Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

liečba

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zuzana Hanková

PříspěvekZaslal: 29.06.2011, 11:09 hod    Předmět: liečba Citovat

Dobrý deń. Pred cca 3mesiacmi mi bola diagnostikovaná hep.C. Pravdepodobnosť ako som ju dostala, je niekde v detstve pri transfúzii krvi. Dnes mám 40.r. a až teraz mi bola zistená.
Som po tretej injekcii a cítim sa strašne zle. Mám bolesti v oblasti krížov a stehennej časti na nohách. Som PN, lebo nie som schopná akejkoľvek činnosti. Neviem či tak má liečba prebiehať, lebo zatiaľ všetci čo sa liečia nepopisovali také bolesti a nemuseli byť ani PN. Za akékoľvek rady a pomoc ako si zmierniť bolesti budem rada. Uvítam aj kontakty ľudí čo sa práve v súčastnosti liečia na hep.C. Ďakujem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 29.06.2011, 21:13 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Zuzano,
vedlejší příznaky prožívá každý jinak. Pokud vím, tak na pracovní neschopnost to obvykle nebývá, ale občas se to může stát (odhalil jsem správně, že PN je Pracovní Neschopnost?).

Bolesti svalů, bolesti kloubů, zimnice, svědění, chudokrevnost - to jsou asi nejčastější problémy, se kterými se člověk při léčbě setká. Je to podobné jako při chřipce.

Doporučuje se hodně pít (samozřejmě pouze nealko - klasický pitný režim). A mně osobně se osvědčil přiměřený pohyb - žádné sportovní výkony, stačí procházka - co tělo dovolí, nepřepínat se. A pravidelný odpočinek. Já jsem při léčbě potřeboval hodně spánku, přes víkend někdy i během dne.

První injekce bývají nejhorší, tělo si časem zvykne.
Držím palce, ať to zvládneš!

Petr
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.06.2011, 06:28 hod    Předmět: Citovat

Ďakujem pekne. Už som si aj ja povedala, že to treba prijať, zvyknúť si a veriť že to pomôže. Len ešte mám pochybnosti, lebo lekár mi povedal že je tam už aj cirhoza len mi nepovedal v akom štádiu. Dá sa zistiť aj s krvi v akom štádiu je cirhoza, keď žiadne iné vyšetrenia mi nerobili?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.06.2011, 10:06 hod    Předmět: Citovat

V určitých specifických případech se dá cirhóza určit z krevních testů a vnějších příznaků (žlutá kůže nebo oční bělmo, zvětšené břicho apod.). Obvykle se však provádí další vyšetření (jaterní biopsie, ultrazvuk).
Nejlépe bude, když se svého lékaře přímo zeptáš v jakém stavu Tvoje játra jsou a jaké to má důsledky pro léčbu.

Petr
evka

PříspěvekZaslal: 01.07.2011, 21:49 hod    Předmět: Citovat

Zuzka vydrz a pri navsteve doktora mu presne popis problemy ake mas. Tie bolesti som mala na zaciatku aj ja, dost silne, boleli ma nohy, kolena, nevladala som ist do schodov. Ale postupne to odoznelo, pokial sa dobre pamatam, tak do cca 6tich tyzdnov od zacatia liecby, prve injekcie boli dost zle, zila som ako v nejakom zlom sne, ale vzdy na treti den od aplikacie interferonu, som sa opat usmievala. Drzalo ma nad vodou neotrasitelne presvedcenie ze sa vyliecim. Liecbu som skoncila koncom maja, cize uz som mesiac po nej. citim sa ovela lepsie, uz ani nepadam od unavy, posledne dva tyzdne som nemusela ani spat 10 hodin Smile a najlepsia sprava je, ze vysledok RNA testu na pritomnost virusu v krvi je aj po skonceni liecby negativny Smile velmi sa tesim a verim ze takyto vysledok bude aj pol roka po skonceni liecby. Toto musis mat pred ocami cely cas, ked sa ti bude zdat ake je to tazke, nespravodlive atd. Vela som sa za ten rok naucila, dalo by sa povedat ze sa teraz inac pozeram na zivot a mam sa este radsej ako pred tym. Priprav sa na to ze rozne vedlajsie ucinky pridu pocas liecby, niektore sa mi objavili aj pol roka po zacati liecby, ine zmizli. Lieky mi vyvolali problem so stitnou zlazou, nefungovala vobec a takisto anemia, malo bielych krviniek. Alergia na slnko, to dufam ze nebude trvale, zda sa mi ze sa to uz zlepsuje, kvalita vlasov, koze atd. Ale verim ze do nejakeho pol roka budem fit a najma virus ostane negativny. Je to velky boj najma sameho so sebou, ale treba to brat jednoducho tak, ze vidime iba jeden ciel a ono sa to podari. Drzim ti velmi palce a vsetky vedlajsie ucinky si zapisuj a pekne ich povedz lekarovi, moze to byt velmi dolezite. Ja som si casto myslela ze je to normalne, ze si dajme tomu neco namyslam, ale nakoniec sa ukazalo, ze mam napr. problem so stitnou zlazou atd. cize vsetko treba sledovat. A dalsia dobra sprava vzdy mavam raz alebo dva krat do roka nejaku chripku alebo anginu. Tentokrat som to pocas celej liecby nemala ani len nadchu, nic. Uz to bude rok a pol co som nemala ziadne respiracne ochorenie. Vysvetlujem si to tak, ze som si nedokazala predstavit lezat v posteli s chripkou a zaroven po injekcii iterferonu, tym padom som sa psychicky nastavila na to, ze nesmiem byt chora. Dalej som sa velmi setrila, cely rok som v podstate prespala a obcas nejake prechadzky Smile drzim palce a keby si sa potrebovala na nieco opytat, alebo len tak sa porozpravat napis mi kludne.
Nulla
Anonymní

