Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Testování genotypu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janka

PříspěvekZaslal: 05.10.2007, 09:50 hod    Předmět: genotyp Citovat

chcela by som sa spýtať ako sa zisťuje genotyp, zistili mi totiž množstvo virov a tak, ale genotyp mi ešte nevedeli povedať, je možné, že sa to zisťuje až z biopsie? no aj napriek tomu mi už povedali, že moja liečba bude trvať rok, neviem ako mám tomu rozumieť. dá sa to odhadnúř z množstva virov?
ďakujem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.10.2007, 10:45 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Janko,
genotyp se zjišťuje z krve (není potřebná biopsie), a je to přesnější stanovení druhu viru. Virus hepatitidy C se totiž vyskytuje v mnoha variantách (genotypech).

To co nazýváš "množstní virů" se odborně nazývá viremie, a je to (zjednodušeně řečeno) počet virů v mililitru krve. Takže tobě zřejmě zjistili viremii - tedy kolik těch potvůrek v sobě máš, ale nezjistili ti jejich genotyp. Nebo je možné že ho zjistili ale neřekli ti to. Protože genotyp je důležitý pro stanovení délky léčby. Bohužel ten nejrozšířenější (genotyp 1) se léčí 12 měsíců.

Petr
candy

PříspěvekZaslal: 06.10.2007, 10:48 hod    Předmět: Petre Citovat

muzu se zeptat?Lekarka mi rekla ,ze je to genotyp 1.Jake je procento uspesnosti u leceni tohto genotypu?Mas nejaky prehled vtom?Diky
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 06.10.2007, 15:46 hod    Předmět: Citovat

Candy,
šance na vyléčení u genotypu 1 je přibližně 50 %
Existuje řada prací kde je úspěšnost léčby vyčíslena a pokaždé to vychází trochu jinak, protože záleží na mnoha věcech. Ví se, že ženy se léčí lépe než muži, mladší (cca do 40 let) se léčí lépe než starší, štíhlejší lépe než obézní. Ale pro orientaci je průměr asi těch 50 %.

Vím že to číslo každého zajímá, mně to zajímalo taky. Ale nakonec se to buď povede, nebo ne. A je potřeba do toho jít s přesvědčením, že to vyjde.

Petr
candy

PříspěvekZaslal: 06.10.2007, 19:07 hod    Předmět: Odpoved Citovat

No ,uz sem do toho sla tak necouvnu ,jen me to tak napadlo a zajimalo.Diky za odpoved . Razz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.