Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

simeprevir (OLYSIO)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radislav

PříspěvekZaslal: 08.11.2015, 13:58 hod    Předmět: Citovat

Třeba špatná aplikace injekce ? Zkus zajít za sestrou, ať ti to příště píchne, uvidíš ten fičák Shocked Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 08.11.2015, 16:30 hod    Předmět: Citovat

natahc napsal:
Začínám mít pochybnosti zda u mně léčba vůbec zabírá. Přece není možné aby nebyli vedlejší účinky. Sice to je jenom dva dni ale...

Ze začátku máš strach z léčby a pak máš strach, že nejsou vedlejší. Opravdu k nepochopení. ...

U každého to zabírá jinak. Pegylovaný interferon je dnes vyroben tak, aby se v těle rozkládal postupně. Díky tomu stačí jedna injekce týdně (dřív byly tři) a vedlejší účinky nejsou tak silné. Nedělej si s tím starosti, účinnost léčby nesouvisí s tím, jak je komu špatně.

Petr
natahc

PříspěvekZaslal: 08.11.2015, 21:15 hod    Předmět: Citovat

Radislav:
Byla jsem edukovana a pichla jsem se pred sestrou pod prisnym dohledem.

Petr:
Dekuji!
Nicmene 99% pise, ze maji vedlejsi ucinky a to docela vazne. Psychicky jsem se pripravila, sestricka rekla ze tak po 5-6 hod. Prijde zimnice a chripkovy stav a nic.

Ja jen mam obavy aby to vubec pusobilo.
Radislav

PříspěvekZaslal: 09.11.2015, 21:16 hod    Předmět: Citovat

Určitě jsou i lidé, kterým to nic moc nedělá a nebo se to projeví až po delší době. Já byl taky více/méně půl roku v pohodě a najednou sem to přestal zvládat chodit do práce hned po injekci jako tomu bylo předtím atd. Prostě čim déle aplikuju interferon, tim hůř mi je, asi tak. Je to takový celkový vyčerpání organismu po těch měsících léčby. Takže dneska už sem doma na neschopence, i když jsem se zprvu "kasal" jak krásně se to dá zvládnout.
Asi jak píše Petr, je to tím, že v dnešní době už jsou léky modernější, než před x lety a jejich vedlejší účinky nejsou tak brutální jako dřív.
A myslím si hlavně, že léky mají léčit a ne posílat člověka na neschopenku, takže bych být tebou zase tak nejásal zatím, že nemáš žádné komplikace - přeci jenom 1 rok je dost dlouhá doba na to, aby se to nemohlo ještě změnit.
Ale přeji, abys byla nadále v pohodě a přestála to s nadhledem, na jak dlouho léčbu máš vlastně ? Půl/rok ?
natahc

PříspěvekZaslal: 10.11.2015, 15:31 hod    Předmět: Radislav Citovat

Vis, ta choroba neni zadna sranda. Prvni sok jsem zazila, kdyz jsem to zjistila, pak na to, po par mesicich dalsi rana- jatra jsou v haji.

Zacala jsem studovat vsechno kolem cecka. Moznosti lecby, jestli se uzdravim. Ten interferon je pekna potvora.

Vstrebavani skutecnisti bylo postupne, coz mi dovolilo psychicky se prepravit. Radej jsem malovala horsi scenar.

Ono to neni nemoc se kterou se pochlubis a dostanes pochopeni, maximalne od rodiny. Ziraji na tebe opovrzite. Proto vlastne dusis se v tom a delas zavery, mozna nekdy unahlene.

Vubec nejasam, ze nelezim v horeckach, ono to jeste prijde. Ja spise mela strach, ze peg byl vadny a lecba nezabira.

Tady na foru je hodne lidi, ktere sdeluji svoje zkusenisti a poznatky za co MOC DEKUJI!!!
Prave i diky tomu citim podporu!

Zatim mam stredni bolest hlavy je vicemene stala, bolest oci a samozrejme unavu.

