Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Sofosbuvir+Daclatasvir
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.08.2015, 20:20 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Simčo,
jak jsem už psal - s HCV je možno žít řadu let bez problémů. Záleží na tom, jak se s tím játra vyrovnávají. Pokud jsi na tom dobře, je možné s léčbou počkat. Je reálné, že za nějakou dobu (několik let) se sníží ceny bezinterferonové léčby natolik, že bude dostupná pro všechny nemocné. Je to bohužel otázka peněz. Dříve se k léčbě bez interferonu dostaneš pouze prostřednictvím nějaké klinické studie.

Druhá možnost je jít hned do léčby s interferonem. Není to příjemné, ale dá se to vydržet a pokud pracuješ v kanceláři, je pravděpodobné, že to zvládneš.

Zaměstnavatel nemusí vědět, s čím se léčíš. Samosebou záleží na tom, jaké vztahy máte na pracovišti. To musíš posoudit sama. Ale ze zákona má zaměstnavatel právo vědět pouze to, zda můžeš nebo nemůžeš pracovat. Diagnózu by zaměstnavateli lékař sdělovat neměl.

Nejlépe ti poradí odborník ze specializovaného centra (viz odkaz v mém předchozím příspěvku). Vývoj jde hodně rychle dopředu, a lékaři v těchto centrech by měli mít nejvíce zkušeností i informací. Ale asi by to chtělo spíš osobní návštěvu. Obávám se, že písemně toho moc nezjistíš.

Pokud budeš dodržovat zásady dobré životosprávy, odlehčíš tím játrům - to je bez debat. Zpomalíš tím jejich postupné poškozování a to je důležité.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radislav

PříspěvekZaslal: 15.08.2015, 17:37 hod    Předmět: Citovat

U mě C působilo docela dost nápadně, píchání v oblasti podžebří - šílené bolesti, které po 0 viremii naštěstí ustoupily. Léčím se už půl roku dvojkombinací a celkem to ujde, občas zamarodím, abych si odpočinul, ale nic vážného...od nasazení léčby se mi viremie dosti snížila a po 3 měsících už jsem byl negativní, tak snad to vydrží a virus se nevrátí. Kouřím občas marihuanu - prý to pomáhá, ale názory jsou smíšené, takže bych nerad někoho do něčeho hnal. Pracovat v kanceláři, tak ani neváhám a jdu se léčit - osobně dělám 12ctky krátký/dlouhý týden víkendy, svátky, denní_noční směny a je to někdy těžký, ale převážně to ujde. Ale jak říkám, být v kanclu, tak neváhám s léčbou ani setinu a jdu do toho Wink
Simča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 25.08.2015, 17:00 hod    Předmět: Citovat

Prosím vás mám dotaz, stále se rozhoduji o léčbě a na netu jsem viděla dokument, v kterém doktor uvádí, že trojkombinační léčba je v specializovaných centrech již přístupná i pro pacienty dosud neléčené, když mají genytop 1a, jako já. Chci se zeptat, kdybyste si mohli vybrat, šli byste rovnou do 3kombinace, když je tam ještě víc nežádoucích účinků, avšak větší šance na uzdravení? stále řeším, jak to zvládnu v práci.počítám s tím, že bych si mohla projít 3 kombinaci, nevím zda úspěšně, avšak poté, kdyby to nezabralo, by mi pojišťovna mohla proplatit nejnovější interferon free léčbu,ne? jinak se k ní nemám možnost dostat. Děkuji
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.08.2015, 08:08 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Simčo,
doporučuji navštívit některé ze specializovaných center a konzultovat to přímo tam. Je totiž potřeba zvážit především:

1) Jaké jsou možnosti léčby dnes (tj. zda je ve tvém případě reálné, dostat se ke trojkombinační léčbě, případně zda neběží nějaká klinická studie, kterou bys mohla využít a především zda je taková léčba pro tebe vhodná)
2) Zda ve tvém případě je možno léčbu odložit (a počkat na nové preparáty)

Obě otázky musí zodpovědět lékař a musí znát tvůj zdravotní stav. Pak se budeš moci lépe rozhodovat mezi možnostmi, které ti nabídne.

Petr
Pařez
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.11.2015, 14:14 hod    Předmět: Re: překvapení Citovat

Radisav napsal:
Zdravím, jsem HCV+ již 3/4 roku a nestačím se divit, že už byl někomu v této republice nasazen takřka zcela účinný Sofosbuvir. Ja jdu na konzultaci teď 13. a pokud už je sofosbuvir k dispozici, taky mě moc zajímá kde Vám ho předepsali? Klidně budu jezdit přes půl republiky, než si píchat interferon Laughing Tak se držte a přeji hodně úspěchů s touto léčbou.
pařez
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.11.2015, 14:19 hod    Předmět: sofosbuvir Sovaldi Citovat

RE: Radislav. Ahoj, před chvíli jsem se vrátil z FN Olomouc, kde jsem si vyzvedl kombinaci Sovaldilu a Daklinzy. Tyto léky mi schváli revizní lékař jenom proto, že u mne se i projevuje trombocytopénie a nemohu na klasickou léčbu Interferonem. Jiná léčba pro mne neexistuje, a tak mi byla schválená. Dle mé lékařky tyto dvě balení po 28 tabletách stojí 500 000 kč. Pro mne jako pro mnoho ostatních nepředstavitelná suma. Tak doufám, že mi zabere a bude pro mne přínosná... Přeji hodně štěstí. Zdraví Pařez.
Radislav

