Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

simeprevir (OLYSIO)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.12.2015, 01:23 hod    Předmět: tak se také přidávám.. Citovat

Zdravím Vás ve spolek. Bohužel se také přidávám do skupiny HCV + Sad Jsem zdravotní sestra a píchla jsem se o infikovanou jehlu. Po asi 14 dnech jsem měla PCR 24 mil. kopii, další kontrola v lednu a uvidíme, co bude dál. Jedná se sice o genotyp 1b, ale dle dr. je ještě šance, že se tělo s virem vypořádá samo po svém a nebude třeba léčba.. No.. Uvidíme.. Jediné pozitivum, které na tom všem vidím je fakt, že virémie byla zachycena po 14 dnech po nákaze a bude sledována, tak snad to nebude mít šanci nadělat paseku, Všem Vám přeji mnoho sil a energie do každodenního boje s těžkým soupeřem!!!! M.
natahc

PříspěvekZaslal: 15.12.2015, 16:36 hod    Předmět: pro Marky Citovat

To jsou veci! Vedelo se o pacientovi, ze je hcv pozitivní? Nebo je to takova nahoda?
Viremie je obrovska coz znamena, ze organismus valci o jatra o zivot!!!
Doufam, ze budes mit stesti a dostanes se do 15-20%, ktery to dokazou zvladnout bez leku!

Hodne stesti!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.12.2015, 18:26 hod    Předmět: pro natyhc Citovat

Ano, o pacientovi se vedelo, ze je HCV +, hold je to riziko meho povolani.. jedna se ale o pacienta, ktery se nenakazil vlastni vinou.. Proste nejhorsi mozna shoda nahod, kterou si dokazete predstavit.. Uvidime.. Jsem mlada, nekourim, nepiju, drogy neberu, byla jsem az do ted zdrava, tak snad.. Hold mi nezbyva nic jineho, nez verit.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 15.12.2015, 21:09 hod    Předmět: Citovat

Držíme palce!
míra poškození jater s viremií přímo nesouvisí, asi je rozumné počkat jestli se s tím nevypořádáš i bez léků. Nějaký ten měsíc čekání tady nehraje velkou roli (naštěstí).

Tak ať si s tím tvůj imnitní systém poradí!
Petr
Martin2

PříspěvekZaslal: 16.12.2015, 18:06 hod    Předmět: Citovat

Virémie byla zjištěna 14 po nákaze ? To bych řekl ,že to je blbost ! Už jsi musela být pozitivní mnohem déle. Jinak virémie 26mil. je hodně moc vysoká
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 17.12.2015, 09:46 hod    Předmět: Citovat

Martin2 napsal:
Virémie byla zjištěna 14 po nákaze ? To bych řekl ,že to je blbost ! Už jsi musela být pozitivní mnohem déle. Jinak virémie 26mil. je hodně moc vysoká

Viremie se projeví v krvi podstatně rychleji než protilátky, během dvou týdnů je to zcela reálné. A kromě toho, lidé jsou natolik odlišní, že je velmi problematické o něčem prohlásit, že je to blbost.

Jinak - v podobných případech by se měla odbrat krev bezprostřeně po poranění, aby se vyloučila předchozí infekce (jde totiž o pracovní úraz).

Petr
marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.12.2015, 16:02 hod    Předmět: Citovat

Ano, taková virémie je skutečně 14 dní po nákaze, nebyla jsem pozit před poraněním, to vím na 100%. Jak píše Petr, odebírá se krev i v den poranění, To jsem měla protilátky i PCR negativní, po těch 14 dnech mám serologii stále negativní ( a ještě dlouho mít budu), ale v PCR tu velkou nálož kopii. Uvidíme. Začíná se projevovat akutní hepatitida, což by prý byla prognosticky nejlepší varianta, tak uvidíme..
Anonymní

