Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

liecba alergie po liecbe HCV

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evka

PříspěvekZaslal: 14.12.2011, 10:27 hod    Předmět: liecba alergie po liecbe HCV Citovat

Dobry den, liecbu HCV som ukoncila koncom maja (kvetna) tohto roka. Mam uz aj vysledky PCR testu pol roka od ukoncenia a je negativny. Viremia nemeratelna. Velmi sa tesim. Dufam ze to takto pekne aj ostane. Ale mam otazku, som alergik. Alergia sa mi po liecbe prudko zhorsila. Moja alergologicka mi predpisala sprej do nosa kortikosteroid, pretoze mam uplne zdurenu a zhrubnutu sliznicu v nose a taktiez aj zodac. Plus neskor budem na liecbe vakcinami. Moja otazka: Je nejake riziko pri uzivani kortikoterodinych kvapiek do nosa a pripadne poskodenie pecene, alebo ma to nejaky vplyv na virus, i ked podla testov sa tento v mojom organizme uz nenachadza? Dakujem za odpoved a drzim palce vsetkym aby zvladli tuto liecbu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 14.12.2011, 10:50 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evko,
především gratuluji k úspěšnému vyléčení! Razz
Kortikoidy samozřejmě játrům moc neprospívají, nicméně myslím že v případě kapek jde o natolik malé množství, že si s tím nemusíš lámat hlavu (já sám jsem nějakou dobu musel kapat kortikoidy do očí a nic jsem nepozoroval). Nemusíš se bát ani nového vzplanutí infekce. Dala jsi svým virům pořádně na pamětnou.

Tak ať se Ti ty alergie brzy srovnají!
Petr
Páťa

PříspěvekZaslal: 20.12.2011, 17:01 hod    Předmět: Citovat

Tedy evka může být určitě klidná. Very Happy Na druhou stranu a pro ostatní, systémově podané kortikoidy prokazatelně virémii zvyšují a to velmi výrazně. Jejich podávání má dle rozhodnutí lékaře smysl při těžkém poškození jater, například v terminálních stádiích nemoci. Evil or Very Mad Je to tady potřeba říct, aby si třeba někdo nechtěl sám léčit zánět jater protizánětlivými hormonálními léky, nebo tak...
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 20.12.2011, 22:14 hod    Předmět: Citovat

Páťa napsal:
systémově podané kortikoidy prokazatelně virémii zvyšují...

Ano, a pro jistotu dodávám: kortikoidy podávané ve větším než malém množství zvyšují viremii v případě akutní infekce - tedy pokud někdo není vyléčen a má nenulovou viremii, tak se může po podání kortikoidů viremie zvýšit.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.