Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Diagnoza

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 04.08.2014, 15:23 hod    Předmět: vyšetření Citovat

Tak dneska sem byl na vyšetření a vypadá to na hepatitidu mi řekl doktor, játra zvětšená jak blázen, v moči nic neobjevil, takže Ačko to určitě není řikal. Žlutý oči taky nemám, takže to s největší pravděpodobností vypadá na to Cčko Evil or Very Mad Hned mi poslal v nemocnici do laborky (jelikož sem od rána nic nejedl) na krev a do tejdne mi bude volat s výsledky a následným postupem. Osobně v práci skáču kolem automatický výrobní linky 12 hodin (denní/noční; krátkej/dlouhej tejden), takže při případný léčbě bych to určitě nezvládal...sem míval někdy problémy i jako zdravý člověk ty noční ustát.
K tomu ještě 5 let splátky, no nevím co se mnou bude. Vydělám si dost, ale když přestanu svou práci zvládat, tak na tom budu hodně špatně. Joo, sedět v kanceláři, tak se ani neptám, ale tohle bude těžký peklo Cool
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.08.2014, 20:24 hod    Předmět: Citovat

V klidu vyčkej, jak dopadnou testy. Když doktor řekne "hepatitida", tak to znamená, že jsou nemocná játra, ale jak a proč jsou nemocná, to už je jiná věc. Je dobré myslet dopředu, ale není dobré se předem nějak stresovat. Ostatně i kdyby na to přišlo, tak léčbu zvládá každý jinak, a i tady by bylo potřeba vyčkat, jak si s tím tělo poradí.

Držím palce!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 28.08.2014, 22:54 hod    Předmět: Výsledky Citovat

Tak mam céčko no, super stav. Crying or Very sad To bylo jasný hned, že feťák nebodne jehlou jen tak pro nic za nic, kdyby z toho nic nemělo být.
Byl mi doporučen ostropestřec, takže piju čaje místo čehokoliv jinýho. Teď se prý bude čekat, co imunita. Chci se jen zeptat, když jsou bouřlivé příznaky, znamená to, že imunita je na tom líp nebo hůř ?
P.S.: Petře, měl bych dotaz konkretně na tebe.. Jak si k tomu přišel kdysi vlastně ty a to jsi o tom nevěděl 30 let, nebo ses vyléčil až na několikátý pokus ?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 29.08.2014, 20:07 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Radku,
nojo, co na to říct... Budiž ti útěchou, že dnes už jsou k dispozici lepší léky než před několika lety, a na obzoru jsou novější léky (s vyšší úspěšností a snad i menšími vedlejšími příznaky).

Ostropestřec je fajn, je dobré snažit se dodržovat životosprávu (žádný alkohol, dostatek odpočinku, přiměřený pohyb), aby se tělo cítilo co nejlépe.

Vedlejší příznaky při léčbě - nevím o tom, že by měla být souvislost mezi vážností vedlejších příznaků a úspěšností léčby.

Co se týče mne, měl jsem od dětství zvýšené jaterní testy, takže pravděpodobný zdroj infekce byla transfuze, kterou jsem dostal jako kluk v 70. letech (virus HCV byl objeven až v roce 1989 a testování krve při transfuzi bylo zavedeno tuším v roce 1992). Diagnózu jsem se dozvěděl až v roce 2002, předtím se tomu říkalo "hepatitida non A non B", nebo také "posttransfuzní hepatitida".

Petr
VivienJč
Anonymní

PříspěvekZaslal: 04.09.2014, 20:52 hod    Předmět: Otázky Citovat

Zdravím vsechny, asi i já mam HEPAPITIDU C. Vcera mi to volala lekarka z Prahy z genetiky, ze mam zvysene jaterni testy a pozitivni protilaky, takze jsem asi nakazena :/. Vubec nevim kde jsem se nakazila, drogy neberu. Jen jsem se nechavala u zname doma tetovat, vim, ze vymenovala vse nove.. Tak vazne nevím! Sad Mam doma dvouleteho syna, tak by me zajimalo jak lecba bude probihat co me ceka, a jak to budu zvladat.. Predem diky, jsem uplne K.O :/
Martin2

PříspěvekZaslal: 05.09.2014, 09:37 hod    Předmět: Citovat

Ahoj ja jsem na léčbě už 2 měsíce až na menší potíže to ujde si to přečti co jsem psal
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.11.2014, 11:42 hod    Předmět: Práce taxikáře a léčba Citovat

Zdravim, nechtěl jsem zakládat nové téma proto se zeptám zde: Asi mi nejlépe poradí Site Admin Petr (doufámSmile)
Petře prosím tě, mám možnost začít pracovat jako profesionální řidič (minimum námahy, jen si tak sedět, šlapat na pedály a točit volantem). Ale přemýšlel jsem, zda je při léčbě interferonem/ribavirinem možné vůbec řídit auto ? Bude to jen sk. B (taxikář), takže žádný kamion nebo takhle. Jen mám obavu, abych nezačal pracovat a pak až od ledna začnu s léčbou, aby mi hned papíry nesebrali nebo nezakázali doktoři řízení..!..? Shocked
Díky předem za jakékoliv odpovědi či zkušenosti s touto otázkou...
Martin2

