Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

takto léčba probíhá u mě

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kvetali
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.03.2007, 15:55 hod    Předmět: takto léčba probíhá u mě Citovat

budu psát teda jen o sobě.nakazila jsem se pravděpodobně asi před 13 lety přes jehlu když jsem brala perník.přestala jsem brát, když jsem zjistila že jsem těhotná a právě v té době u většiny mých známých zjistili céčko.Já jsem si ale naivně myslela, že mě se to netýká.Myslela jsem si totiž, že třeba, když jsem byla několikrát v psych.léčebně,že tam testy dělají anebo taky jsem si myslela, že tyto testy dělají automaticky když žena otěhotní-bohužel ale, dělají testy jen na aids..Dál jsem se tím už nijak nezabývala, byla jsem ráda že neberu, vyrovnávala jsem se s celkem dost velkou psychickou závislostí(po několika letech braní) a jako samoživitelka jsem měla co dělat s obíháváním různých socek a nakupováním všeho, co bylo do porodu potřeba.Pak jsem porodila druhé dítě, naštěstí byly obě děti zdravé, ale já se cítila celkem dost unavená.akutní hepatitidu c jsem nijak nezaznamenala, asi to bylo tím, že v té době jsem ještě brala, tak jsem nějaké stavy přičítala spíše dojezdům atd., pak jsem se teda přešvihla do chronické hep c, ale jak jsem psala, nevěděla jsem o tom. Chodila jsem k doktorovi že jsem hrozně unavená a slabá a on mi na to řekl ať se nedivím, vždyť jsem matka dvou dětí..na bolesti v krku mi většinou doporučil jen panthenol na cucání, vitamín b, kloktání,já jsem byla ale víc unavená než ostatní matky a v krku mě bolí dodnes,taky se mi pořád střídala zácpa s průjmem a občas jsem ve stolici měla krev,přestala jsem kouřit cigarety, protože se mi z nich dělalo čím dál tím větší nevolno a ukrutně mě z nich bolela hlava.Udělal mi jedny testy na hep c, řekl mi, že vyšly pozitivně, ale další testy o kterých jsem nevěděla, mi už neudělal(tzv. testy na PCR) a řekl, že se potvrzení na pozizivitu nepotvrdilo, že jsem v poho, to bylo asi před pěti lety..
Pak jsem se přestěhovala a další doktor(to bylo před 2 lety) mi udělal znovu testy, kde se znovu potvrdila pozitivita na hep c(jinak HCV), udělal mi další testy a poslal přímo do hepatální poradny.Tam jsem se ale nepohodla s jednou v uvozovkách paní doktorkou, protože ta nebyla ochotna mi ani dát potvrzení pro gynekoložku jakou antikoncepci můžu a nemůžu brát a taky se pokaždé tvářila jako že ji obtěžuju, tak sem si našla pře internet jiného doktora v jiném městě, ale za to mi řekl o žloutence víc, než jen to, že nemám jíst tučné a pít alkohol..vyřídil mi bez problémů hned papíry na léčbu, udělal sono jater, další potřebné testy.Řekl mi,ať se s prominutím rozežeru, protože během léčby určitě nějaké ty kila shodím a taky mě připravil na to, jak asi ta léčba bude probíhat.Upozornil mě na to, že dochází často k sebevraždám, dal mi svoje číslo na mobil, kde mu můžu kdykoliv napsat nebo zavolat pokud mám nějaké pochybnosti.Říkal, že první tři týdny budou horší než absťáky na heráku,že tahle léčba je drahá, stojí skoro 1milion kč,ale že ji celou hradí pojišťovna.Dále mi řekl, že jsou různé genotypy, např.1,2,3 k tomu se ještě přiřazují písmena podle typu, že 2 a 3 se léčí 24 týdnů, ale u nás v česku je nejrozšířenější 1(ta se taky hůř léčí, proto léčba trvá 48 týdnů a úspěšnost je asi 60%).Já mám genotyp 1, takže moje léčba trvá 1 rok.Jinak si myslím, že moc odborníků na tuto léčbu není a praktičtí lékaři o tom už neví vůbec nic, alespoň já mám s nimi takové zkušenosti.
Děti šly taky na testy a jsou zdraví(díky bohu i přesto, že jsem je nosila v těle a nedostaly céčko ani u porodu), chodí každý rok na další kontroly,kafka i když jsme spolu nepoužívali prezervativ, taky nic ode mě nechytl.Možná to bude tím, že já mám poměrně nízkou virovou nálož.Játra mám taky zachovalé, žádné podstatné změny, a já si myslím že je to tím, že už jsem 15 let vegetariánka, takže nic moc tučného nejím.(...alkohol vynecháme, ale to by byla jiná kapitola, he he).Hepatitida pro mě znamená většinou cítit se trapně u jakýchkoliv doktorů(jediná gynekoložka a zubařka to vzali v pohodě), protože ostatní se na tebe dívají pohrdavě a tváří se že jseš ta největší špína na světě(poslední zážitek mám asi před měsícem z pohotovosti), určitá omezení,-hlavně hlídání si svých věcí u kterých hrozí přenos(žiletka, kartáček, hřeben,..), ale taky občas děkuju bohu, že je to jen céčko(mohl to být taky aids).Jinak za tu dobu, co jsem o nemoci nevěděla, si myslím, že každý takový člověk nakazí pár dalších lidí a to nechtěně, vždyť kolikrát jsem se nechala ošetřovat při krvácení, kolikrát mi braly krev, atd...
