Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Jsem těhotná a přítel má hepatitidu C

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.11.2015, 22:45 hod    Předmět: Jsem těhotná a přítel má hepatitidu C Citovat

Dobrý den, přítel má hep C a já jsem s ním ve čtvrtém týdnu těhotenství. Hrozí zde riziko přenosu na dítě? Měla bych o tom informovat svého gynekologa, aby se na to při kontrolách zaměřil? Předem děkuji za odpověď
Radislav

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 15:01 hod    Předmět: Citovat

Pravděpodobnost přenosu z matky na plod je kolem 5%. Takže je to riziko malé, ale přeci jen tu je. A ty jsi taky HC positivní ? pokud ne, tak riziko nehrozí, ale pokud máš tuto nemoc také, tak je pravděpodobnost právě těch 5% a určitě bys o tom gynekologa, zubaře a obvoďáka informovat měla.
Třeba já nevěřil bývalé praktické doktorce, tak jsem jí o nálezu ani neřekl. Před měsícem jsem změnil lékaře a panu doktorovi (díky jeho přátelskému a otevřenému přístupu) jsem to bez obav sdělil, aby to mohl doplnit do mé zdravotní dokumentace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 19:36 hod    Předmět: Citovat

Jak psal Radislav, HCV se přenáší na plod pouze z matky. Pokud je matka zdravá, pak přenosu na plod nedochází. Pokud má HCV přítel, je dobré nechat se čas od času otestovat.

Problém by mohl vzniknout, pokud přítel v době početí nebo rok předtím užíval léky na HCV (konktérně léky obsahující ribavirin). Tyto léky mohou poškodit plod.

Petr
natahc

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 21:52 hod    Předmět: Citovat

Vsechno podstatne tady jiz zaznelo. Urcite se nech vysetrit.
Bacha na to, co psal Petr. Pokud pritel se leci nebo se lecil pred rokem, je to zle jelikoz dite muze mit vazne vrozene vady.
Pokud jsi zdrava a pritel se nelecil, tak bud velice opatrna pri sexu a vubec, ted jsi zodpovedna i za mimco.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.