PříspěvekZaslal: 03.07.2011, 19:44 hod    Předmět: Jak na bolesti Citovat

Zdravím!
Pokud můžu poradit na základě mých zkušeností, tak používám na zmírnění bolestí Paralen +. Ovšem, jen když už nemůžu vydržet. Vím, že se to nemá přehánět, ale 1 nebo max. 2 tablety raději, než hrozně trpět. Je zajímavé, že byly i měsíce, kdy užití Paralenu + nebylo nutné, a pak se problémy zase vrátily. Celou dobu chodím do práce a bolesti velmi omezují výkon.

Zdar a sílu.

Vydržet!!!
Zuzana Hanková

PříspěvekZaslal: 04.07.2011, 17:17 hod    Předmět: Citovat

Som rada že ste reagovali na moju správu. Je to taký balzam na dušu. Presne aj mne pomáha Paralen. Zo začiatku som sa snažila vydržať bolesť, ale keď to je neúnosné dám Paralen. Samozrejme že to nie je každý deň. Evička držím Ti palce aby ten zlý vírus bol zažehnaný úplne a mohla si sa tešiť už len s príjemných zážitkov v tvojom živote. Evi prosím Ťa, nepíšeš či si bola počas liečby PN alebo si mohla chodiť do práce. Mňa ešte aj toto trápi, lebo nie som schopná aktívne pracovať aspoň zatiaľ nie. Vždy som bola aktívna a zrazu si človek príde taký apatický, všetka činnosť trvá strašne dlho. Dievčatá ešte raz vám ďakujem. Teraz už viem že nie som sama.
evka

PříspěvekZaslal: 07.07.2011, 15:30 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, samozrejme ze nie si sama, ono mna trapilo ze sa kamaratom a znamym nemozem zverit so svojimi problemami, vie to len hrstka blizkych ludi. Ale ostatnym som vravela ze mam traviace problemy a musim brat silne lieky bodka. Nastastie to uz mam uspesne za sebou. Ja som bola po skonceni VS dobrovolne na urade prace. Hned po statniciach som zacala liecbu a planovala som pracovat aspon na polovicny uvazok. Avsak nebola som schopna prace. Kedze sa mi pocas liecby (jeden piatok vecer) stalo ze som zle zmiesala injekciu, spanikarila a tato mi spadla na zem. neaplikovala som si ju. bol to velky stres, treba kludne postupovat pri aplikacii. Takze dalsiu davku som si dala az v pondelok. Kedze som to uz nechcela viac posuvat, zostalo to tak, ze som si zvysok roka musela davat interferon v pondelok. Takze nejaka normalna praca neprichadzala do uvahy. Nastastie este pocas studia som mala skolu aj prerusenu a pracovala v zahranici. Takze cely rok mojej liecby som zila z uspor. Neviem ako by som zvladla pracovat popri liecbe, interferon mi vyvolal problemy so stitnou zlazou a dalsie problemy, cize som bola velmi unavena, poobede som si casto musela lahnut, pretoze som odpadavala. Ale myslim ze ak by som si injekcie davala v piatok, tak by sa to dalo zvladnut. No prvy mesiac urcite nie. Priblizne prvych 6 tyzdnov bolo velmi tazkych. Ku koncu liecby som vsak uz bola schopna pracovat, tak som pracovala aspon na polovicny uvazok. Drzim palce, podla mna sa to zlepsi uz coskoro. Ked budes v praci a naozaj sa ti zacne zahmlievat pred ocami plus velke bolesti, tak podla mna je nutne ist domov. Urcite to zavisi aj na pracovnej dobe a charaktere prace. Drzim velmi palce, zvladnes to. Ja som nemala az take bolesti, ze som musela uzit paralen. Ale par krat sa mi to stalo cca 5krat pocas liecby. Drz sa a napis hocikedy! Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.