Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Triterapie
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 09.11.2009, 00:06 hod    Předmět: Citovat

Díky a taky držím palečky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 18.11.2009, 17:28 hod    Předmět: Chir.extrakce moudráku Citovat

Ahoj,

tak jsem tady s dosavadními poznatky z extrakce moudráčku.... Nic moc, ale dá se to přežít Smile Zákrok trval sám o sobě asi 15 minut, víc ne, necítila jsem žádnou bolest, jen tlaky a křupání. Asi to s mojí krevní srážlivostí ani při užívání Ribavirinu nebude tak zlé, protože se ani nic neodsávalo, tak to asi ani moc netelko. Mám tam 3 vstřebatelné stehy, nemusím na kontrolu a nenapsal mi ani antibiotika (která bych asi kvůli léčbě stejně nebrala i kdyby mi je napsal). Teď už to bolí druhý den, bolí z toho i uzlina na krku, a vypadám jako křeček, ale 3 dny bolesti jsou prý normální a za ten pocit, že už se tam nikdy neudělá infekce, to určitě stojí Smile))

Držím palečky všem :DDDD
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 18.11.2009, 20:28 hod    Předmět: Citovat

Předběhlas mne! Razz
Už ho mám taky venku. Celkem pohoda, po týdnu už normálně jím.
Petr
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 18.11.2009, 20:42 hod    Předmět: Citovat

Tak tos předběhl, Petře, ty mě! Very HappyD

Týden jo - to se teda mám ještě na co těšit....už teď umírám hlady Sad

Ale máme to za sebou Smile)
Eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.11.2009, 10:21 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Kateřino, nechci strašit, pouze upozornit. Kdyby ta bolest a otok neustupovaly, bacha na to, mé známé tam zapomněli dren. Přeju rychlé uzdravení, a žádné další trable navíc k té nepříjemné léčbě.
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 19.11.2009, 12:17 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Evo,
díky za upozornění, stát se může opravdu všechno, to ta tvá známá musela mít šílené bolesti Sad( A jak na to vůbec přišla, museli jí to otevřít a pak teprve uviděli drén? To je síla.... Doufám, že mě tam nic nezapomněli... Ráno jsem zubaři volala, protože jsem v noci bolestí nemohla ani položit hlavu na polštář a uzlina pod bradou mě tak bolí, že ani pořádně neotočím hlavou....ale říkal, že je to normální reakce a že si s tím tělo snad poradí bez antibiotik...tak doufám, že si poradí...

Hezký den všem a hezký skoro-víkend Smile)
Eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.11.2009, 13:49 hod    Předmět: Citovat

Byla to opravdu velmi silná bolest a neustupovala, pak už to zhnisalo a pak tam "zašťourali" a našli to. Pokud to bude nutné, tak bych se těch antibiotik tolik nebála. Já je brala ve druhém měsíci léčby - trachelální bronchitida, v krku samý zapálený a nějaký i krvácející flek. Můj hepatolog proti tomu nic nenamítal a nic se tím nezhoršilo. A úleva to byla nesmírná, asi by se to bez nich dohromady nedalo, nejdřív jsem zkoušela nějaké místní desinfekce a nic. Hezký víkend, a ať ti ta bolest dá co nejdřív pokoj.
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 23.11.2009, 15:33 hod    Předmět: Citovat

Bohužel to nakonec dopadlo tak, že jsem dnes (týden po zákroku) byla u jiného zubaře, který pronesl, že "je tam zánět jak blázen", tak mi to hezky znovu otevřel (lahůdka) a čistil nějakou kyselou tekutinou až hluboko na kost (poprvé v životě jsem v zubařském křesle kopala nohama kolem sebe)...pak mi tam nacpal nějakou sádru, která prý sama vypadne a napsal antibiotika na 3 týdny (můj ošetřující lékař mě nepochválí) Sad(( Mám to už týden a předpokládaná doba hojení ode dneška, pokud to dobře půjde, je další 2 týdny Sad(((

Nevím jistě, jestli to souvisí s tím, že jsem na léčbě a všechno se hůř hojí - zanítit se to může samozřejmě i bez léčby a stává se to -, ale doporučuju všem, kteří mají jakékoli problémy (i malé) s moudráky (nebo i jinými zuby) a budou nastupovat léčbu, aby si nechali osmy odstranit před léčbou!!

Ahoj.
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 17:09 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Smile

Už jsem k triterapii delší dobu nepsala, tak jen průběžný update Smile

Jsem zapsána do studie, která testuje účinnost nového léku (inhibitoru proteázy) TMC435 od Irské farmaceutické spol. Tibotec, v kombinaci se standardní léčbou INF + RBV. Studie je slepá, já ani můj lékař nevíme, jak se mi v průběhu léčby hýbe viremie (což je hrozně frustrující! Samý odběr a žádný feedback) - existuje 80% možnost, že užívám s INF+ RBV skutečně TMC (v různých dávkách), ale je také 20% šance, že beru jen placebo. Mám genotyp 1b, virémie na počátku léčby asi milion kopií, nakažena cca před 10 lety.
Zítra píchám 14. včelku. Pokud byla má viremie neměřitelná po 4 týdnech léčby a pak po 12 týdnech léčby (sponzor to ví a neřekne mi to Sad ) a bude negativní také po 16 a 20 týdnech léčby, a pokud jsem celou dobu brala TMC a ne placebo, budu končit léčbu po 24. týdnech i přesto, že mám genotyp 1. Pokud beru placebo a/nebo některá z měřených viremií byla/bude měřitelná, pojedu až do 48. týdne...
Zatím to jde, nejvíc mě trápí nevědomí, jak si vedu.... jinak psychika se trochu spravila, fyzicky je mi fajn, až na všudypřítomnou únavu a nekvalitní spánek, teď se jen za poslední cca měsíc přidaly průjmy, ale žádná hrůza to není... Hubnu celkem obstojně, ale nepřipadám si slabá nebo nemocná...Zhubla jsem asi 6 kilo a to přesto, že se hrozně (ale hrozně!) cpu, poprvé v životě můžu sníst co chci (třeba půl kila čokolády) a nepřiberu....je mi jasné, že to není úplně zdravé, a že se budu muset začít krotit, jinak ze mě po ukončení léčby bude velmi rychle metráček.... Ale apetit mám opravdu 2x větší něž normálně, jím nehorázné porce.... Máte s tím někdo zkušenost? Většinou je při léčbě spíše nechutenství.... Nebo žeby vedlejší účinek TMC... (?)

