Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Zloutenka po roce

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lubos
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.01.2007, 20:55 hod    Předmět: Zloutenka po roce Citovat

Ahoj experti.
Prodelal jsem nejakou vaznou nemoc pred rokem, s nejvetsi pravdepodobnosti Hep C, nemocny jsem se citil celkem 8 mesicu, predpokladam tedy, ze asi v sobe mam chronicky typ zloutenky. Priznaky jsem mel hned 6 tydnu pote co jsem mel rizikove chovani.
Po mesici jsem mel horecku 2 dny, svedeni na hrudi jiz po male fyzicke namaze a cervene flicky ktere zmizely do 5 minut celkem 6 mesicu, kazde rano mykozu v usech, tyden hemeroidy, velkou unavu, 2 tydny podezrele zlute belmo oci a take buseni srdce, vysusene ruce, zhubnuti o 7 kilo - z 69 na 62, zabky v ustech. Ted jsem zpatky na 69 kilech, to jen diky, ze posiluji. Po jakemkoliv alkoholu se ale citim dnes nesvuj.
Napred jsem si myslel, ze to je cholinergicka urticaria, moje kuze byla velmi reaktivni na cokoli, coz mi overila dermatolozka.
Pak jsem si myslel, ze jsem chytil HIV. Na to jsem se ale po 4 mesicich od rizikoveho chovani nechal testovat. Nastesti negativni.
Mel jsem spatne svedomi, protoze se ode mne nakazil bratr a to proto, ze pouzil muj zubni kartacek. Sam jsem ho videl, jak si jim cistil zuby a ja mam zuby derave a obcas krvaci, takze to mohl byt zpusob prenosu. Pak jsem byl svedkem, ze se u nej vytvorily po mesici podobne priznaky jako u me. Z internetu jsem se dozvedel, ze zloutenka je 100 krat nakazlivejsi nez HIV.
Nemohl se chudak poradne ucit, byl stale unaveny, nazloutly a opuchly na tvari. Mel tyden prujmy, ktere jsem ja nemel. Nechal si testovat krev na mononukleosu, ale to se neprokazalo. Muj bratr nevi, ze se nakazil ode mne a ze ja vubec neco prodelal. Celkove to na me moc videt nebylo, ostatni si pouze vsimli, ze jsem docela zhubnul.
Ted jsem v Irsku. Muj bratr se citi konecne po roce zdrave. Ale pro me je to stale zahada a mam strach, co bude za 10 - 20 let. Chtel bych vedet vas nazor, jestli to mohla byt zloutenka typu C. Zas tak moc zlutou kuzi jsem nemel, ale trochu ano, bilou stolici jsem take nemel a tmavou moc take ne, jen priznaky, ktere jsem popsal na zacatku.
Rizikove chovani, ktere bylo pricinou prenosu, bylo, ze jsem mel chraneny styk s pracovnici v sex private. Nikde jsem si nevsiml, ze by doslo k viditelnemu prenosu krve. Maximalne ve sprse nebo z rucniku, nebo ta kapka krve byla neviditelna. Mohl jsem se nakazit ze zaschle krve?
Mam vubec neco delat, kdyz se ted citim dobre, jen mam uz mnohem mene bily jazyk nez v dobe nakazy, coz je pro me stala indikace, ze nejsem uplne vyleceny. Patrim mezi chronicke typy, kdyz jsem se citil spatne 8 mesicu? Pokud jsem neprodelal Hep C, co by to mohlo byt?
Jak mam ted postupovat? Urcite mi reknete, nechte se testovat, ja bych ale chtel, aby to bylo anonymni.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.01.2007, 09:46 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Luboši,
tenhle dotaz je nad mé síly, a pravděpodobně i nad síly ostatních návštěvníků. Jediné co ti dokážu říct je to, že hepatitida C pravděpodobně není. Hepatitida C se totiž zpočátku obvykle neprojevuje vůbec. Navíc - nepřenáší se snadno, pravděpodobně se přenáší hůř než HIV. Vysoká nakažlivost "žloutenky" kterou zmiňuješ se týká spíš hepatitidy A.

Pokud by ses chtěl nechat otestovat anonymně, tak zkus nějaké centrum pro drogově závislé (v ČR nebo v Irsku). Nemám v tom zkušenosti, ale obvykle tato centra umožňují testy na HIV i HCV.

Jakou nemoc jsi prodělal (nebo proděláváš) to by musel posoudit lékař na základě podrobných testů.

