Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Cecko, liecba, vedlajsie ucinky, poistovne, lekari

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jurosi

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 10:01 hod    Předmět: Cecko, liecba, vedlajsie ucinky, poistovne, lekari Citovat

Zdravim vsetkych postihnutych virusom "C". Bude to dlhsi prispevok, ktory popisuje moje skusenosti s touto zakernou chorobou, liecbou a vsetkym, s cim som sa musel a musim potykat.
Jedneho dna mi manzelka povedala, daj si opravit zuby, vsak na starobu sa ti zidu. Blbec som isiel k znamemu zubarovi, rentgeny, vysetrenie a zacali sme trhat a trhat. Ked som hore nemal uz nic, mam prist na kontrolu za 4mesiace a budeme to riesit dalej. Bohuzial, zacal som byt unaveny, tocila sa mi hlava, potenie. Isiel som na vysetrenie, okrem tlaku 195/120 bolo vsetko celkom OK. Zobrali mi krv a cakal som na vysledky. Oznamenie lekarov o hepatitide "C" ma celkom sokovalo, lebo to bolo ako u vyslechu. Kedy ste brali drogy, kedy naposledy, kde mate tetovanie, s kolkymi zenami spite naraz. Zivot je o comsi inom, takze toto spravanie mi moc neislo po srsti. Bol som prevedeny na specializovane pracovisko, kde sa o mna zacala starat velmi sympaticka doktorka. Vysvetlila problem, pokukala ma a napisala ziadost na poistovnu, ze tak za 10dni bude odpoved. Odpoved dosla az po mojich urgenciach za cca 3 mesiace. Oh, aka radost, ze sa mam dostavit na prvu injekciu. Copegus a Pegasys, to su lieky, s ktorymi som sa mal v nasledujucom roku trapit. Informacie o moznych vedlajsich ucinkoch boli perfekne, po podpisani suhlasu bac, prva bola vo mne, a mam cakat. Cakal som, vedlajsie ucinky nic, druha, tretia to iste. Boli so mnou spokojny, ako to dobre znasam, 4 injekcia so mnou vsak zacvicila tak, ze som o sebe 4 dni nevedel. Vysledky krvi boli nadmieru dobre, odozva sa prejavila po 4 injekciach, po troch mesiacoch nasleduje dalsi ziadost na poistovnu. Na odpoved mate cas len 1 podanie injekcie, lebo viac ich nedostanete. Vysledok komunikacie s poistovnou je na infarkt, odpoved viac ako po 5 tyzdnoch, doktorka mi na svoje triko pozicala injekcie a tabletky od firmy ROCHE. Pokracoval som statocne, ucinky boli v nasledujucich 3 mesiacoch taketo. Po injekcii cca 20min teplota 39, paralen kazdych 6 hodin, zimnice a triasky takeho razu, ze ste nevedeli kde ste, a ci vobec este zijete, pokles cervenych krviniek, pokles trombocitov, problemy so zastavenim krvacania i po podani injekcie - riesil som to svojou tajnou metodov - sekundak a aktivator, super vecicka. Chodil som do roboty, skor som sa plizil do roboty, a ked som 3x za den s sebou prastil, rozbil si hlavu, bolo rozhodnute, sup, budes na PN. Cervene krvinky isli stale hrozne dolu, trombocity tiez, problemy s prekrvovanim sa prejavovali odpadavanim, neschopnosti vstat z postele. Jedine, co ma povzbuzovalo, boli vysledky pecenovych testov a PCR- negativne. Prezil som predpisanych 48 injekcii,- opravil som, mal som tu zle uvedene 52, a bol som rad, ze to skoncilo. Pozor, ten rok je dost dlha doba, ze z Vas urobili zavislaka, a telo cakalo po tyzdni dalsiu injekciu. Bol to sok, u mna nevladne telo, ktore sa s tymto vysporiadalo po cca 3 tyzdnoch. Prve vysledky boli super, a vraj mam vyhrane, lebo len mizive percento sa vracia spat. Ja mal bobre vysledky i po 6 mesiacoch. Super, som z toho von. Pokles mojej hmotnosti za 5 mesicov liecby o 28kg som zacal vyrovnavat papanim vsetkeho dobreho dietneho. Ale pozor, zacal mi ist hore krvny tlak. Cosi v neporiadku. Po 17 mesiacoch po ukonceni liecby prisli dalsie