Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

větší krvácivost a vlasy

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva

PříspěvekZaslal: 08.12.2010, 22:24 hod    Předmět: větší krvácivost a vlasy Citovat

ahoj,
chtela bych se zeptat, zda je normalni, ze se mi delaji vice modriny a vice mi krvaci dasne atd., ato az nyni, kdy uz malem budu koncit lecbu (mam ji nasazenou jen na pul roku a zbyva mi 5 injekci). Mam pocit, ze jsem i vice unavena. Modriny mam napr. hodne po vpichu injekce. Nohy uz mam dodre jak svestky Smile a nemyslim, ze bych dostatecne nestridala mista.

Take bych chtela poradit od ostatnich, co delali pri opravdu zvysenem padani vlasu. Zacly padat jiz na zacatku, ale ne nejak silene a dokonce to pote ustalo. Nyni jiz mozna mesic mi padaji dost hodne. Znat to je nejen po umyti vlasu a vycesani hrebenem, kdy mi tam zustavaji neuveritelne velke prameny, ale i rano na polstari, kdy musim kazde rano vysat pulku postele.

Bojim se, ze jestli mi tohle vsechno vypadlo behem mesice, ze za tech 5 vpichu nebudu mit na hlave uz nic. Neodvazim se ty vlasy nosit uz ani bez gumicky, protoze se mi na spancich uz delaji hola mista.

Co jste proti tomu delali vy? Ja jdu na kontrolu aktulne az po poslednim vpichu, takze se asi s doktorem neporadim. Vitaminy nezabiraji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 08.12.2010, 23:00 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
modřiny v místě vpichu jsou celkem běžné.
Vyšší krvácivost bych taky viděl jako možný vedlejší efekt léčby - a je normální, že nastupuje až po čase.

Padání vlasů je rovněž obecný problém. Většina lidí které znám (byť přes internet) říká, že vlasy po vysazení léků dorostou. Já jsem s tím velké problémy neměl (jaké správný chlap plešatím průběžně), je to individuální.

Já bych to asi moc nehrotil - zdravá strava, vitamíny, jemné šampony - tím se nic nezkazí, a prostě zatnout zuby a vydržet. Fakt nevim co s tim jinak dělat. Bohužel.
Třeba se ještě někdo ozve.

Petr
Fooly

PříspěvekZaslal: 09.12.2010, 11:26 hod    Předmět: Citovat

Zdravím.Taky si myslím,že proti padání vlasů se nedá dělat nic.Doufejme,že se to po skončení léčby dá do pořádku.Já nosim krátký vlasy a kšiltovku.Modřiny nemám,spíš se mi dělaj všude pupínky,akné.Někdy vypadám,jak kdybych měl neštovice.Největší problém u mě asi je krvácení dásní,ale zatim sem nezjistil,jestli se s tim dá něco dělat.Takže vydrž,5 injekcí neni moc,mě čeká ještě 7 měsíců.
jirka

PříspěvekZaslal: 09.12.2010, 12:36 hod    Předmět: Citovat

joo,to teď řeším taky -ZOUBKY.Nějak se mi furt dělají boláky v puse,na jazyku,mám děravou stoličku,neskočil jsem si před léčbou k zubaři,teď mám dilema jestli jít a přiznat u zubařky že mám žloutenku...Zatím kloktám florsalmin,ale stejně asi budu muset jít,končím s léčbou až v červnu.Co se týče modřin,jo mám je.Levé rameno,pravé rameno,břicho-kam se píchnu tam mám modřinu.Přítelkyně mě zkoušela dát včelku do zadku,ale málem u toho omdlela Laughing ,takže zkusím stehna.A únava?předevčírem jsem zkusil jet na lyže a po osmi jízdách jsem si připadal jak po dvanáctce na šachtě.Ale zejtra mastím zase,je to terapie na nervíky.Jinak závidím ti těch pět injekcí do konce Wink

PříspěvekZaslal: 09.12.2010, 15:10 hod    Předmět: Citovat

no musím říct, že jako chlapi to máte asi s těma vlasama lehčí, ovšem já jako žena, kdy jsem měla vždy hustou hřívu pod lopatky, se s tím nemohu nějak smířit...
a to ještě víc v okamžiku, kdy již opravdu nemohu mít vlasy rozpuštěné a začínají se mi dělat holá místa na hlavě, začínám si připadat jak po chemoterapii....
mám prameny vlasů všude - v posteli, na svetrech, všude po bytě...

vím, že to je jeden z příznaků vedlejších účinků léků, ale doufala jsem, že někdo něco zkusil, co alespoň trochu pomohlo...pádá mi to fakt dost...a jak jsem psala, vitaminy beru, ale žádná změna...ještě jsem si objednala speciální šampon, tak uvidím, zda alespoň tohle...

ovšem jestli to pujde s touhle rychlosti padani dal, tak je jedno, že už mám mít jen 5 injekci, protože do te doby budu muset mít na hlavě šátek Sad

jinak taky mám přechodně afty v puse, ale to není nic tak hrozného...
pomohlo mi obyčejné kloktadlo, které se užívá při bolesti v krku...

na to akné doporučuji zinerit, nebo zinek obecně, který se dá lokálně mazat...mě tohle taky pomohlo....
Fooly

