Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Zítra zahajuji léčbu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Najka

PříspěvekZaslal: 23.01.2014, 15:11 hod    Předmět: Zítra zahajuji léčbu Citovat

Ahoj, tak zítra zahajuji léčbu, v 8.30 jdu na první injekci. Mám genotyp 3a, virémii 3,5 milionu. Jaterní testy jsou v mezích, akorát ALT 1.27. Vím, že to budu muset nějak zvládnout, ale ten strach je strašný. Navíc mám teďka zkouškové a v květnu mám dělat státnice. Chtěla jsem se zeptat na pár věcí. Za jak dlouho po první injekci mi začne být špatně? Co to znamená, když mám "pozitivní revmatický faktor, jiné parametry autoimunity negativní"? A myslíte, že bych mohla zvládnout jít třetí den po druhé injekci na zkoušku? Předem děkuji za vaše reakce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.01.2014, 17:00 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Najko,
autoimunitní vyšetření se dělá před léčbou celkem běžně, výsledky které popisuješ jsou ok (pravděpodobně máš určité dispozice pro revmatická onemocnění, což ale nutně neznamená že s tím budeš mít problémy).

Reakce po interferonu jsou různé, někdo má horečku, někdo si ani nevšimne, že nějakou injekci dostal. Bohužel se nedá předvídat, jak to bude u tebe. Asi se dá předpokládat, že to budeš mít u zkoušky těžší, ale zvládnout se to dá.

Obecně by ti mělo být nejlépe v den, kdy si dáváš injekci (tj. před aplikací injekce) - takže je dobré směrovat důležité akce na tento den. Je jasné, že vždy to nepůjde. Ale brzy uvidíš sama jak to budeš snášet. Většinou jsou obavy horší, než realita.

Držím palce!
Petr
Irča

PříspěvekZaslal: 26.01.2014, 05:25 hod    Předmět: Re: Zítra zahajuji léčbu Citovat

Najka napsal:
Ahoj, tak zítra zahajuji léčbu, v 8.30 jdu na první injekci. Mám genotyp 3a, virémii 3,5 milionu. Jaterní testy jsou v mezích, akorát ALT 1.27. Vím, že to budu muset nějak zvládnout, ale ten strach je strašný. Navíc mám teďka zkouškové a v květnu mám dělat státnice. Chtěla jsem se zeptat na pár věcí. Za jak dlouho po první injekci mi začne být špatně? Co to znamená, když mám "pozitivní revmatický faktor, jiné parametry autoimunity negativní"? A myslíte, že bych mohla zvládnout jít třetí den po druhé injekci na zkoušku? Předem děkuji za vaše reakce.

Ahoj Najko.
Tak jsme zacali lecbu ve stejny den. Chci se zeptat, jak se citis?? Musim priznat, ze kdyby to, jak se citim ja bylo cele, tak to cele dam levou zadni. Prvnu den zabijarna. Nezabriral ani paralen.vcera, tak pul napul, ale spise uz vklidu. A ted jako by nic. Cekala jsem, ze to bude horsi. Uvidime druhou injekci 31.01. Tak Ti preji hodne zdaru. A dej vedet jak se citis. Smile
Najka

PříspěvekZaslal: 26.01.2014, 19:37 hod    Předmět: Citovat

Děkuju za odpovědi. Nakonec to nebylo tak hrozné, taková normální chřipka, až na to, že mě strašně bolely nohy, jako kolena, kyčle a kosti v nohou. Nemohla jsem chvilku v klidu ležet, ta první noc byla fakt nepříjemná.

Irčo, časově jsme na tom asi úplně stejně. Začalo mi být blbě v pátek odpoledne, nejhorší byl večer a noc z pátku na sobotu, usnula jsem až někdy nad ránem. V sobotu dopoledne jsem ještě ležela, ale spíš jenom proto, že jsem byla po té protrpěné noci unavená, a odpoledne už jsem i šla do obchodu. Dneska úplně v pohodě. Jinak horečky jsem neměla, nezvracela jsem, akorát ta bolest nohou, ta byla šílená. Taky tě tak strašně bolely kosti a klouby? Taky jsem zvědavá, jak to bude probíhat dál, trochu se bojím těch dlouhodobějších vedlejších účinků. Ale určitě to nějak zvládneme!
Najka

PříspěvekZaslal: 28.01.2014, 19:22 hod    Předmět: Citovat

Ještě jsem se chtěla na pár věcí. Když si tak pročítám forum, zjišťuju, že většina nemocných byla před zahájením léčby na biopsii. Mně ji lékař nedělal ani o ní nemluvil. Né, že bych o to stála, ale zajímalo by mě, z jakého důvodu se od biopsie upouští. Je to kvůli tomu, že nemám moc vysoké jaterní testy? Nebo kvůli genotypu? Dočetla jsem se, že genotyp 3 je lépe léčitelný, ale že by i méně poškozoval játra? A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli genotyp ovlivňuje pravděpodobnost relapsu. Děkuji za odpovědi
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 28.01.2014, 20:58 hod    Předmět: Citovat

Najka napsal:
...Když si tak pročítám forum, zjišťuju, že většina nemocných byla před zahájením léčby na biopsii. Mně ji lékař nedělal ani o ní nemluvil...

Ano, od provedení biopsie se postupně upouští. Ukazuje se, že není tak důležitá, jak se dřív myslelo.

Nemám teď v hlavě statistiky jak je to u jednotlivých genotypů s relapsem, ale trojka je snáze léčitelná - a tím se myslí trvalé vyléčení, tedy i se zohledněním možného relapsu. Selským rozumem bych tedy očekával, že se to projeví jak v lepší odpovědi na konci léčby tak i v nižším procentu relapsu. Ale fakt jsem to nepočítal. Důležité je, že je pravděpodobnost vyléčení vyšší.

Petr
richi000

PříspěvekZaslal: 24.01.2015, 23:11 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,chtěl jsem se zaptat,holky co jste dostali od doktora?Za léčbu.
Mě čeká termín v Pondělí(Mám strašný strach)už ted nespím..
Já budu léčen trojkonbinací Incivo,interferon,ribavirin, (incivo jen první tři měsíce léčby)Tak uvidíme snad to zvládnu..Držím pěsti at' se vám to povede a jste zdravé.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.