vysledky PCR a poctu virov v ml krvi. Oznamenie, ze ich je len 15,1mil /ml ma sokoval, dokonca i doktorku. Co uz, ziadost na poistovnu, zasa dlhe odozvy, po vyse mesiaci dosla odpoved - schvalene. Tentokrat Pegintron a Rebetol. Super injekcie, chyba tomu len farebny LCD. Poucenie, podpis suhlasu a bac, prva injekcia druheho kola je vo mne. A vysledok, som rad, ze som od doktorky dosiel domov, horucka, zimnica, triaska. Uplne ine ucinky, ako v prvom kole. Dnes mam za sebou 9 injekcii, horucky trvaju 4 dni, nechut do jedla, zhudol som 14kg, nehorazne bolesti klbov - 2dni po injekcii, vypadavanie vlasov, absolutna nechut nieco robit, problemy so zrakom - cudne obrazce pred ocami, ktore sa smiesne pohybuju okolo Vas, apatia, nervozita, a pozor, absolutna precitlivost na hlboke tony, tzv. Bassy, som z toho na nervy. Neznasam chute, ktore som pred tym miloval. Musim vydrzat, rozhodujuci je vysledok po tretom mesiaci. Bud, alebo. Nesmiete mat v krvi ziaden virus, a pokracujete dalej, pokial nie, koncite, a mozte cakat, ci nasi svetovi vedci neurobia vyznamny pokrok v liecbe. Neviem sice, ktory mudry o tomto rozhodol, lebo mam v okoli ludi, rovnako postihnutych, na ktorych zacal zaberat az 9 mesiac, a dokonca su 100 percentne v poriadku. Som od 3 tyzdne na PN, ztratil som robotu, nechal som vysetrit celu rodinu a kamaratov, s ktorymi som bol stale v kontakte. Vse chvala bohu v poriadku. Ja osobne to vsetko znasam fyzicky velmi zle, ale ked rozoznavate svetlo od tmy, je to dobre. Psychicky som len troska, nervozna telesna schranka. Drzi ma nad vodou len moja rodina a zopar super kamosov, ktory sa odo mna neodvratili, a super doktorka, ked uz nic ine, doda Vam aspon na 5min optimismus, a to je super. A zabubol som este na jedno. Poruchy spanku sa u mna prejavili tak ,ze v obidvoch kolach spim cca 2 hodiny len pod tabletkami - STILNOX, a potom mam este nejake antidepresiva pre psychicky chorych, ktore Vam daju vyzor Mr. Beena, a je Vam uz vsetko jedno. 18.1.2010 idem na rozhodujuce odbery, vraj 20.1.2010 musime mat vysledky ...... Laughing Urcite dam vediet, ako to dopadlo. Inak, je mi 52 rokov, nikdy som ani len nesiel okolo striekacky s drogou, nikdy som sa nedal tetovat, krv som nedaval, krv som nedostal, len nemam zuby a cely zivot je ako hore nohami. Neostava nic ine, ako viera, ci uz v boha, sebe sameho, rodiny a vsetkych milovanych. Pocas 5-tich rokov, co bojujem s tymto virusom, sa mi jedna super posudkova doktorka ospravedlnila v mene zdravotnikov, ze mi jeden doktor zmenil kompletne zivot. Ostatnych to vobec netrapi, pouzivaju stale stare a hrdzave nastroje, sterilizovane 2 minuty v akejsi parne rure. O zposobu liecby rozhoduju ludia, ktory tuto chorobu vobec nepoznaju, a velka cest a podakovanie ludom, ktory Vam chcu pomoci. Myslim si, ze aj tato kritika lekarov je na mieste, lebo stale to vidim okolo seba, ako sa podaktori spravaju, cuduju sa, ze pozadujete rozbalenie sterilnych ihiel pred Vami, a potom nasledne znicenie, podaktori vobec nechapu, co svojim spravanim mozu zposobit.
Na zaver, drzte sa, napokon to stoji za to, byt HCV negativny, aj ked liecba neni alespon u mna z hladiska vedlajsich ucinkov boh vie co.
Osveta tejto choroby je takmer nulova, v ordinacii, kde Vas liecia, nemusi byt otapetovane letakmi hepatitida "C". Treba na to upozornit v mediach, televizii, a to nie ako o drogach, ale chorobe, ktora dnes je vlastne vsade. Odhaduju 200000000 ludi, ale co som bol na jednej konferencii, tak toho moze byt i 1000000000. A to je strasne moc. Majte sa fajn, uz na to nevidim a mam momentalne len 39,8st.