PříspěvekZaslal: 04.11.2015, 20:40 hod    Předmět: Citovat

Tak to je na jednu stranu štěstí v neštěstí, že si dosáhl na Sofosbuvir. Smile
Léčba je účinnější, kratší a hlavně zabere polovinu času, jak klasická 2-3 kombinační interferonová léčba.
Já příznaky sice pocítil okamžitě, ale žádné potíže nemám, takže se zatím lečím klasickou 2 kombinací. Testy (nejen jaterní) sem měl vždycky na výbornou mi říkal doktor, že kdybych o infekci sám nevěděl, tak se na to ani nepřišlo z běžných krevních vyšetření. Teď už chápu důležitost biopsie, když samotná krev vlastně neukáže vůbec nic Rolling Eyes (v řadě případů)
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.11.2015, 09:47 hod    Předmět: Citovat

To máš pravdu s tou důležitostí biopsie, já sám jsem byl na klasické punkci jater a později mi v OL dělali elastografii jater. Je to novější metoda a nemusí se vůbec odebírat vzorek jater, a je stejně průkazná.No a na to schválení léčby jsem čekal cca 4 měsíce a musel jsem mít doporučení z Ikemu. Tak 11.11. (pěkné datum) začínám s léčbou, tak doufám, že mi zabere.
Zdravím Pařez
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 07.11.2015, 09:51 hod    Předmět: Citovat

Simča napsal:
...ještě jsem se chtěla zeptat, pokud viremie neroste, je možné být v klidu, že mi imunita chrání játra?

Ahoj Simčo,
bohužel jediný spolehlivý způsob jak zjistit poškození jater je biopsie, do určité míry ji mohou nahradit jiné (neinvazivní) metody, jako například Fibroscan. Z hodnoty viremie ani z jaterních testů se to odvodit nedá.

Biopsie se už nedělá běžně, ale je pravda že pokud bys šla do nějaké klinické studie, tak je možné, že by byla biopsie potřeba. Záleží na tom, kdy ti biopsii dělali, játra se příliš rychle nemění a nemá smysl dělat biopsii například po jednom roce. Interferon free léčba zatím není běžně dostupná, ale je pravděpodobné, že je to otázka několika let.

Interferonová léčba je sice nepříjemná, ale dá se vydržet. Kancelářská práce by se měla nechat zvládnout. V práci to oznamovat nemusíš, pokud se obáváš reakcí okolí. Jediný důvod proč to říkat, je potřebné volno na návštěvu doktora. Záleží jak to u vás v práci chodí.

Držím palce!
Petr

Naposledy upravil Petr dne 08.11.2015, 16:31 hod, celkově upraveno 1 krát.
Simča
Anonymní

PříspěvekZaslal: 07.11.2015, 21:40 hod    Předmět: Citovat

Díky Petře, mě dělali biopsii před 20 lety, takže bude u mě určitě nutná. Ale já se toho děsně bojím, nejraději bych ji odmítla, ale to by mě asi neléčili.
Radislav

PříspěvekZaslal: 08.11.2015, 14:04 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, léčbu lze začít i bez biopsie, já na ní nebyl a léčím se 2 kombinací někdy od února
Radislav

PříspěvekZaslal: 08.11.2015, 14:07 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
To máš pravdu s tou důležitostí biopsie, já sám jsem byl na klasické punkci jater a později mi v OL dělali elastografii jater. Je to novější metoda a nemusí se vůbec odebírat vzorek jater, a je stejně průkazná.No a na to schválení léčby jsem čekal cca 4 měsíce a musel jsem mít doporučení z Ikemu. Tak 11.11. (pěkné datum) začínám s léčbou, tak doufám, že mi zabere.
Zdravím Pařez

Jak probíhá ta elastografie vlastně ? Je to taky zásah do organismu a nebo jen nějak zvenčí ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 08.11.2015, 16:48 hod    Předmět: Citovat

Fibroscan je konkrétní metoda (obchodní název) která využívá elastografie. Elastografie (a tedy i Fibroscan) je metoda založená na ultrazvuku a měří vlastně tuhost tkáně (jater). Jde o neinvazivní vyšetření, stejně jako klasický "ultrazvuk". Není to tak přesné jako biopsie, ale je to podstatně šetrnější k pacientovi, proto se využívá stále více.

Simčo, nevzdávej to předem jen kvůli tomu, že máš obavu z biopsie. Především nevíš, jestli bude biopsie potřeba. V řadě případů to nenípotřeba, nebo stačí nějaká náhradnímetoda (např. již zmíněný Fibroscan). A i kdyby, není to nic dramatického. Mně dělali biopsii dvakrát (1989 a 2002) a i když to není nic, do čeho bych se nějak hrnul, tak myslím, že se to dá skousnout.

Petr
Radislav

PříspěvekZaslal: 09.11.2015, 21:21 hod    Předmět: Citovat

Chci se jenom teoreticky zeptat ze zvědavosti, myslíte, že by pacienta i na vlastní žádost uvedli do "narkózy" při biopsii, kdyby o to výslovně zažádal?
Nebo něco takového není u biopsie možný ? Díky za info
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 10.11.2015, 14:05 hod    Předmět: Citovat

Radisav napsal:
Chci se jenom teoreticky zeptat ze zvědavosti, myslíte, že by pacienta i na vlastní žádost uvedli do "narkózy" při biopsii, kdyby o to výslovně zažádal?
Nebo něco takového není u biopsie možný ? Díky za info

Myslím, že jaterní biopsie se v narkóze neprovádí, je potřeba aby pacient spolupracoval. ALE dává se něco na uklidnění a jednou (při mé druhé biopsii v roce 2002) jsem dostal nějaké sedativum, po kterém jsem na zákrok zapomněl (amnezie). Probudil jsem se a nic jsem si nepamatoval. Takže z mého pohledu pacienta to bylo stejné jako klasická narkóza.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.