Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Zjištění nákazy, co bude následovat?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomas111

PříspěvekZaslal: 12.02.2014, 21:50 hod    Předmět: Zjištění nákazy, co bude následovat? Citovat

Ahoj, zhruba týden vím, že mám anti HCV pozitivní, dle lékařky s malým titrem protilátek. V úterý jedu na PCR testy. Jak to bude probíhat dál, po výsledku PCR se zahájí, nebo nezahájí léčba? Matka byla pozitivní na B nikdo jí neléčil a je to sedm let co zemřela na Hepatocelulární karcinom. Mám strach, nevím jak se bude postupovat, nevím co mám čekat.
Bolesti pod žebry mám delší dobu, únava, nechutenství, hubnutí, a před půlrokem zjištěno hepatosplenomegalie, ale to jsem měl testy negativní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 13.02.2014, 10:00 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Tomáši,
nejprve je nutno testem PCR potvrdit, zda máš skutečně virus v těle. Pokud ano, bude nutné se rozhodnout, zda zahájit léčbu. Hepatitida C postupuje hodně pomalu (já jsem s ní běhal po světě skoro 30 let), a v současné době se dokončuje vývoj nových léků, které budou léčit rychleji a spolehlivěji. Proto je někdy na zvážení, jestli začít s léčbou hned, nebo si nějakou dobu počkat, až budou k dispozici nové preparáty.

Držím palce!
Petr
tomas111

PříspěvekZaslal: 13.02.2014, 23:40 hod    Předmět: Citovat

Díky za podporu, mno jsem zvědavý, ale myslím si že se s léčbou i vzhledem ke genetické predispozici k nádorovým onemocněním čekat nebude, jinak ty bolesti jsou fakt docela krutý a únava teda příšerná, navíc jsem dost schodil z 95 kg na 72 za cca 4 měsíce, může to s tím souviset že?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.02.2014, 10:32 hod    Předmět: Citovat

Obtíže které popisuješ mohou souviset se stavem jater. Pokud je máš silně zvětšená, může to být důvod pro zahájení léčby. Pravděpodobně bude tvůj lékař uvažovat i o jaterní biopsii aby se dozvěděl, jak ta tvá játra vypadají. Biopsie sice není oblíbené vyšetření, ale není potřeba se toho bát. Já to absolvoval dvakrát a v pohodě.

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.02.2014, 16:31 hod    Předmět: Citovat

Tak Peto, HCV RNA negativní, tak ted nevim co bude následovat, lékařka uvažuje o zopakování testu za 3 měsíce.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 25.02.2014, 12:17 hod    Předmět: Citovat

Že jsi HCV RNA negativní je dobrá zpráva, protože to znamená, že v sobě nemáš virus. Opakování testu po 3 měsících je docela dobrý nápad, protože se může stát, že toho viru máš v sobě zatím hodně málo (takže ho test nezjistí) a on by se mohl časem namnožit. Nicméně podle toho co píšeš bych to viděl spíš jen jako test "pro jistotu". Pravděpodobnost že budeš za 3 měsíce pozitivní je podle mne hodně malá.

Pokud máš obtíže a zvětšená játra, je potřeba hledat příčinu. Existuje ještě možnost, že jsi měl v poslední době kontakt s někým, kdo měl HCV, nakazil tě, tělo si vytvořilo protilátky (které ti našli) ale nakonec si tělo s virem poradilo a zlikvidovalo ho (proto jsi teď HCV RNA negativní). Taková možnost není úplně vyloučená, stává se to. Je ale otázka, jestli je tím možno vysvětlit zvětšená játra a obtíže, které máš. Pokud by tomu tak bylo, tak by se měl tvůj stav postupně zlepšovat. Pokud by ke zlepšení nedošlo, bude potřeba hledat příčinu jinde. Tohle je už opravdu otázka pro lékaře, který má k dispozici tvoje vyšetření a vyzná se.

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.03.2014, 14:48 hod    Předmět: Citovat

Tak to by bylo uplne super, mno jinak čeká mě ještě kolonoskopie, protože mám zvětšenou slezinu, tak se uvidí, a ten test za tři měsíce mno. Jsem tedy dál nakažlivý hcv že?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.03.2014, 19:30 hod    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Tak to by bylo uplne super, mno jinak čeká mě ještě kolonoskopie, protože mám zvětšenou slezinu, tak se uvidí, a ten test za tři měsíce mno. Jsem tedy dál nakažlivý hcv že?

Pokud se ptáš, jestli můžeš nakazit někoho jiného hepatitidou C, tak odpovím že pravděpodobně ne.

Kdyby byla jistota, že jsi HVC RNA negativní, tak by bylo jisté, že nikoho nakazit nemůžeš (když nemáš virus, nemůžeš ho ani předat dál). Tvoje výsledky jsou ale trochu rozporuplné, takže jsem opatrnější a říkám "pravděpodobně", protože jsi měl jednak pozitivní protilátky a jednak máš nějaké problémy, jejichž příčina je stále nejasná.

Je možné, že máš pozitivní protilátky a jsi HCV RNA negativní (až budeš mít testy PCR po těch třech měsících tak to budeš vědět najisto). To by znamenalo, že si tělo s virem poradilo samo. Sice nebudeš moci být dárcem krve ani orgánů, ale to je víceméně opatření předběžné opatrnosti. Jinak se má za to, že nikoho nakazit nemůžeš.

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.