Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

ockovanie proti hep A a B po liecbe hep C

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evka

PříspěvekZaslal: 13.10.2011, 09:46 hod    Předmět: ockovanie proti hep A a B po liecbe hep C Citovat

Dobry den, chcem sa opytat ci bol niekto po liecbe hepatitidy C ockovany vakcinou proti hep A a B. Moj lekar mi to odporucil aby sa zabranilo pripadnemu velkemu poskodeniu pecene ak by som ochorela na niektoru z tycht hepatitid. Suhlasila som. Ockovanie prebehlo tri a pol mesiaca po absolvovanej liecbe (zatial uspesnej liecbe -viremia nemeratelna). Bola mi aplikovana uz aj druha davka vakciny proti hA (s 4tyzdnovym odstupom). Avsak po prvej vakcine proti A a B mi zacali vypadavat vlasy (asi ako pocas liecby) a taktiez aj traviace problemy sa ohlasili a problemy koze. Tieto ustupili asi 2-3 tyzdne po prvej vakcine, ale mam strach ci som urobila dobre ked som sa dala zaockovat. Neviem naozaj ci to bol dobry napad vobec sa nechavat ockovat a takto rychlo po absolvovanej liecbe. Moj lekar mi tvrdil ze tri mesiace po liecbe je to optimalny cas. A ubezpecil ma ze to nema ziaden vplyv na ucinnost liecby, ale ja mam napriek tomu strach. Predsa len pecen a telo si musia teraz vytvarat protilatky. A docitala som sa, ze je to pre pecen toxicke. Posledne preockovanie mam absolvovat april - maj buduceho roka. Dakujem za odpoved.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 13.10.2011, 10:15 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evko,
očkování proti hepatitidě A a B se doporučuje, protože po hepatitidě C máš játra už nabouraná a další zánět jater by mohl být nepříjemný.

Nevím jestli se někdo zabýval tím, zda se očkovat před léčbou nebo po léčbě. Nevzpomínám si, že bych o tom něco četl. Já jsem se nechal očkovat kombinovanou vakcinou proti A i B (Twinrix) asi dva roky po léčbě. Problémy jsem neměl, ale vytvořilo se mi docela málo protilátek, takže není jisté jak moc jsem očkováním chráněný.

V každém případě ale platí, že nemusíš mít obavu o výsledek léčby. Pokud byla léčba úspěšná, tak pobila všechny viry v těle a jakékoli následné očkování nemá na výsledek léčby vliv.

Petr
evka

PříspěvekZaslal: 15.10.2011, 16:50 hod    Předmět: Citovat

Dakujem velmi pekne Petre, ukludnil si ma. Len naozaj trochu lutujem, ze som sa dala zaockovat tak kratko po liecbe. Ale verim ze ako pises na vysledok liecby to nebude mat vplyv. Dufam ze sa mi vytvoria protilatky proti A a B, aby to nebolo zbytocne ockovanie, pretoze ako som sa docitala toto ockovanie peceni skodi. No ak telo zareaguje tak ako ma, tak to malo zmysel.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.