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lubos
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.01.2007, 22:01 hod    Předmět: Citovat

Dekuju moc za odpoved. Very Happy
Dozvedel jsem se kontaktovanim laboratore, ze si mohu provest test v Cechach na vsechny typy zloutenek anonymne za 1500 Kc.
Asi podstoupim darovani krve, ktere vsechno odhali.
Mel jsem asi bezduvodny strach ze mam Hep C, protoze je asi ze vsech zloutenek ta nejhorsi. Hlavne se mi nelibi (kdybych ji mel), ze je hodne spojovana s injekci drog. Nikdy jsem drogy nebral.
Kdybych si mel vybrat, tak si zvolim typ A. Ten prakticky vubec neprechazi do chronicity. Ale mam nyni pocit, ze jsem prodelal B, protoze to byl opravdu rok k nevydrzeni.
Chci se vas zeptat, jestli vas nejak omezuji v praci, kdyz mate v liste, ze jste prodelali zloutenku C nebo B, pote co se odhali, ze jsem nejakou z nich prodelal?
Jsem moc rad, ze se ted citim lip. Preji vam vsem hodne zdravi a dekuji Petrovi za namakane stranky a ochotu odpovidat na dotazy. Diky!
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 22.01.2007, 21:29 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Luboši,
máš pravdu že hepatitida A je ve srovnání s céčkem banální. Ale každá nemoc je nepříjemná, a vybírat si jeden nemůže.

Řešit tvou situaci dárcovstvím krve není nejlepší nápad. Pokud se ve tvém případě nejedná o nemoc, která zanechá dlouhodobě stopu v krvi, nedozvíš se co ti bylo (nebo je). Zkušený lékař by měl více šancí (podle příznaků které jsi měl) něco zjistit a případně provést cílené speciální vyšetření.

A kromě toho prosím nezapomínej, že si zrovna teď píšeš s člověkem který byl infikován hepatitidou C prostřednictvím krevní transfuze.

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 11.04.2007, 15:52 hod    Předmět: Citovat

Podstupuji již třetí léčbu, vzhledem k předchozím zkušenostem si nedělám velké naděje, ale dokud to půjde budu s tím svinstvem bojovat! A i když mi teď je dost blbě, tak bych Luboše moc rád potkal a osobně mu vysvětlil jak se žije lidem, kteří to chytli možná právě od takových blbů jako je on.
kvetali
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12.04.2007, 20:32 hod    Předmět: Citovat

můžu se také, prosím, zeptat jestli jsou nějaké omezení v práci při zjištění hepatitidy c?děkuju moc za odpověď.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.04.2007, 00:31 hod    Předmět: Citovat

kvetali napsal:
můžu se také, prosím, zeptat jestli jsou nějaké omezení v práci při zjištění hepatitidy c?děkuju moc za odpověď.

Tady moc zkušeností nemám, ale obecně by omezení mohla být dvojího druhu:

1) Hygienická - aby se nemoc nešířila dál. Ale vzhledem k tomu že se hepatitida C přenáší pouze krví, očekával bych omezení pouze minimální nebo žádná.

2) Subjektivní - myslím tím skutečnost, že nemocný může trpět zvýšenou únavou apod. Tedy že prostě nezvládne fyzicky nebo psychicky náročnou práci. To ale záleží na konkrétním stavu nemocného.

Petr
kvetali
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.04.2007, 09:23 hod    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď.
Ještě bych se potřebovala zeptat na jednu otázku:pokud léčba bude úspěšná a i po půl roce budu mít negativní výsledky,musím lékářům(myslím tím na gynekologii, u zubařky,popř.na pohotovosti při úrazu)říkat, že mám přeléčenou hepatitidu c ?Nevíte,v jakých procentech se po půl roce negativity může hep c znovu objevit?Teď jsou tito lékaři ode mě informováni,ale je nutné i při neg.výsledcích toto nadále sdělovat?Děkuju předem za odpověď.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.04.2007, 18:28 hod    Předmět: Citovat

No... nic tím nezkazíš. Jsou dva důvody proč to říkat:

1) Prodělala jsi docela vážnou nemoc a drastickou léčbu. Pravděpodobně tvoje játra jsou o něco slabší než játra zdravého člověka atd. Takže někdy to může být ve tvém vlastním zájmu.
2) Jsi sice "vyléčená" ale jakási teoretická možnost přenosu nákazy tady je. Nesmíš například dávat krev. Je to sice velmi teoretické, nevím o tom, že by někdo popsal případ takového přenosu, ale z bezpečnostních důvodů se to tak dělá. Pro jistotu. Stejně jako některé rizikové skupiny nesmějí dávat krev i kdyby měly testy v pořádku Jde o preventivní opatření.

Možnost návratu infekce je po půl roce negativních testů velmi malé. Je o tom několik prací, většinou udávají že riziko je menší než 1% až 4%.

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.