PříspěvekZaslal: 06.01.2016, 21:20 hod    Předmět: Citovat

Zdravím a tohle trochu nechápu. V čem je akutní hepatitida lepší, jak ta chronická ? A asi nepomohla dezinfekce ihned po úrazu co ? Sad
Ani jsem nevěděl, že viremie se nadělá mnohem-mnohem dříve, jak protilátky. Ale celkově je to logický, že nejdřív nastane nákaza, a až poté na ni tělo reaguje vytvořením protilátek. A nezareaguje dřív, dokud virus nezačne tělu škodit, což je po oné inkubační době.
Upřímně před 2 lety jsem o svém těle nevěděl nic, ale jakmile člověku něco je, až potom začne pročítat internet a studovat na něm schémata a pozorovat videa, co všechno se to v něm vlastně odehrává.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 07.01.2016, 00:08 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Zdravím a tohle trochu nechápu. V čem je akutní hepatitida lepší, jak ta chronická ?....

Akutní hepatitida je vlastně jen označení první fáze onemocnění, obvykle pak přechází do chronického stadia. Také nevidím důvod, proč by to mělo být dobré znamení. Chápal bych to spíše tak, že pokud je hepatitida v počátku, tak je šance, že si tělo pomůže samo i bez léčby.
marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 07.01.2016, 10:23 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Zdravím a tohle trochu nechápu. V čem je akutní hepatitida lepší, jak ta chronická ? A asi nepomohla dezinfekce ihned po úrazu co ? Sad

Bylo mi dr. řečeno, že symptomatická akutní hepatitida je většinou spojená se spontánním vyloučení viru. Většinou právě je ta akutní bezpříznaková a nemoc si přejde to chronického stádia. Nicméně mě začaly dokonce jaterky klesat, takže jsem nemusela ani do nemocnice, ale nyní jsem měla kontrolní odběry po měsíci a virémie je už 28 400 0000 a jaterky šly taky hodně nahoru, takže v pátek začínám interferon a ribavirin. Sad
marky
Anonymní

PříspěvekZaslal: 07.01.2016, 10:27 hod    Předmět: Citovat

upsala jsem se v nule, na virémie je 28 mil., ne 280.. Bože, ještě si něco přivolávat..Sad
Simča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.01.2016, 21:04 hod    Předmět: Citovat

Ahoj všem, tak konečně i já začnu zítra s léčbou, 3kombinace s Olysiem na 24 týdnů. Už ať je to za mnou. Jsem ráda za Olysio, zkracuje léčbu na polovinu. Mám trochu strach, ale jdu do toho. Snad sem jednou taky napíšu, že jsem vyléčená. Držím všem palce S
natahc

PříspěvekZaslal: 25.01.2016, 15:46 hod    Předmět: Simca Citovat

Ahoj Simco,
Preji ti lecbu bez vedlejsich ucinku! Ber prasky vzdy s jidlem jinak zaludek ti pekne pomsti ((( kopegus pry se dobre vstřebá s tucnym ( chleba ci rohlik s maslem), simeprevir tucne nema rad.
Snaz se zbytecne jine leky nebrat.

Ozvi se pak, jak to snasis.

Hodne sil!!!
Simča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.01.2016, 20:07 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Naty a ostatní, tak jsem začala v pátek, nic mi dosud není, nevím jak dlouho to budu snášet takhle dobře. Těším se na výsledky za 4 týdny, to mě snad ještě víc povzbudí, jsem rada, že s tím už bojuju. Hodně odvahy všem S.
milka

PříspěvekZaslal: 26.01.2016, 12:07 hod    Předmět: Citovat

Dobrý deň, no ja už pomaly končím liečbu ale ostáva mi ešte 8 injekcii Pegasysu a 40 za mnou. Sú to riadne manévre so žalúdkom.Už niekedy ani nemôžem pozerať na jedlo.Je to ťažké sústavne napínanie na zvracanie posledné týždne ale dostala som tabletky costi, tak aspon sem tam niečo vezmem, aby som udržala niečo v sebe.Zatiaľ som stále bez víru asi v marci opať pôjdem na kontrolné testy z virémie a 30.marca koniec. Všetkým Vám čo sme na tejto stránke držím palce a prajem skoré uzdravenie.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.