Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

V utorok neviem co mam cakat
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
maca

PříspěvekZaslal: 21.11.2015, 20:46 hod    Předmět: Citovat

A mam za sebou 5 injekciu,citim sa v pohode len po injekcii tak 2-3 dni som celkom slaba a unavena,zatial zvladam aj pracu tak dufam ze to takto aj zostane,drzte sa vsetci co sa liecite
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
natahc

PříspěvekZaslal: 22.11.2015, 12:43 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
Preji ti hodne sil a zdravicka zladnout to! Napis prosim, kdy jdes na odber pcr?
N
maca

PříspěvekZaslal: 22.11.2015, 12:52 hod    Předmět: Naty Citovat

Ahoj naty vo stvrok mi brali krv tak uvidim co povie doktor ked tam pojdem,hned dam vediet
maca

PříspěvekZaslal: 25.11.2015, 16:16 hod    Předmět: Citovat

Takze volala mi sestricka,ze 4.12 mam prist na ultrazvuk,hned ako prve ma napadlo,ze mam zle krvne testy ale povedala mi nech nestresujem a aby nebolo toho malo dnes mi dala obvodna lekarka antibiotika a skoncila som na pn,ked sa to sere tak naozaj vsetko :cry ,ozvem sa po ultrazvuku ,drzte sa vsetci co sa liecite
natahc

PříspěvekZaslal: 26.11.2015, 13:47 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Maca,
Co to tam na tebe vymysli? Proc ultrazvuk? Jak ti dopadlo pcr nerekli?
Jak se vubec citis a proc ti nasadili antibiotika?
Ozvi se!
maca

PříspěvekZaslal: 26.11.2015, 22:39 hod    Předmět: Naty Citovat

Ahoj naty tak dnes podana 6 injekcia a zacina to byt dost zle vsetko ma boli hlavne chrbat a hlava.antibiotika mam koli silnej angine no a ako mi dopadli vysledky neviem to sa dozviem az na ultrazvuku takze hned dam vediet potom.aj ked je to divne lebo ultrazvuk pecen poriadne neukaze,preto som bola na tom elastrografe ale ved uvidim co bude dalej a zabudla som ze ma priserne svrbia usi,krk a chrbat,takze sa drzte vsetci a neako to musime vydrzat
natahc

PříspěvekZaslal: 27.11.2015, 13:55 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Maca,
Ano, mas pravdu, ultrazvuk nic neukaze. U mne ukazal perfektni stav ale elasografie to pak pekne dala do poradku, kde namerili f3.
Kolik u tebe byla hodnota elasografu?

Zada boli i mne, nejhorsi je to v noci a do obeda, pak to rozchodim. Sla jsem na elektrolecbu a hodne to pomohlo. Zkus take pozadat obvodni o to.

S tou vyrazkou te chapu, mne zacal svedet a palit cely clovek, vsimla jsem ale, ze kdyz jim citrusove, tak se to zhorsuje. Nevim jestli ted pri angine papas citrony ale zkus je vynechat. Dobra masticka na sverbeni je locoid.

Jaky genotip vlastne mas?

Drz se a hodne sil!!!
maca

PříspěvekZaslal: 28.11.2015, 12:37 hod    Předmět: Naty Citovat

Ahojko naty ja mam hep c 3 a elastograf mi ukazal 4 no a ostatne budem vediet 4 12 ked idem za lekarom drz sa a vela sil ti prajem
Radislav

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 15:05 hod    Předmět: Citovat

Co to znamená elastograf 4 ? jak je ta stupnice a čím vyšší číslo, tím vyšší poškození ? nebo jak to je ?
Díky za info...
maca

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 21:24 hod    Předmět: Radislav Citovat

Ahoj radislav,tebe nerobili elastografiu pecene?a ano cim je cislo vyzsie tym horsie vysledky
natahc

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 21:46 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Maca,
3 genotym je rozhodne co se tyce lecby je lepsi nez jednicka. Uspesnost 90 % -100%. Takze hlavne zvladni tu lecbu. F4 sice neni dobre ale ted jsem nekdy cetla studii, ze existuje pseudo chiroza a to znamena, ze pokud mas vysoke jaterni testy, tak i hodnota elastografu bude vysoka.
Cca po pul roce od pvt (proti virova terapie), udelas to jeste jednou, nicmene mozna to bude chtit i rok.