PříspěvekZaslal: 10.12.2010, 09:54 hod    Předmět: Citovat

Já nevim,bejt tebou,zatnul bych zuby,a vydržel to třeba s tim šátkem na hlavě.Všichni říkaj,že vlasy po skončení léčby hodně rychle zhoustnou.Vim,že je to rána pro naše ega.Taky sem byl dobře stavěnej kluk s hustýma vlasama a zdravou pletí a chrupem.A cejtil sem se dobře.Teď sem 73 kilová sušinka s poďobaným obličejem a stydim se svliknout na koupališti.Vim,že to ješte přes půl roku nebude lepší,takže sem si jakoby rok života odepsal.Až bude po všem,začnu znova a naplno.Jinak díky za radu se zinkem.
evka

PříspěvekZaslal: 10.12.2010, 18:08 hod    Předmět: Citovat

Fooly, co sa tyka toho akne, napadlo ma ci nemas nejaky problem so zubami. Ja mam od prirody krasnu plet, ale asi 2 roky dozadu sa mi zacali robit pupinky, nie nejake katastrofalne ale predsa. Najma po bokoch tvare. Hep C mam zrejme uz dlhsiu dobu. Pred zahajenim liecby som sla ku stomatologovi, ktory mi dal zuby do poriadku, mala som tam hnisave loziska, pod plombami, vytiahol mi takisto zuby mudrosti, ktore boli zapalene. Odvtedy nemam ziadne problemy, ziadne akne. Cize ma to dost potesilo, samozrejme bola som aj na cisteni pleti, ale pre istotu pred liecbou. Liecim sa uz skoro 6 mesiacov a nemam problemy s akne vobec. Moja rada: po skonceni liecby odporucam ist cim skor ku stomatologovi, co ak su to zuby? A co sa tyka padania vlasov, tento problem sa mi objavil cca v 4tom mesiaci liecby, potom sa to zlepsilo a teraz opat a takto dookola, vidiet ze to nie je zdrava koruna krasy Smile ale nosim to v gumicke a viem ze je to docasny problem, netreba si to velmi vsimat, su aj horsie problemy. Drzim palce nech je to uz za nami a nech vyhrame nad touto chorobou. Nastastie mam viremiu uz nemeratelnu, cize dufam ze sa mi ten virus uz nikdy nevrati, inu moznost si nepripustam. Verim ze tato liecba a boj ma zmysel. Drzim palce vsetkym.
Fooly

PříspěvekZaslal: 11.12.2010, 09:37 hod    Předmět: Citovat

Tak se zubama mám teď přímo obří problémy.Budou mi dělat můstek,takže u zubaře sem teď jako doma.Vim,že teď neni nejvhodnější doba,ale můj bejvalej zubař to hodně zanedbal,a pokud bych s tim něco nezačal dělat teď,bylo by to za rok možná na protézu.Vidíš,nenapadlo by mě,že zuby a kožní problémy můžou mít souvislost.S tim padáním vlasů to mám podobný.Jelikož mám vlasy krátký,tak sem si nevšim žádných povalujících se chuchvalců,ale taky zhruba ve 4. měsíci sem si v zrdcadle všim,že mi prosvítá pleš.Ještě za sebou nemám ani 5 měsíců,ale PCR po třech měsících vyšlo negativně.Po 1 měsíci-méně než 25 jednotek.Takže zatim dobrý.Ale je to sakra dlouhý,co?Před začátkem sem si řikal,že rok uteče jak nic.
evka

PříspěvekZaslal: 13.12.2010, 19:55 hod    Předmět: Citovat

Fooly vydrz, ak si das chrup do poriadku, tak verim ze tvoje problemy s pletou zmiznu, je to neprijemne, viem kedze som mala rovnaky problem, skus si to az tak nevsimat, aj ked viem ze to nejde. Dolezite je tie loziska zapalu, ktore mas pod zubami odstranit. Neskor ti odporucam ist ku kozmeticke, ale ziadne moderne techniky, mne pomohlo klasicke vytlacenie, bola som tam len raz pred polrokom (este pred liecbou) a uplne to stacilo, ziadne kremiky, ziadne pristroje ani masticky mi nepomohli, snad este obcas ked mam nejake zacervenane miesto, aplikujem zubnu pastu cez noc. Ale pozor lebo plet a pokozka je teraz citliva, odporucam az po liecbe. Mas pravdu naozaj sa mi zda ze to trva uz 3 roky najmenej:) Citim sa minimalne ako 70rocna pani, vyjdem dve poschodia a nevladzem dychat a dalsie problemy. Kedze nemam ani 30 rokov, tak je to celkom vtipne, ak vidia ostatni ludia ako sa pohybujem Smile ale vydrzime, naozaj, ved mame ciel. Dolezite je ze je virus v krvi nedetekovatelny. Drzme si palce, nech to tak ostane.
Merry
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.12.2010, 11:23 hod    Předmět: Re: větší krvácivost a vlasy Citovat

ROK PO LÉČBĚ MÁM ZASE HŘÍVU NA SVÉM MÍSTĚ,PO PŮL ROCE JSEM VLASY OŠKLIVÉ PO LÉČBĚ OSTŘÍHALA A TEĎ UŽ MÁM JEN KRÁSNÉ SILNÉ VLASY.JEDNOU ZA TÝDEN SI DĚLÁM ZÁBAL Z OLIVOVÉHO OLEJE A ŽLOUTKU.
KDYŽ TY VLASY V PRŮBĚHU LÉČBY PADAJÍ JE TO PRO ŽENSKOU HRŮZA,ALE VŠE SE DÁ PŘEŽÍT.NOSILA JSEM TAKY TAKOVÝ TEN ŠÁTEK JAKO ČELENKU,VYPADÁ TO DOCELA DOBŘE A LYSINKY TO PŘIKREJE.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.