou prognozu ma genotyp 1a?? Lecbu mam zahajenou 5 mesicu po nakaze, jaterni testy v poradku, vstupne jsem mela 8 mil IU, ve 4 tydnu pokles o 2 logy, ve 12. jiz negativni. Mam Pegintron s Ribavirinem. Jaka je pravdepodobnost, ze se to po ukonceni lecby vrati?? Lecbu bych mela mit na 24 tydnu. Dekuji za odpoved.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 03.04.2016, 21:26 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
důležité je, že jsi byla brzy (ve 12. týdnu) negativní. To je dobré a je to základní předpoklad k úspěchu. Zkus se zeptat doktora, jak to vidí, ten má o Tobě daleko lepší přehled. Kdyby měl pocit, že léčba nemusí být úspěšná, mohl by ji prodloužit na 48 týdnů. Pokud to neudělal, asi má k tomu důvod.

Ať Ti to vyjde!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lsan

PříspěvekZaslal: 05.04.2016, 13:47 hod    Předmět: Re: genotyp 1a Citovat

nakazena napsal:
Lecbu bych mela mit na 24 tydnu.

Standard pro 1a - 48 týdnů.
Bylo by hezké přidát sofosbuvir.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.04.2016, 17:26 hod    Předmět: Citovat

Pokud mas Pegintron s Ribavirinem počítej tak 50 až 60 %, já měl trojkombinaci peg + rib + incivo na 48 týdnů, od prvního měsíce negativní a stejně se to vrátilo. Až sofosbuvir zabral.
Ale protože tě léčí poměrně brzo od nákazy tak máš šanci obrovskou.
Tak ať to vyjde !!!
marky

PříspěvekZaslal: 15.06.2016, 22:14 hod    Předmět: pro nakazena Citovat

Ahoj, mame to podobne. Lecbu mam zahajenou asi 6 tydnu po nakaze, vstupne jsem mela 28mil IU, vysoke jaterni testy a lecbu mam na 24 tydnu s genotypem 1a. Ve 4T jsem mela pokles o 3 logy a od 8T jiz negativni. Dr. mi rikala, ze 24t staci a s ohledem na vcasne zahajeni lecby je SVR vice jak 90%. Drzim pesti pro zdarny uspech!
Lsan

PříspěvekZaslal: 18.06.2016, 22:47 hod    Předmět: Re: pro nakazena Citovat

marky napsal:
Dr. mi rikala, ze 24t staci a s ohledem na vcasne zahajeni lecby je SVR vice jak 90%.

Terapie s prvním genotypem může být zkrácena, pokud se jednalo o nízké virové zátěži před léčbou, a kdy máte rychlou virologickou odpověď (negativní test po 4 týdnech), bohužel.
marky

PříspěvekZaslal: 19.06.2016, 09:08 hod    Předmět: Re: pro nakazena Citovat

Lsan napsal:
marky napsal:
Dr. mi rikala, ze 24t staci a s ohledem na vcasne zahajeni lecby je SVR vice jak 90%.

Terapie s prvním genotypem může být zkrácena, pokud se jednalo o nízké virové zátěži před léčbou, a kdy máte rychlou virologickou odpověď (negativní test po 4 týdnech), bohužel.

Toto pravidlo se pry tyka chronicke VHC. Ja mela symptomatickou akutni, vstupne 28mil IU, ve 4 tydnu pokles o 3 logy a lecbu jsem ukoncila ve 24 tydnu. Tak uvidime. Mam skvelou lekarku, verim, ze vi co dela. Riziko relapsu tu ale samozrejme je, trochu me uklidnuje vidina event. interferon free lecby..
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.