Ribaverin je pekna s..cka a to doslova, sezere ti zaludek zaziva a to nesmis dovolit! Pokud ted mas f4, tak drz diety.
Velmi pozitivne pusibi uvarena ovesna kase, lepe na vode a bez cukru ( dej tam par rozinek ci lzici medu). Toto je prave nej snidane ackoli chutna fuj (((
Nekdo tady psal o lisovane zelenine, kombinace vybrane zeleniny je vyborna a jatra to opravdu potesi.
Zadne smazene, tucne, ostre. Zadne konzervy a omacky. Malo soli v jidle.
Predstav si, te ty jatra i tak trpi, zlucnik mimochodem je spolecne s jatry nese tu tihu... pokud je zatizime majonezou ci smazakem.... bida (((

Hlavne se drz a pozoruj svuj stav. Ptej se doktorky na vsechno mozne!
Ozvi se!

Pro Radislav:
Elastografije je neinvazivni metoda, ktera odhali v jakem stavu jsou jatra. Je presnejsi nez biopsije jelikoz jsou zmerena vsude, oproti biopsie, kde kontrolovan konkretni kousecek.
V podstate meri tuhost jater. Oznacuje se pismenem F, coz znamena fibroza a cislici, coz znamena miru poskozeni.
F4 je zacatek chirozy, ktera je nevratna ale jak jsem psala vyse, pokud jaterky byli vysoke, nemusi to byt f4 ale i f2-3. Znamena to pro cloveka, ze musi stale i po pvt dodrzovat diety a nechlastat, kontrolovat jatra a papat gepoprotektory.
Asi tak....
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 01.12.2015, 09:09 hod    Předmět: Citovat

natahc napsal:
Elastografije je neinvazivni metoda, ktera odhali v jakem stavu jsou jatra. Je presnejsi nez biopsije jelikoz jsou zmerena vsude, oproti biopsie, kde kontrolovan konkretni kousecek.

Elastografie není přesnější než jaterní biopsie. Na tom se odborníci (mezi které nepatřím) shodují. Je pravda, že elastografie měří jakýsi průměr z celého orgánu, ale měří pouze jeho pružnost. Biopsie pracuje pouze s malým vzorkem tkáně, ale zato dá informaci o její vnitřní struktuře. A pro funkci jater je důležitá právě jejich vnitřní struktura. Hlavní výhodou elastografie je šetrnost vůči pacientovi, nikoli přesnost.

Petr
natahc

PříspěvekZaslal: 01.12.2015, 19:07 hod    Předmět: Citovat

Ano, Petre, mate pravdu.
Mozna moje informace je zavádějící ale take jsem parofrazovala nazor gepatologu.
Urcite, pokud elastograf ukaze znacnou ztuhlost, biopsie to muze potvrdit ci vyvratit.
Jen jsem tim chtela rici, a zminil jste to take:
Biopsije- pouze urcity kousek
Elastograf- zhodnoti jatra celkove.
maca

PříspěvekZaslal: 04.12.2015, 13:58 hod    Předmět: naty Citovat

ahoj Nata,tak ako to zvladas?ja som bola dnes na ultrazvuku ale cez kanilu mi do zili vstrekli neaku tekutinu a tak mi pozeral zaludok a aj pecen,potom mi dali tabletku musela som hodinu pockat a znova mi vstrekli tekutinu a zase mi vsetko prezrel,tak pecen je potvrdena ale ze to sa bude riesit az po liecbe,zatial budem chodit len raz za mesiac na krv lebo ze ten ribavirin je silne svinstvo tak uvidim co bude dalej
natahc

PříspěvekZaslal: 04.12.2015, 15:55 hod    Předmět: Citovat

Ahojky Maca,
Napsala jsem obrovskou odpoved a odesla do ztracena.....
Tak jeste jednou))))

Proc te trapily? Mas zaludecni problemy? Nebo spatne krev dopadla?

Ja vcelku v poho sice unava a bolesti hlavy ale to bylo i pred pvt. Mozna jsem vic unavena....
Jo a jsem ted takova netolerantni))))) hned stekam.

Drz se!!!! Musime to zvladnout!!!

Potrebuje nejak poradit ci pomoct?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.