Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

relaps v těhotenství

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.01.2014, 22:39 hod    Předmět: relaps v těhotenství Citovat

ahoj, po 10ti letech od léčby (interferon a ribavirin) př druhém těhotenství m bohužel vyšlo, že mám opět detekovaný virus v krvi. Dítě je v pořádku, je mi 34 a přemýšlím zda má cenu jít do léčby znovu. Dost mě tenkrát bolelo břicho, bylo mi fakt zle. Zajímalo by mě především jaká je příčina toho relapsu. je to tím že tělo oslábne těhotenstvím?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.01.2014, 11:48 hod    Předmět: Citovat

Relaps znamená, že se tělo viru nezbavilo úplně, ale že několik virů přežilo. Přežilo jich málo, takže se nedají v krvi najít, a i když se množí, tak je imunitní systém zase eliminuje. Stačí ale aby imunitní systém trochu povolil, a virus se namnoží tak, že je zjistitelný.

Možná by se to dalo dosledovat podle toho, jak často chodíš na kontroly, kdy jsi měla naposledy negativní test, a jakou viremii ti naměřili dnes.

Také je otázka, zda ses během těch deseti let nemohla nakazit znovu. To se dnes bohužel velmi těžko zjistí (ledaže bys měla jiný genotyp - pak by to bylo jasné).

Léčba je určitě na zvážení. Je ale otázka, zda se léčit hned, nebo nějakou dobu počkat až budou nové lepší léky. V tom se musíš poradit s lékařem, který zná Tvůj stav (a hlavně stav tvých jater).

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.