Takže teď k léčbě:v dnešní době už je vyvinutý pegylovaný interferon(to znamená že se uvolňuje postupně, tudíž se už nemusí píchat 3x denně jako dřív).Já si podkožně píchám jednou týdně do stehna lék, který se jmenuje pegintron(leták k němu s vedlejšími účinky atd najdeš taky na netu) a k tomu 2x denně beru po dvou tabletách protivirového léku, který se jmenuje rebetol. Bylo zjištěno, že tahle kombinace je nejúčinější.Na kontroly a odběry jezdím 1x za měsíc, ze začátku léčby to bylo častěji, vždycky dostanu injekce na měsíc a píchám si je sama doma.Jinak každý reaguje na léčbu jinak, někdo hůř, někdo líp. Někdo jí skoro celou proleží, jiný chodí v klídku dále do práce.Já si myslím, že patřím spíše k té skupině co to snáší spíše líp, i když určité problémy mám taky..
První měsíc byl teda asi nejhorší, měla jsem vysoké horečky, byla mi pořád strašná zima a měla hrozné zimnice, chodila jsem navlečená jak na severním pólu, spala jsem pod 3 peřinama, pak jsem se zničehonic totálně zpotila a z těla se mi vypařovala jaterní chemka.V té době jsem jen ležela a čuměla do stropu, nebyla jsem schopna se na nic absolutně soustředit, byla jsem dost podrážděná a fyzicky totálně slabá a vyčerpaná.Jen cesta na záchod a zpátky mě stála další 2 hodiny tvrdého spánku.Za ten měsíc jsem zhubla o 8kg.Nezvracela jsem, jen jsem měla občas průjmy.Flu-like syndrom, to je bolest těla jako při silné chřipce celou dobu.Od 2 měsíce léčby do 6měsíce(kde zatím jsem)se situace trochu uklidnila:horečky nemám, jen občas zvýšené teploty, do práce chodím i když trochu méně, musím častěji odpočívat,jsem unavená a slabá jak moucha, do kopce se při třetím kroku už tak zadýchávám že musím dávat pauzy.Kašlu jak tuberák. Zimnice mám pořád, ale jen menší, stavy jako při chřipce mi taky zůstaly, ale taky menší než v prvním měsíci. Občas mě bolí několik dnů hlava, ale u toho už vím, že to chce mooooooc pít a odpočívat, v krku mě bolí pořád, vypadávají mi víc vlasy, ale jen ty, které mám barvené(tak se ještě více vysušily)-a zrovna číro!k jídlu moc chuť nemám, jen mám pořád chuť na sladké, tak jím většinou přesnidávky s ovocem, koláčky, sem tam pečivo se zeleninou.Co nemůžu ani vidět jsou teplé obědy.Nejvíc piju zelený čaj, ale vzpomínám si že ten první měsíc jsem pila jen černý a ten mi urovnával dokonale hýbající se žaludek.Za ty další 4 měsíce jsem zhubla asi 3 kg, ale to jen díky tomu, že se v práci jakžtakž hýbu, si myslím.Jinak když se mi občas motá hlava, hned se napiju něčeho sladkého a většinou to přejde.Největší problémy jsem měla ale s afty.Zkoušela jsem kloktat tantum verde, šalvěj, mazala kamistad gelem, nic nepomáhalo.asi 2 měsíce v kuse jsem měla tak 15 dost bolestivých aftů, byl to děs. Nakonec jsem zjistila jak na to-teď denně beru multivitamínové tablety a to 3 denně(oproti jedné doporučené) a pomohlo!když jsem snížila na dvě, hned mi ty potvůrky začly zase hned vylézat, takže beru vitamíny a když si pořádně neodpočinu a afťáci mi začínají znovu vykukovat(ale už jen tak max.2-3), hned tak dva dny kloktám a mažu a hned jsou pryč. K tomu beru ještě b12 kvůli vegetariánství a antikoncepci(nesmím otěhotnět, protože by dítě bylo postižené).
Psychicky mám celkem všelijaké stavy, pár dnů jsem celkem hyperaktivní(to když mi je líp a nechci už ani chvíli proležet-říkám tomu vývary mozku) a pak pár dnů nejsem schopna nic dělat.Musela jsem přerušit studium na škole,protože jsem celých 5 měsíců nebyla schopna otevřít časopis natož knihu, oči mi těkaly sem tam a soustředění žádné. Teď už čtu a od září chci znova nastoupit do školy.Sebevražedné myšlenky nemám žádné,a když mi je nejhůř, vzpomenu si na lidi, co jsou na tom daleko hůř než já, třeba děti s rakovinou.Takže si myslím, že já nemám právo fňukat, oni si nevybrali.Já si to zavinila sama,i když nikdo neví co ho čeká.Můžu děkovat bohu,že mám jen céčko a pomáhat ostatním-alespoň úsměvem, než se dám do kupy..
A poslední věc:žít život naplno a punkś not dead!
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.03.2007, 22:05 hod    Předmět: díky Citovat