Jeste se ozvu!
N
natahc

PříspěvekZaslal: 10.11.2015, 15:32 hod    Předmět: Citovat

Mam to na 24 tydnu
Radislav

PříspěvekZaslal: 26.11.2015, 12:14 hod    Předmět: Citovat

Ty oči mi trápí taky - pořád mi z nich vytéká nějaký bílý "sajrajt". A občas mi i pálí a tlačí v nich. Zkoušel jsem řadu kapek (umělé slzy), ale bylo to spíš stejné, než že by se to nějak zlepšilo. Na očním jsem nebyl, ale pokud by se to zhoršilo, asi budu muset.
Jinak je mi jasný, že je to vážný onemocnění, že to neodezní jako chřipka bohužel a může se to po léčbě vrátit. Řada lidí o tom ani neví, že se nakazila, to je asi na tom to nejhorší, že příznaky jsou takový neprokozatelný většinou. Já mám jaterní testy pořád na výbornou mi říká doktor ale přitom mam céčko, takže asi tak. Ultrazvuk taky nic nezjistí, takže pokud bych nevěděl o tom, že mě píchla jedna holka infikovanou jehlou, tak by se na to vlastně ani nepřišlo (z běžných vyšetření) a za x let už by mohlo být zbytečně pozdě.
A jak jsi k tomu přišla ty Nato? Nebo se to zjistilo u tebe náhodou?
Jinak se drž a pokud trpíš bolestmi hlavy, tak zkus omezit vítamín E. Bral jsem ho spolu v oleji ostropestřec (doporučená denní dávka přes 400%) a při předávkování tímto vitamínem se právě mohou projevit bolesti hlavy, ale to jen tak tipuju - třeba ten olej nebo vitamín ani neužíváš a je to vedlejší účinek léčby.
Jinak máš snáze léčitelný genotyp tedy, když máš léčbu jen na půl roku - co bych za to dal. Po tom půl roce jsem odpadl jak uschlý jehličí z vánočního stromku Smile Určitě to zvládneš a vyléčíš se - přeji hodně zdaru!
natahc

PříspěvekZaslal: 26.11.2015, 14:05 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Radislave,

Neberu ecka, zacala jsem brat magnosolv,a to tak tri dni. Jinak snazim se zbytecne prasky nebrat, jatrum to skodi.

Mam gen 1 b, takze ta lecba by mela trvat 48 tydnu... nicmene doktorka rekla, ze mam olysio a s tim se ta lecba zkracuje na 24 tydnu.

Kde jsem k tomu prisla nevim: pedikura, manikura, telisko, zubař. ... ale asi tak 20 let to mam jelikoz jatra mam hodne znicena.

Po trech tydnech lecby shrnu svuj stav:
Nemam horecky, sice jsem tam mam 37-37, 3 ale necitim to a zjistila jsem tu teplotu nahodou.
Ty oci mne trapili pouze tyden, bylo slunko, tak asi jsem hodne na nej koukala Wink
Jsem permanentne unavena, pokud varim, tak neuklizim a naopak Smile setrim to malo energii, co mam.
Ted, posledni tyden mam problem ze spanim, nemuzu usnout a pak bdim... slysim skrz sen vsechno.

Kolik uz mas za sebou lecby? Kolik ti zbyva? Ty prubezne odbery vypadaji jak?
Drz se a hodne sil!!!

Naty
Radislav

PříspěvekZaslal: 28.11.2015, 14:13 hod    Předmět: Citovat

Snad neužíváš ostropestřec, protože ten je zakázaný, když se léčíš připravkem Olysio! Se to spolu nějak hádá v těch játrech, už se tu o tom psalo.
Taky mam 1b a léčím se od února, takže za 3 měsíce jdu do finiše. Nějak ty injekce už ani nepočítám, prostě mam budík v mobilu na každý pondělí abych nezapomněl. Průběžné jaterní testy na výbornou (hodnoty jsem si nevyžádal - věřím svému lékaři) a negativní jsem byl po 3 měsících, což trvá dodnes (doufam) a že to tak vydrží i po dokončení léčby. Asi je to tím, že sem se začal léčit rok po vstupu infekce do těla, jinak za x let s touto nemocí by ty játra vypadala asi taky jinak. Jsem totálně unaven a s nervama jsem na tom taky poslední dobou bledě, moc nespím (to bude asi tím), ale bojuju, protože naděje umírá poslední.
Jinak díky a Tobě přeju taky hodně sil a ať to tvé úsilí k něčemu je a zbavíš se toho prevíta a už se nevrátí! Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.11.2015, 10:53 hod    Předmět: Citovat

