Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

ribavirin

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evka

PříspěvekZaslal: 24.05.2011, 18:27 hod    Předmět: ribavirin Citovat

Dobrý deň. Včera večer som si aplikovala poslednú (48 ) injekciu pegintronu. Chcem sa opýtať ako dlho mám ešte brať tabletky ribavirínu? Logicky mi to vychádza, že dnes večer vezmem posledné tablety, ale na druhej strane viem, že interferón má najsilnejší účinok ešte 7 dní po aplikácii. Tabletiek mám naviac, pretože lekár mi dal celé ďalšie balenie. Lenže ja som sa úplne zabudla opýtať, ako dlho po aplikácií poslednej dávky interferónu ich mám ešte brať. Viem možno je to hlúpa otázka a pri konci liečby, to nehrá už úlohu, ale nechcem nič podceniť pre istotu a taktiež nechcem telefonovať lekárovi, no pravdepodobne budem musieť. Po troch mesiacoch liečby som mala RNA test negatívny, čiže skorá virologická odpoveď. O dva týždne idem znova na testy, tak dúfam že to bude taktiež negatívne. Teraz si plánujem užiť dovolenkové leto a konečne začať fungovať ako normálny človek, ktorý vládze zvládať bežné činnosti. Obmedzenia samozrejme budem mať naďalej, taktiež dodržiavať šetrnú životosprávu, až takmer ako kojenec Smile ale teším sa na to, že sa mi konečne uľaví, a budem mať viac sily. Ďakujem za odpoveď a držím všetkým palce, nech to máte aj vy už za sebou. A nech sme zdraví Smile aspoň relatívne teda.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evka

PříspěvekZaslal: 24.05.2011, 18:31 hod    Předmět: Citovat

tá injekcia interferónu bola v poradí 48 ciže posledná, ale neplánovane sa mi podaril tento smile Cool celkom vtipné, letná nálada Smile držte sa všetci a pekné leto prajem
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 24.05.2011, 21:59 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evka,
už jsme to tady kdysi řešili, a všechno co píšeš je pravda. Takže:
1. asi je "správné" brát ribavirin ještě 7 dní po posledním injekci PEGylovaného interferonu
2. Moc na tom nesejde ;o)
Jen dodám, že jsem o tomhle problému nikde v literatuře nenašel zmínku, ale přijde mi to tak logické.

Teď už jenom nabírej sil a držím palce, ať jsi stále negativní!

Petr

P.S. Smajlíka jsem Ti opravil (osmička bezprostředně následovaná závorkou 8) je zkratka pro smajlíka, dá se to vyřešit buď vložením mezery (to jsem udělal ve Tvém příspěvku) nebo tím, že se v příspěvku smajlíkové zakážou (to jsem použil zde)).

Naposledy upravil Petr dne 25.05.2011, 19:39 hod, celkově upraveno 1 krát.
evka

PříspěvekZaslal: 25.05.2011, 16:13 hod    Předmět: Citovat

Děkuji moc Petře Smile ten smajlík bol náhodou milý. Tabletky doberiem radšej ešte tých pár dní pre isotou. Pak sa ozvem, ako mi dopadli testy. A ďakujem aj za toto fórum. Pred nejakým 1,5 rokom mi to veľmi veľmi hlavne psychicky pomohlo. Ten čas beží, dúfam že tie potvory vírusy sú už u mňa celkom zlikvidované. A držím palce všetkým ostatným ešte raz.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.