Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

začátek léčby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.03.2007, 16:03 hod    Předmět: začátek léčby Citovat

Ahoj, chtěla bych se zeptat, které období léčby je asi nejhorší? Včera jsem byla na první injekci a přestože včera mě dost bolely svaly a měla jsem zimnici, dnes už se cítím celkem v pořádku. Tak by mě zajímalo, jestli to nejhorší mě teprve čeká? Kdy se asi tak projeví většina nežádoucích účinků? Abych věděla, na co se mám připravit Confused Díky moc..!
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 24.03.2007, 16:39 hod    Předmět: Citovat

Skvělá zpráva, přeji hodně sil!
Vedlejší účinky jsou individuální, takže mluvím jen za sebe:

Předpokládám že bereš U PEGylovaný interferon (Pegysys nebo Pegintron). U těch dochází k maximálnímu účinku asi tři dny po injekci (plus mínus den) - to byl i můj případ. Projevovalo se to nevolností, někdy trochu závratě, bolení hlavy. A nejhorší byly vždycky první týdny. Pak si tělo postupně zvyká. Zimnici pár hodin po aplikaci (jak to zmiňuješ) jsem měl jen u prvních dvou nebo tří injekcí.

Účinky ribavirinu se projevují naopak postupně během několika týdnů - hlavně anemie (chudokrevnost) - takže klesá kondice, člověk se rychle zadýchá apod.

Ale hlavní je, aby ti klesala viremie. Když vidíš že to funguje, všechno se snáší líp.

Vydrž a nedej se!
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 24.03.2007, 18:00 hod    Předmět: díky za odpověď Citovat

Děkuju, snad to nebude tak hrozný Wink Když jsem si přečetla ty vedlejší účinky, tak mě to docela vyděsilo, ale člověk si to nesmí zas až tak brát...Naštěstí můžu brát paralen a brufen, ten mi celkem pomáhá. Navíc prý podle nějakých nových postupů ta léčba potrvá jen tři měsíce, teda pokud mi za měsíc klesne virémie. No, uvidíme:-) Díky za odpověď, vždycky mě to psychicky povzbudí Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.