Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Teplota uchovavani Pegasysu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
santiom123

PříspěvekZaslal: 23.07.2008, 23:09 hod    Předmět: Teplota uchovavani Pegasysu Citovat

Prosim, vi nekdo jake odchylky od teploty ktera je doporucena na baleni tohoto typu interferonu (2-8 stupnu celsia) tato medicina snese? Napriklad, pokud byla v lednici tyden na 15 stupnich, znehodnotilo by ji to? Ma s tim tady nekdo zkusenosti? Diky moc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.07.2008, 20:44 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
obávám se, že na tuhle otázku Ti neodpovím. Sám jsem se o to kdysi zajímal, a nenašel jsem žádnou rozumnou odpověď. Výrobce prostě vyžaduje určitou teplotu a tu je potřeba dodržet. Při vyšší teplotě dochází k rozkladu a látka se postupně stává neúčinnou. Ale jak rychle k tomu rozkladu dochází, to bohužel nevím.

Petr
santiom123

PříspěvekZaslal: 28.07.2008, 20:05 hod    Předmět: Citovat

Petre, dekuju za odpoved a za to ze jsi zalozil a spravujes tyto stranky. Smile
Mrqa

PříspěvekZaslal: 05.08.2008, 10:23 hod    Předmět: Citovat

Ja jsem se tedka ptala (zdravotni sestry, ktera mi prisla vysvetlit jak se pichat) proc se musi ty injekce uchovavat v lednici (2-8C) a bylo mi receno, ze pri vyssi teplote se ta latka asi nejak rozklada, a ze se tim zkracuje zarucni doba, ale o kolik to nevim. I pri cestovani se musi ty injekce vozit v prenosne lednicce (pri delsi ceste). Pri kratsi ceste (par hodin) lze pouzit takove ty chladici elementy, ale nesmi se to nechat zmrznout.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.10.2011, 15:24 hod    Předmět: Citovat

Nevím tedy, ale mě v nemocnici dali Pegasys, který určitě nebyl v lednici (žádná sestřička, ale velmi zkušený lékař), upozornil mne tedy , že nesmí zmrznout, ale jinak nic. Pegasys vydrží mnohem více než klasický nepegylovaný interferon. Osobně jsem si jistý, že rok uchovávání při pokojové teplotě nebude mít jistě na jeho účinnost žádný vliv. Ale tímto mým názorem se samozřejmě nesmíte řídit! Dodržujte prosím co je na letáčku, nebo co vám řekli v nemocnici.

Dovolil jsem si nepěkně cenzorsky zasáhnout, abych předešel případným ještě nepěknějším nedorozuměním. Opravdu si myslím, že je dobré dodržovat doporučení výrobce.
Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 15.10.2011, 16:16 hod    Předmět: Citovat

Tak update. Lidem, co volali na informační linku Pegasysu v USA (call toll free 1-877-PEGASYS (734-2797)) kvůli cestování, bylo opakovaně řečeno, že uchovávání Pegasysu jeden týden při pokojové teplotě není problém.
evka

PříspěvekZaslal: 15.10.2011, 17:01 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, sice sa v tom velmi nevyznam, ale myslim si ze par dni pri 15stupnoch v chladnicke by nemalo vadit. A mam otazku ten tyzden v chlade pri 15tich stupnoch bola iba jedna injekcia? Ak ano, tak by som sa naozaj velmi neobavala o ucinnost liecby. Ale nabuduce si to radsej zariad tak, aby boli injekcie v chlade pri tych 2-8 stupnoch. Preco zbytocne riskovat? Treba davat pozor na tieto lieky, pretoze rok liecenia je dlha doba a nestoji za to akokolvek ohrozovat jej priebeh. Uz na to nemysli (aj psychika urcite zohrava ulohu), ale od teraz skladuj injekcie tak, ako pisu v navode.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.