Dobrý deň Radislav, no mne ešte ostáva 4 mesiace do ukončenia liečby a taktiež si neviem poradiť s tým spánkom - občas sa stáva, že aj celú noc nezaspím, strašna únava ,bolesti klbov a nervozita ale čo, bojovať musíme ak sa chceme toho zloducha zbaviť. Držím palce všetkým, aby sme toho zloducha porazili a opäť boli zdraví.
Radislav

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 14:56 hod    Předmět: Citovat

Přesně, já si připadám, jako kuře na pekáči někdy. Celou noc se převaluju, potim se a zase neusnu, jako vždycky. Pak k ránu třeba na chvíli zaberu a za pár hodin se zase vzbudím. Jinak dneska jsem dával injekci a zatím to jde, hned potom paralen, aby se teplota udržela co nejníž, ale cejtim, že už se zase zvyšuje - no to budou zase 2-3 probděný noci.
Držte se a mějte se - ahoj Smile
natahc

PříspěvekZaslal: 30.11.2015, 21:22 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Radislave,
Tak se pekne drz a at te ty horecky moc netrapi! Jaky genotyp vlastne mas? Nedokazu predstavit, ze uz tolik mas za sebou a stale mas vedlejsi! Hruza!!!
Jsem na terapii teprve mesic a jsem v kuse unavena. I pri pomale chuze mne to dela problem. O spani ani nemluvim, spat chci hrozne ale nemuzu usnout ((((

Drz se!
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.12.2015, 08:53 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Radislave, no veru aj ja som tej noci bola akp kura na pekaci do 3.00 hod. som nespala Paralen a potenie, bolesti klbov.Potom som trochu usnula ale neviem, ci to este zvladnem tie 4 mesiace, tak mi pripada ako by sa to s pribudajucimi mesiacmi zhorsoval priebeh liecby.Na zajtra ober a injekcia.Drzim vsetkym palce aby nasli silu pojovat s tym zloduchom.
Radislav

PříspěvekZaslal: 06.12.2015, 14:19 hod    Předmět: Citovat

Genotyp 1b, ale už půl roku je neměřitelný, tak snad i mrtvý. Jinak nejhorší je to vždycky ten den po injekci, ale čim déle se léčím, tim hůř mi je. Takový to celkový vyčerpání způsobený nespavostí. Jinak jdu třeba jen na nákup a je to asi to maximum, čeho jsem schopný. Ta únava je příšerná no, aspoň u mě. Zejtra zas injekce, už teď se klepu co zas bude Very Happy
Tak díky všem za podporu a taky se držte, ať ten náš vysněný cíl přijde co nejdřív! Smile
natahc

PříspěvekZaslal: 09.12.2015, 13:46 hod    Předmět: Citovat

Zdravim vsechny!

Mam za sebou 5.tydnu PVT (proti virova terapie). V celku to zvladam dobre, sice jsem unavena, mivam bolesti hlavy ale rozhodne to neni nic zavratneho.

Kazdy zvlada lecbu jinak, nekdo ma horecky a bolesti kloubu. Nicmene ty bolesti lze zvladnout a to jen proto aby byt zdravy!

Pokud nekdo vaha zda se lecit ci odlozit- rozhodne doporucim pvt! Strach je obrovsky pred pvt, po prvni davce leku napeti spadne.

Nelze stale premyslet nad vedlakem, pouze ppozitivní myslenky!!!

Zdravim
Naty
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.