Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Jsem na zacatku

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lee

PříspěvekZaslal: 17.12.2010, 14:16 hod    Předmět: Jsem na zacatku Citovat

Ahoj , zdravim vsechny , nejdriv chci moc podekovat Petrovi za zalozeni techto stranek a ostatnim diskutujicim za to, ze se podelili o svoje zkusenosti.Moc mi pomohlo docist se tu o co jde, co me ceka, hlavne ze zacatku, kdy jsem zjistila ze mam cecko (Tehdy to byl sok, strach, hruza, neznalost..) Dnes jsem druhy den od sve prvni injekce. Asi nemusim popisovat , kdo zazil, zna to...Samozrejme doufam v uzdraveni a to co nejrychlejsi, ale jsem opravdu teprve na zacatku.Drzim palce vsem , drzte je i vy mne Smile Zatim, ahoj Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: 23.12.2010, 15:05 hod    Předmět: Druha injekce Citovat

Tak mam za sebou druhou injekci.Vubec jsem nechapala, jak to bylo tentokrat v pohode ! Vsechno jsem prospala, jen rano zbyla trochu bolest svalu ale horka vana a jeden paralen to spravili. Dokonce si rikam, jestli jsem si to spravne pripravila a pichla, kdyz uz necitim skoro zadny vedlejsi ucinky ? Pokud to takhle zustane, tak to zvladnu krasne.....

PříspěvekZaslal: 30.12.2010, 16:37 hod    Předmět: Citovat

ahoj,
ja mam lecbu na pul roku a zbyvaji mi 2 vpichy.

Nejvice mi bylo zle cca 1 mesic. Pak se to hodne zlepsilo. Kdyz nepocitam den pote, co mi bylo jeste zle, tak jsem fungovala dost dobre. Teda setrila jsem se behem celeho tydne. Jinak prisla unava.

Po nekolika mesicich, pocitam asi tak v prubehu pateho, to zaclo byt zase horsi. Zacaly se projevovat vedlejsi ucinky ve smyslu vypadavani vlasu, velka unava behem celeho tydne, vetsi nachylnost k alergiim, permanentni ryma, atd atd. Chripkove priznaky po vpichu pretrvavaji stale jen den pote, ale jsem hodne unavena, vystresovana a dá se prostě říct - "není mi dobre"

Drzim palce, aby tobe bylo stale fajn.
Lee1
Anonymní

PříspěvekZaslal: 01.01.2011, 20:00 hod    Předmět: ja: Citovat

No, myslim, ze jsem byla moc brzo optimisticka.Chripkovy priznaky zmizely, ale zato jsem celej tejden unavena.Taky se musim setrit, a bezny veci mi trvaji o hodne dyl nez normalne (pred lecbou..) Ale beru to optimisticky, aspon mi v tomhle unavenym tempu docela rychle utika cas (je vecer a ja skro nic nezvladla udelat..) takze si rikam, ze aspon mi cela doba lecby nebude pripadat dlouha Smile)) Very Happy
Honza D.

PříspěvekZaslal: 03.01.2011, 10:36 hod    Předmět: re Citovat

tak to jsem zvědavej jak bude mně,za dva dny jdu na první injekci..

PříspěvekZaslal: 05.01.2011, 19:24 hod    Předmět: Citovat

Lee - pamatuju si, ze jsem na tom byla stejne. Byl to docela sok. Najednou clouvek dela obycejnou vec pulku dne. Je hrozne pomaly. Nic se ti nechce a jeste jsi z toho unavenam jako po celodennim vyslapu na horach.

Me jeste celou dobu boli dost zada. 2x uz mi v nich "luplo" natolik, ze jsem se 3 dny nemohla hybat.

Ale casem se s tim naucis pracovat a ta unava ti ani moc neprijde.Zvyknes si Smile

PříspěvekZaslal: 05.01.2011, 19:26 hod    Předmět: Re: re Citovat

Honza D. napsal:
tak to jsem zvědavej jak bude mně,za dva dny jdu na první injekci..

Honzo, kazdy reaguje uplne jinak. Doktor mi rikal, ze mel vyjimky, kdy mela ta osoba chripkove priznaky pri kazdem vpichu. Normalne to je dost tezky napoprve, max napodruhe.
Honza D.

PříspěvekZaslal: 05.01.2011, 19:54 hod    Předmět: Citovat

tak už to mám za sebou..dneska jsem dostal první v 11:15..snědl jsem 2 paraleny a šel to zaspat...v 16:30 jsem měl 38.5 a za hodinu 39.5...měl jsem slušnou třesavku a bolelo mě celý tělo...teď už mi to zase kleslo..Smile
už je mi mohem líp a jsem rád že to nejhorší mám za sebou..Wink

PříspěvekZaslal: 06.01.2011, 15:26 hod    Předmět: Citovat

tak to jsi to Honzo zvladl hodne dobre, gratuluju a at je to stale lepsi.....
Honza D.

PříspěvekZaslal: 07.01.2011, 10:10 hod    Předmět: Citovat

díky..snad už to bude jenom lepší..doktor mi doporučil abych si vzal 1 měsíc marodní..takže jsem pěkně v klidu doma,odpočívám a netěšim se na další pichuli.. Smile
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 07.01.2011, 14:21 hod    Předmět: Citovat

Honza D. napsal:
díky..snad už to bude jenom lepší..doktor mi doporučil abych si vzal 1 měsíc marodní..takže jsem pěkně v klidu doma,odpočívám a netěšim se na další pichuli.. Smile

Honzo, jedno doporučení od člověka, který do sebe už hezkých pár injekcí napumpoval: snaž se nedívat se na sebe jako na "nemocného". Jasně, pokud nezvládáš práci, nic se nedá dělat. Ale pokud to jde, snaž se o nějakou aktivitu, o přiměřený pohyb. Tvoje tělo teď bude reagovat jinak než dřív, rychleji se unavíš a zřejmě nezvádne to, co dřív. Je potřeba se s tím naučit zacházet, není dobré se přepínat. Ale zkoušej co zvládneš - třeba jen procházka Ti může udělat dobře. Fyzicky a hlavně psychicky.

Hodně sil! Smile
Petr
Anie

PříspěvekZaslal: 15.01.2011, 23:33 hod    Předmět: Citovat

Ahoj všem, taky děkuji za stránky a jejich povzbuzující účinek, taky jsem na začátku. Měla jsem pochybnosti o léčení, když mi vlastně nic není, četla jsem o těch vedlejších účincích, ale nakonec se rozhodla pro. V úterý jsem dostala první injekci (Pegasys), jen mě překvapilo, že jsem neměla zatím žádnou reakci. Doktor říkal, že po první reakce nebývá, až po druhé? Přitom tu všude čtu, že po první právě reakce je?
Děkuju za odpovědi a držím všem palce, ať je léčba účinná.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 16.01.2011, 09:26 hod    Předmět: Citovat

Anie napsal:
...V úterý jsem dostala první injekci (Pegasys), jen mě překvapilo, že jsem neměla zatím žádnou reakci...

Většinou jsou reakce na první injekce horší (horečka, nevolnost) a postupně se to zmírňuje a namísto těchto "bezprostředních" reakcí nastupují jiné - únava, kožní problémy apod. Ale reakce na interferon jsou hodně individuální. Je možné, že skutečně nebudeš mít žádné (nebo jen velmi mírné) vedlejší účinky.
Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.