Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Anti HCV Architect

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pakiáš
Anonymní

PříspěvekZaslal: 01.07.2014, 20:46 hod    Předmět: Anti HCV Architect Citovat

Dobrý den, během standartních vyšetření kvůli ALS operaci kolene mi byla zjištěna hepatitida C...asi 2-3 měsíce trvalo testování. Zjistilo se, že o virovou hepatitidu C se nejedná...Anti HCV Architect pozitivní...co to znamená? Protilátku jsem někde "chytil"? Jsem stále nakažlivý? Ovlivní to moje budoucí zdraví?? :O, děkuji za odpověď Smile)
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 03.07.2014, 10:09 hod    Předmět: Citovat

Pokud se do organismu dostane virus hepatitidy C, tělo začne vytvářet příslušné protilátky. Asi ve 20% případů to vede k odstranění viru a tedy k vyléčení. Protilátky však zůstávají v organismu i nadále, imunita se nicméně nevytváří.

Pozitivní Anti HCV znamená, že byly v krvi nalezeny protilátky (Architect je pouze obchodní název analyzátoru firmy Abott, na kterém se pravděpodobně vzorek zpracovával). Po nálezu protilátek se obvykle provádí další test, obvykle metodou PCR, který dokáže zjistit, zda je virus v krvi.

Pokud virus v krvi není, znamená to, že si tělo poradilo s infekcí samo, a vše je v pořádku. Takový člověk je považován za zdravého - pouze s tou výhradou, že již nemůže být dárcem krve ani orgánů. Jinak však není nakažlivý a nemusí se ani nijak omezovat. To je pravděpodobně váš případ.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.