Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Dlhodobé následky liečby

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 26.05.2010, 06:19 hod    Předmět: Dlhodobé následky liečby Citovat

Ahojte... Antivírusová liečba je náročná na psychiku a fyzickú kondičku a zároveň prináša enormnú záťaž na imunitný systém. Preto by som sa chcel spýtať návštevníkov tohoto fóra na dlhodobé komplikácie ako následok liečby.
Jedna paní tu uvádzala, že liečba jej spustila cukrovku. Ja som zasa dostal celiakiu. Obe choroby obmedzujú pacienta doživotnou diétou, navyše cukrovku je nutné liečiť inzulínom, čo zapríčiňuje výrazne zníženú kvalitu života. Sú aj iné ochorenia, ktoré ste dostali počas a po liečbe interferónom? Informácie od lekárov sú viac, než strohé a preto sa pýtam tu. Osobne si myslím, že menované autoimunitné ochorenia majú u niektorých ľudí genetickú predispozíciu, no imunomodulačná liečba tu zohráva úlohu spúšťača...
Myslím si, že pacient by mal vedieť okrem akútnych komplikácií (uvedených na príbalovom letáku), aké chronické choroby mu v dôsledku liečby hrozia. Príbalové informácie túto možnosť neponúkajú, hoci pacient by mal byť oboznámený so všetkými za a proti, aby si mohol dať sám na misky váh všetky benefity a obmedzenia. Aby v konečnom dôsledku zvážil, čo je pre neho v danom okamihu lepšie a výhodnejšie.

Braňo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 26.05.2010, 10:32 hod    Předmět: Citovat

Problémy s cukrovkou jsou u lidí s hepatitidou C poměrně časté. Z odborných prací které byly na toto téma publikovány nicméně vyplývá, že cukrovka nevzniká jako důsledek léčby, ale jako důsledek působení viru (cukrovka se vyskytuje u lidí s HCV častěji než u lidí bez HCV, a to bez ohledu na to, zda byli léčeni). Naopak se ukazuje, že úspěšná léčba HCV riziko cukrovky snižuje.

V podobných případech není snadné zjistit, co je příčina a co je důsledek. Je nutné vycházet z dostatečně velkého množství případů, ze kterých se dá něco statisticky ukázat.

Petr
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 28.05.2010, 13:04 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,

já jsem ukončila šestiměsíční léčbu (s genotypem 1b) v březnu 2010. V lednu 2010 jsem byla na alergologickém vyšetření a při růžných dýchacích a krevních testech mi byla zjištěna patologicky nízká úroveň vstřebávání kyslíku z plic do krve (byla asi poloviční než měla). Informovala jsem svého hepatologa, ale tvrdil mi, že léčba na to určitě vliv nemá. Podstoupila jsem tedy další sérii testů, ale žádný z nich neodhalil příčinu problému. Začátkem května 2010 jsem byla opět u alergologa a z nových testů vyplynulo, že se úroveň vstřebávání kyslíku vrací do normálu (po 4 měsících od prvního měření je asi na 75%). Moje alergoložka je přesvědčená, že je velká pravděpodobnost, že tato porucha souvisí s léčbou hepC. Musím ale dodat, že jsem se léčila kromě interferonu a ribavirinu ještě třetím lékem (TMC325,inhibitor proteázy, který je v současnosti ve fázi testování), takže i kdyby moje porucha opravdu souvisela s léčbou, není možné stoprocentně říci, který z trojice interferon, ribavirin a TMC byl skutečně na vině. Každopádně můj stav se vrací do normálu, dá se tedy předpokládat, že cokoli tuto poruchu způsobilo, nezůstanou mi žádné trvalé následky.

Hezký den,

Kateřina
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.