Ahoj,
díky moc za tenhle příspěvek. Taky se léčím, teprve druhý týden, a s obavami pořád čekám, jaké nežádoucí účinky se u mě začnou projevovat:-) Takže jsem ráda, když se od někoho dozvím, jak to probíhá u něj, a co asi tak můžu očekávat. U mě se zatím moc negativních účinků neprojevilo, akorát ten první den mě bolely svaly a měla jsem hroznou zimnici, ale na to mi celkem pomohl brufen. Druhý den už jsem byla jen unavená a další dny jsem začala chodit do opráce. To samozřejmě neznamená, že budu v pohodě pořád, a že nebudu mít s léčbou žádné problémy, ale jsem ráda za každý další den, kdy můžu normálně fungovat.
Taky jsem se nakazila při užívání drog, brala jsem pět let heroin. No, je jasný, že dneska bych se ke svýmu tělu chovala zodpovědněji, ale tenkrát mi to samozřejmě bylo jedno:-( Taky vim, že jediný, na koho si můžu stěžovat, jsem já sama, takže se snažim využít šanci, kterou jsem touhle léčbou dostala, a můžu jen doufat, že se to povede. Děti ještě nemám, snad budu jednou v pořádku a nějaký si pořídim:-) Tobě moc přeju, že máš děti zdravý, určitě ti to dodává hodně síly, hlavně kvůli nim...Kdyby jsi měla ještě nějaké poznatky ohledně léčby, budu moc ráda, když sem o nich něco napíšeš.
Ahoj D.
candy

