Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Otazka - biopsie a cena léčby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irena
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.11.2014, 21:49 hod    Předmět: Otazka - biopsie a cena léčby Citovat

Zdravim jsem nakazena zloutenkou typu C. Pred 15 dnemi jsem byla na Biopsii jater. Byl na ní nekdo? Za dva dny mam jít na vysledky, mam s toho spatny pocit. Na dalsi co jsem se chtela zeptat, zda-li se platí za leky(lecba), a pokud tak jaka by to byl
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.11.2014, 12:19 hod    Předmět: Citovat

Já byl na biopsii dvakrát, a není to nic strašného. Bolest jsem necítil, spíš jen tlak.

Léčba hepatitidy C je v ČR plně hrazená zdravotním pojištěním.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radisav
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.11.2014, 17:13 hod    Předmět: ... Citovat

Napadla mi otázka, co když jehla na biopsii nebude vždy 100% sterilní a bude mi do těla zaveden další genotyp této tzv. žloutenky, to pak asi na člověka nic pozitivního nečeká. Když dokáží nakazit člověka při operaci slepého střeva, pak bych se nedivil ani u biopsie jater, když by se něco podobného stalo
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.11.2014, 21:49 hod    Předmět: Citovat

Nesterilními nástroji je samozřejmě možno přenést cokoli. Nemyslím si ale, že právě toto riziko je typické pro biopsii. Naprostá většina infekcí HCV v nemocničních zařízeních jde na vrub transfuzí uskutečněných před rokem 1992, kdy se začala krev dárců testovat.

Petr
Irena
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.11.2014, 01:34 hod    Předmět: dalsí otazka Citovat

Dekuji za odpoved Smile) Dalsi otazka by byla co je to Genotyp 3a, nyní jsem si dukladne precetla lek.zpravu a mam tam napsano genotyp 3a, predem dekuji. Ta biopsie zas tak hrozna nebyla, jen mam obavy s vysledku Sad
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 19.11.2014, 10:35 hod    Předmět: Citovat

Virus HCV má několik typů, které se označují čísly (nejčastější jsou genotypy 1 až 4), a jednotlivé typy mohou mít více podtypů (1a, 1b atd).

Genotyp 3 je obecně lépe léčitelný, zpravidla stačí půlroční léčba (namísto roční, která je u nejčastějšího genotypu 1).

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.11.2014, 19:14 hod    Předmět: Citovat

Tak dekuji za vysvetlení, zacínat s lecbou za tyden, byla jsem si objednat leky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.