Tak se mějme hezky a držme si palečky.

Ahoj, Katka
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 18:35 hod    Předmět: Ahoj Katka! Citovat

V liečbe držím palce!

Čo sa týka chudnutia, s kombinovanou liečbou INF+RBV sa mi aktivovala celiakia. Počas prvých 3 mesiacov liečby som schudol cca 15 kg... no a po ukončení liečby sa mi váha neznormalizovala na pôvodnú váhu. Z krvných vyšetrení mi zistili larvovanú sideropéniu, výrazný nedostatok železa. Na celiakiu lekári prišli len náhodným vyšetrením protilátok na glutén. Mal som ich vysoko pozitívne, biopsia dvanástorníka celiakiu len potvrdila. Už 2 mesiace som na bezlepkovek strave a za ten čas som pribral 10 kg (186/83).
Myslím si, že INF ako imunomodulancium veľmi závažným spôsobom ovplyvňuje autoimunitný systém. Môj organizmus začal považovať za cudzorodú látku GLUTÉN (pšeničný lepok), čo nie je normálne. Môj lekár mi povedal, že je dokázané to, že INF gama vyvoláva celiakiu. O INF alfa sa zatiaľ nepíše, ale môj prípad potvrdzuje, že interferóny všeobecne sú potencionálnymi spúšťačmi alergií, príp. sú samé o sebe alergény. Momentálne sa cítim lepšie, ale zdá sa, že celiakia je choroba na celý život a teda mám doživotnú diétu.
Okrem celiakie som čítal príspevok (na tomto fóre), že kombinovaná liečba bola aj spúšťačom cukrovky Sad Bohužiaľ, zdá sa, že táto liečba skrýva v sebe ešte rôzne neprebádané hrozby.
Katka, skús si dať urobiť testy na protilátky na glutén (tTG).

Braňo
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 19:43 hod    Předmět: Citovat

A ty jsi, Braňo, byl na těch testech na gluten, protože jsi měl nějaké problémy? A pokud ano, tak jaké? Já totiž absolutně žádné problémy nepociťuju, váhu mám normální (při 173cm před léčbou 70kg a teď, po 3 měsících léčby 64kg), chleba a obilné výrobky jím denně, jen prostě jím všeho dvakrát tolik, co kolik jsem zvyklá...tak mě zajímalo, jestli to někdo měl také.

Díky ahoj.

katka
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 21:16 hod    Předmět: Celiakia Citovat

Nie, nie... na celiakiu mi lekári prišli až pri náhodnom teste u hepatológa (a to po mojich opakovaných urgenciách!) Ani udávané symptómy ako chudokrvnosť, zažívacie ťažkosti, kriticky nízka hladina sérového feritínu, nízka hmotnosť, chudnutie a celková slabosť neboli pre lekárov dostatočné na to, aby vyslovili hypotézu o pravdepodobnej celiakii. Čo sa týka teba, tak by som sa neobával. Nervózny by som bol len v prípade, keby schudnem 15-20 kg za štvrťrok (ako v mojom prípade). Na hematólogii ma chceli stále liečiť len ferronatom a aktiferinom. Darmo som im vysvetľoval, že môj príjem stravy nie je chudý na minerály a stopové prvky. Priamo som ich upozornil, že chyba bude v resorbcii, príp. v narušenom metabolizme spracovania týchto látok. Lenže oni sú EXPERTI a oni VEDIA a ja nemám čo MUDROVAŤ a radiť im. Sad Takto to u našich lekárov chodí! Doc. Bátorová z NHC už so mnou nekomunikuje lebo sa musí prepadnúť od hanby, keď si spätne premietne ako "nekompetentne" sa ma snažila vyliečiť z celiakie ferronatom.
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 31.12.2009, 11:55 hod    Předmět: Citovat

Ok, diky, myslim, ze jsem v poradku, takhle drasticky nehubnu. Mej se ahoj.
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 05.03.2010, 14:56 hod    Předmět: Citovat

Ahoj všichni,

včera mi volali z nemocnice, aby mi oznámili, že můžu ukončit léčbu po 24 týdnech (za 2 týdny)!!! Stále nemám výsledky krve, ale podle lékařky je to na 99% proto, že jsem zareagovala na léčbu velmi dobře a všechny virémie od 4.týdne léčby byly neměřitelné Smile Je taky malá šance, že se u mě po prvotní dobré reakci virus začal opět množit (tzv. breakthrough), a proto se mohli rozhodnout, že léčbu ukončí, ale to není moc pravděpodobné. Každopádně si nechám udělat nové testy, abych věděla na 100%, že jsou to dobré zprávy.... A pak už jen doufat, že to budou dobré zprávy i po 6 měsících... Smile))

Hezký den všem Smile)

katka
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.03.2010, 16:38 hod    Předmět: Citovat

Díky za dobrou zprávu,
držím palce!

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.