Naposledy upravil jurosi dne 30.12.2009, 12:53 hod, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 11:48 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Jurosi,

bohužel, frustraci, kterou popisuješ (z nemoci samotné, léčby i neprofesionálního přístupu některých lékařů) zažívá mnoho pacientů s hepatitidou C. Doufám, že druhá léčba ti zabere a že budeš v pořádku...
Jen jsem chtěla vyjádřit mé naprosté překvapení nad tím, že tě lékaři léčí tímto způsobem a že se něcháš...myslím tím, že pokud někdo upadává několikrát za den do mdlob, zhubne 28 kilo a má halucinace, nejde o běžné vedlejší účinky INF+RBV léčby a jistě je potřeba zvážit buď úpravu dávkování, případně od léčby odstoupit, pokud tě ohrožuje (což myslím, že je tvůj případ, pokud sis dokonce po pádu již i rozbil hlavu!!!)... změň lékaře a přemýšlej také sám, zda tohle není příliš velký hazard se zdravím/životem... Píšeš také, že jsi absolvoval 52 injekcí....to se mi také zdá zvláštní, ve všech zemích, pokud vím, se aplikuje 24 nebo 48 injekcí...zjisti si, jak je to opravdu s profesionalitou tvého ošetřujícího lékaře!!!

Držím palce a přeji ti kuráž....

Katka
jurosi

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 12:28 hod    Předmět: pre Katku Citovat

Katerina, asi uz blbnem, mas pravdu, dostal som ich 48, a dalsich 48 ich mam dostat. S tym vyberom lekara je to problematicke, uz takto dochadzam, a neviem, ci by mi to pomohlo chodit 6-15x dalej, ako chodim. Inak proti mojej doktorke nemam vyhrady, ba naopak, uvazovala o zmene davkovania, hlavne ribavirinu, ale vse sa orientuje podla vysledkov vysetrenia krvi, a ked povie, ze prezijem, tak tomu aj verim. Davam si pozor, a ked to na mna pride, idem k zemi, aby to bolelo co najmenej. Dakujem za podporu. Juraj
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 16:47 hod    Předmět: Citovat