PříspěvekZaslal: 22.11.2014, 12:02 hod    Předmět: Citovat

Jestli mohu napsat názor,tak zatím to nezkoušej dej si alespon 2 měsíce uvidíš jak to bude na tebe působit,v týdnu by to šlo ale víkendy by si nedal,v pátek si dáš injekci ,moc v noci toho nenaspíš a v sobotu jsi rosekanej,v neděli skoro cajk.Mám 19 ijekci a taky jsem si moc nezvykl na ty víkendy už jen v pátek je mi blbě při pomyšlení že si budu píchat.Tot můj názor
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.11.2014, 19:27 hod    Předmět: .._ Citovat

OK, zkusím to nejdřív co a jak no a pak se třeba rozhodnu. Tak teď dělám 12ctkové denní/noční v pohybu, tak co by bylo lepší...určitě sedět v tom autě si tak říkám, než někde v uměle osvětlený nepříjemný hale vyrábět a běhat kolem automatický výrobní linky Rolling Eyes Nedokážu si představit, že bych si dal v sobotu injekci a pak šel třeba na noční 12 hodin..a nebo si dát v sobotu injekci (nespat) a jít v neděli na 12 hodin na denní. Je to jen muj subjektivní pocit, ale když jsem vyřízenej už teď v tý výrobně, jak bych to mohl zvládat při léčbě. Takhle v autě si člověk jen ohlídá 2 strany, aby tam někomu nevjel a jede si..navíc když bych se necítil, tak bych ten den jet taxíkem ani nemusel. Ale do továrny když bych nešel, tak by mi brzo vylili. Takhle jako taxikář bych měl jen nižší výdělek. A určitě bych injekce dával spíš v pondělí, protože víkendy jsou pro taxikáře plodnými dny (lidi z hospod atd.), než takhle přes týden to bude určitě o dost slabší s těmi ryty.
Jen mi jde o to, jestli by mi kvůli tý léčbě nesebrali řidičák sem se ptal ???
Na psychiatrii pro anti-depresiva bych určitě nešel, to bych si dal radši brčko po injekci, pro zmírnění účinků. Nejsem žádnej feťák ani hulič, ale četl jsem tu, že to na lidi působí jako dobré antidepresivum a určitě to nebudu mít nikde zapsaný, jako ty antidepresiva. Pak taky pomáhají kopřivové čaje atd. je toho víc, co lze zkusit, než udělat to nejjednoduší a zajít si k psychiatrovi pro prášky
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 23.11.2014, 11:08 hod    Předmět: Citovat

O řidičský průkaz se bát nemusíš, ten ti nevezmou.
Nedokážu porovnat, jaká práce je fyzicky náročnější. Ale pokud budeš mít jako taxikář možnost volit si, kdy pracovat a kdy zůstat doma, je to určitě lepší (obzvláště kdybys měl sloužit noční dvanáctky). Jenom je potřeba dávat pozor, jak na léčbu reaguješ. Hodně lidí to má celkem v pohodě, ale někdy jsou závratě, někdo se nemůže soustředit apod. V takovém případě by nebylo rozumné sedat za volant.
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23.11.2014, 13:12 hod    Předmět: :) Citovat

Díky za odpověď, nejdřív si to zkusim třeba 1-2 tejdny, jak na to budu reagovat a pak se rozhodnu, jestli měnit zaměstnání nebo ne. Každopádně jsem rád, že mi řidičák neseberou
Radislav

PříspěvekZaslal: 05.01.2015, 21:50 hod    Předmět: Příznaky mé diagnózy Citovat

Prosím vás, je tu někdo, kdo měl po nakažení občas až nesnesitelný tlak v pravém podžebří ? Připadám si, že játra se toho viru zbaví a pak za pár dní až hodin to propuká znovu - přesně jako na začátku infekce po inkubační době, kdy se mi vir dostával do jater a ty na to zvětšením (tlakem) reagovaly
Martin2

PříspěvekZaslal: 05.01.2015, 22:15 hod    Předmět: Citovat

Jo měl,máš zvětšená játra zřějmě tak že tlačí na ostatní orgány.Mě to také bolelo pak se játra zmenšila,ale ted mě bere občas žlučník a to bolí taky tam dokonce i snad slinivka bolí taky tam
Radislav

PříspěvekZaslal: 06.01.2015, 19:35 hod    Předmět: ::: Citovat

Občas je to dost krutá bolest, až sem jednou myslel že pujdu domu z práce kvůli tomu, ale za pár minut to třeba přejde. Jo budou zvětšená, o tom nepochybuju. Dneska sem zkusil ráno před odchodem do práce vynechat čaj ostropestřec a věřte nebo ne, vůbec žádný tlak sem po celý den necítil. Ostropestřec by měl přeci pomáhat a ne játra zvětšovat a zhoršovat pocit napětí v podžebří. Nechápu to. Zítra se objednám k tomu gastroenterologovi, současný lékař mi moc neoslovil. Před chvílí jsem si dal ostropestřec a opět píchání a tlak začínám cítít. Sakra čím to, fakt mi to nejde na rozum. Asi ho pít už nebudu a poradím se s novým lékařem
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.