PříspěvekZaslal: 31.03.2007, 18:48 hod    Předmět: Ahoj holky. Citovat

Docela sem se vydesila Confused Memu prckovi uz je ted 10 mesicu a ja jdu 19.4 na konzultaci s lekarkou kuli lecbe.Porad v sobe vedu boj jestli to zvladnu s prckem sama anebo ne.Nekdy si hodne verim a nekdy se ve mne ozve strach a uzkost.Myslite ze to je mozny zvladnout s malym ditetem bez pomoci?Tatka nam chodi od rana do vecera do prace
Rolling Eyes Jak sem se k nemoci dostala nevim a asi to uz nezistim.Chci vam jen rict ze vam drzim palecky at je to brzy za vama . Sad
ps: piste sem jak se mate a jak to zvladate . dik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.04.2007, 10:31 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Candy,
já myslím, že je to hodně individuální, jak si s tou léčbou tvůj organismus poradí a jak to přijme. Třeba to zrovna ty budeš zvládat v pohodě..! Já jsem taky byla celkem vyděšená, když jsem si přečetla všechny ty nežádoucí účinky, které jsem měla očekávat. Dokonce jsem kvůli tomu léčbu pořád odkládala. Pak jsem se odhodlala a začala jsem se léčit v Motole. Když mi tam píchli první injekci, byla jsem psychicky úplně hotová, pořád jsem čekala, kdy mi začne být špatně Smile Nakonec mě asi po dvou hodinách začaly bolet svaly, dostala jsem zimnici a bylo mi nevolno od žaludku. Po brufenu mě to celkem přešlo. Druhý den už to bylo celkem v pohodě, akorát jsem byla unavená. Přes víkend se to pořád zlepšovalo a v úterý už jsem šla do práce. Pracuju v kavárně, kde se docela nalítám, ale musím říct, že kupodivu jsem to zvládala. Teď v pátek jsem si aplikovala druhou injekci (docela jsem se u toho zapotila, než jsem to vykoumala Shocked ) a zimnici už jsem žádnou neměla, akorát mě bolely nohy. Je pravda, že ty dva dny po injekci je asi nejlepší co nejvíc odpočívat, člověk je hodně unavenej. Taky jsem za těch 14 dní docela zhubla, přestože od žaludku mi špatně není, spíš zapomínám jíst. Uvidím, co se u mě časem ještě u mě projeví Confused Myslim, že je hodně důležitá podpory někoho blízkého, kdyby mě nepodporoval přítel a rodina, tak bych to asi zvládala mnohem hůř. Myslím, že miminko tě může při léčbě hodně motivovat, víš, že to děláš kvůli někomu, kdo tě potřebuje Wink Moc ti přeju, ať to zvládáš co nejlíp, a určiě dej vědět, jak to vypadá Very Happy Ahoj a držím moc palce..!
candy

