Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Druhý pokus

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jenda

PříspěvekZaslal: 20.01.2011, 08:21 hod    Předmět: Druhý pokus Citovat

Ahoj všem,

vracím se na toto forum po 3 letech.V lednu 2008 jsem započal první léčbu interferonem.Po 3 měsících jsem měl výsledky negativní, byl jsem plný optimismu, jenže po dalších 3 měsících my začal vycházet špatný krevní obraz. Tak mi snížili dávkování a po dalších 3 měsících byly výsledky krevního obrazu stále na hraně, tudíž mi byla léčba ukončena.Samozřejmě výsledek byl - viry zůstaly.

A dnes skoro na den přesně po 3 letech začínám léčbu novou.Mezi tím jsem byl pod stálým dozorem, chodil na různá vyšetření a krom hepatitidy C jsem v pořádku.Játra v normě , cítím se více unavený, takže pro mě nějaká těžká zátěž či sport nepřichází v úvahu. Žiju normálním životem, mám rodinu, která se nám od té doby co jsem zjistil, že jsem nemocný neplánovaně rozšířila.Takže žít se s tím dá bez velkého omezení.

Druhá léčba má ještě menší procento úspěšnosti, ale nevzdávám to a věřím, že se do těch 20 % vejdu Wink A když ne, tak prý do 10 let už bude 100% účinná léčba, takže vyhlídky jsou pořád nadějné Cool .

Přeji všem úspěšné zdolávání léčby a hlavně úspěšné doléčení!

Honza
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merry
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.01.2011, 14:39 hod    Předmět: Re: Druhý pokus Citovat

Ahoj,
to je pech viď, znám to všechno taky moc dobře a ani druhá léčba nebyla úspěšná a to vždy v průběhu léčby vypadá vše nadějně.
Horší je to,že i když léčba bude lepší , stejně nám to ničí krevní obraz.Kdysi jsem někde četla o nějakých injekcích,které právě pomáhají na oslabené krvinky,ale jedna stojí kolem 5.000,-Kč a pojištovna už by to asi k tak drahé léčbě interferonem asi nehradila.Určitě by se ,ale vyplatilo investovat svoje korunky.Život je život.Nemůžu si vzpomenout na ten název,ale popátrám.
Tak se drž !!!!!!
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 20.01.2011, 17:17 hod    Předmět: Citovat

Držíme Ti všichni palce!
Petr
jenda

PříspěvekZaslal: 21.01.2011, 13:27 hod    Předmět: Citovat

Díky za podporu.

Jelikož mám genotyp 1b,tzn. nejhůře léčitelný, tak to procento úspěšnosti je menší, ale dal jsem se na boj a snad ho vyhraji.I když dnes v noci, když jsem se klepal zimou jak ratlík a skoro nemohl spát, tak jsem si říkal, mám to zapotřebí Laughing Laughing
Ale jo, pořád jsou to malé věci.Doktor mě straší, že mě čekají deprese a atd. Při první léčbě jsem nic takového nepociťoval, jen jsem byl agresivnější, tzn. že jsem startoval na první našlápnutí, chudák manželka ta si se mnou užila Laughing

Merry,máš pravdu krevní obraz jsem měl špatný, včera jsem k tomu dostal nějaké vitamíny, tak uvidíme po pár týdnech, jak se to bude vyvíjet. A pokud bude léčba pokračovat úspěšne popátrám o těch injekcích, jestli by to mohlo pomoci Wink

Honza
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 21.01.2011, 15:23 hod    Předmět: Citovat

Pro potlačení anemie se někdy experimentálně zkouší například erythropoietin. Odborníci se na jeho použití dívají rozpačitě, protože je to drahá záležitost a má řadu dalších nežádoucích účinků. Někde jsem zahlédl informaci, že jeho využití může až zdvojnásobit náklady na léčbu.

Předpokládám, že by se možná dalo zkusit, ale bylo by nutné velmi pozorně zvážit jestli Ti to neublíží. A kromě těchto medicínských a finančních předpokladů by to chtělo doktora, který má s HCV hodně zkušeností, ví co dělá a dokáže si takový postup obhájit. Nejde totiž jen o peníze, ale v případě skutečně dramatických nežádoucích účinků je to lékař, který zodpovídá za podání léku.

Raději Ti budu přát abys to nepotřeboval.

Druhá věc je experimentální preparát Taribavirin
http://www.hepc.cz/index.php?page=2&faq=pipeline.htm#taribavirin
což je lék nahrazující ribavirin, která by měl mít podobnou účinnost jako ribavirin, ale neměl by způsobovat anemii. Jde o nový lék, který se testuje, ale bohužel se to testování nějak vleče a výsledky jsou na hranici použitelnosti. Takže je to s otazníkem, jak to nakonec s tímhle lékem dopadne (zda vůbec přijde na trh).

Petr
Merry
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.01.2011, 07:54 hod    Předmět: Citovat

můj krevní obraz byl taky při léčbě hrozný a jediné co můžu zatím poradit je čerstvá červená řepa.Je k dostání v supermarketech pořád a nastrouhaná jako salát je i dobrá.Také je dobré pít rajčatovou štávu,ale z té mi už pak bylo blběSmile.TAK AŤ JE TI LÉPE.
DOUFÁM,ŽE JAK PETR PÍŠE BUDE UŽ LEPŠÍ LÉČBA BRZY K POUŽITÍ.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.