PříspěvekZaslal: 20.04.2007, 08:10 hod    Předmět: ahoj holky Citovat

Tak sem vcera byla na konzultaci u doktory a zase lecbu odlozili sem desne nastvana ..loni to odkladali protoze to neni dobre lecit na zimu a ted to odlozili protoze v lete bude horko ...takze zacnou az zari -rijen...ja to proste nechapu jak to muzou takhle porad odkladat Evil or Very Mad zase budu cekat a nervovat se.Zdelila mi lekarka ze se to leci 11 mesicu .A pry hrazeni lecby bude tak ze 350tisic zaplati nejaka zahranicni firma a dalsich 350 tisic vseo. pojistovna .Zarazilo me kdyz si me zapisovala do diare a rekla ze musi takhle predem aby se pojistovna nevymlouvala ze nemaji penize.No desny bordel.Jak pokracujete vy?
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.04.2007, 17:56 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
to se mi nějak nezdá, s tím tvým odkládáním léčby. To čekají, až bude vhodné počasí, neco co? Shocked Nevím, v jakém městě docházíš k doktorovi, možná postupují jinak, já se léčím v Motole a tam se snažili zahájit léčbu co nejdřív, rozhodně se neřídili počasím. A léčbu by měla celou hradit pojišťovna. Nevyplatilo by se ti přejít k jinému doktorovi? Takhle se akorát stresuješ čekáním, možná zbytečným..?
Já jsem dnes byla na kontrole po odběrech a taky mě moc nepotěšili. Čekala jsem, že mi řeknou, jak to vypadá s mojí virémií, jestli se snížila, ale nemají ještě ani výsledky prvních odběrů před měsícem, takže se budu nervovat zase další týdny... Confused Je to hrůza. Ale aspoň, že je venku takhle krásně, hned to člověk všechno snáší líp Very Happy
Tak ahoj, drž se a napiš, jak to vypadá.
kajina
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.04.2007, 16:46 hod    Předmět: Citovat

ahoj ty blaho
,věříte že vám ty hnusny stavy závidim ?JÁ SI LÉČBU PODĚLALA.NÁKAZA KLASIKA JEHLA.ROK SEM VYDRŽELA NEPÍT NATOŽ COKOLIV JINÝHO,PSYCHOTOSTY V POHO.A V TU DOBU MĚ OPUSTILA PO PĚTI LETECH PŘÍTELKYNĚ.RÁNA POD PÁS A JÁ TO NEUSTÁLA,A BOHUŽEL ANI PO DVOU LETECH NEUSTÁVÁM.PIJU A KDYŽ JE NÁLADA TAK I .... PROSTĚ NALEVAČKU.CHTĚLA SEM VÁM JEN ŘÍCT -DRŽTE SE!!!!!!! A AT TO MÁTE VŠECHNO V CAJKU
P.S. A TO I ANI NEUMÍTE PŘEDSTAVIT JAK LEZE DO PENĚZ PŘEPÍJET STRACH Z PITÍ.TO NENÍ VTIP.TAK SE MAJTE CO NEJLÍP DRŽIM PALCE MS.ZBABĚLEC
kvetali
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.04.2007, 12:36 hod    Předmět: Citovat

kajina:ahoj, tak to mě mrzí s tou tvojí léčbou.Mě přítel taky opustil asi po 2měsících léčby, prostě nedal ty moje stavy, ale po měsíci a půl se ke mě vrátil..Místo pití, věřím, že si najdeš něco jiného, jenom na to musíš narazit(někdy to chce jenom čas anebo se dívat jinam než doposud)
candy:určitě změň doktora.Taky docházím do Motola a s nějakým odkládáním léčby tam nebyl problém.(Přešla jsem po stejném problému z jednoho městečka jako ty, taky mi doktorka léčbu odkládala, odkládala a zřejmě by mi ji ještě do dneška odkládala..)
janka

PříspěvekZaslal: 04.10.2007, 18:00 hod    Předmět: KUK Citovat

kuk kvetaly,

čítam motol, ja sa mám začať liečiť na thomayerke, máš s ňou nejaké skúsenosti? lieči tam primárka. Question
candy

PříspěvekZaslal: 04.10.2007, 19:17 hod    Předmět: Holky Citovat

tak po roku sem zacala s lecbou .Dnes sem se vratila z nemocnice .Prvni noc a dnesni den byl krusny.Momentalne se uz citim lip a dufam ,ze to tak zustane .Akurat pri jedeni me nejak tezi zaludek .Meli ste to take?.Manzel je do uterka doma ,kuli malemu tak dufam ,ze sa moje telo do te doby uklidni Rolling Eyes Preju hladky prubeh vasi lecby.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.