Ještě jednou ahoj Smile

Juraji, promiň, ale opravdu si myslím, že tvůj případ a příznaky, které popisuješ (halucinace, neschopnost ustát na nohou, přecitlivělost na hlubší tóny, časté - několikrát denně - ztráty vědomí atd) jsou extrémní a neměl bys je brát na lehkou váhu! Tvou lékařku neznám, ale myslím, že velká profesionálka nebude, když tímto způsobem ohrožuje zdraví svého pacienta. Píšeš, že "uvažovala o změně dávkování ribavirinu"... ale podle všeho na změnu nedošlo a jedeš dál a denně kolabuješ, nejsi schopen normálního života, máš vidiny atd.... Jistě, cílem léčby je, aby ses uzdravil, resp. zbavil viru... ale za jakou cenu??? Tvá lékařka MUSÍ brát v úvahu nejen cíl léčby ale zohlednit také tvůj celkový zdravotní stav! Jsem naprosto přesvědčená, že bys měl změnit lékaře, anebo se alespoň jednorázově poradit u jiného odborníka! Nezapomeň, že pokud (nehledě na varovné psychické změny, které popisuješ) je tvůj zdravotní stav (např. krevní hodnoty - č a b. krvinky, destičky) takový, že u tebe dochází k časté ztrátě vědomí a upadání, musíš také myslet na případ, že se ti může také něco stát, něco úplně jiného, nesouvisejícího s léčbou... např (nedej bože!) kdyby tě zítra srazilo auto nebo sis nožem na chéb uřízl prst, co když ti lékaři nebudou schopní pomoct, protože tvá krevní srážlivost je tak nedostačující, že prostě nemohou nic dělat... Jistě, že ti to nepřeju, ale mysli na to, že stát se může spousta věcí a tato léčba by ti měla dávat větší šanci na delší život, ne ti tuto šanci brát....

Toto je jen můj názor, ale vím, že kdyby můj táta (je jen o 6 let starší než ty) měl takovéto stavy, a jeho lékařku to nechávalo v klidu, donutila bych ho zajít někam jinam.... Jistě máš také rodinu...?

Je spousta lidí, kterým musí být upraveno dávkování (nejčastěji RBV, ale někdy i INF) a přesto je u nich léčba úspěšná....

Držím ti palce.

Katka.
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 18:56 hod    Předmět: Ahoj Juraj! Citovat

Vďaka za siahodlhý príspevok. Perfektne si vystihol pocity, situáciu, v akej sa infikovaný hepatik nachádza. Ďalej si popísal štandardný priebeh liečby (s väčšími či menšími odchýlkami, čo snáď zažil každý z nás). Rád by som sa s Tebou osobne o problematike HCV pobavil. Som hemofilik infikovaný hepatitídami B a C súčasne.

Ahoj,
Braňo

Kontakt: moto[zavináč]microlan.org
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 19:38 hod    Předmět: Citovat

Naprosto nesouhlasím s tím, že jde o klasické účinky léčby. Neznám nikoho(ani osobně, ani jsem o nikom takovém neslyšela a nečetla), kdo by pravidelně několikrát denně během léčby ztrácel vědomí nebo měl halucinace, ty snad ano, Braňo? Omdléval jsi několikrát denně při léčbě? Nechci se nikoho dotknout, a sama jsem vděčná, že u mě léčba (zatím) žádné hrozné vedlejší účinky nemá...vím, že spousta lidí je zažívá a někteří dokonce po celou dobu léčby, jedná se však o vedlejší účinky NEPŘÍJEMNÉ (jako např. bolesti, nevolnosti, únava, horečky, je jich mnoho, nelze všechny vyjmenovat) ale nikoli účinky NEBEZPEČNÉ ČI DOKONCE OHROŽUJÍCÍ NA ŽIVOTĚ!
Braňo, jak můžeš říct pacientovi, který omdlévá, podle svých vlastních slov, nekolikrát denně, při jednom z pádů si rozbil hlavu a upadá tak často, že si dokonce vypiloval techniku padání, "aby to bolelo co nejmíň"..., že jde o normální reakci na léčbu, kterou všichni známe???

Podpoří mě tady někdo, nebo jsem jediná, kdo je přesvědčen, že je něco špatně....?

Katka
jurosi

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 19:52 hod    Předmět: pre Katku Citovat

Katka, spoznam vela ludi, ktori liecbu znasaju tak, ze o tom ani nevedia, su vyleceni. Mam okolo seba ludi, ktori maju take ci onake priznaky liecby, dokonca este horsie, ako mam ja. Komu mam doverovat, ked nie svojej doktorke, komu mam doverovat, ked nie pacientom, ktorych vidim stale okolo seba a viem o ich stave z vypravania. Som zaujimavy pacient, ktory znasa lieky vobec zle, lebo som v zivote ziadne nebral. Vydrzim do 18.1.2010 a potom vse musim zhodnotit, snad sa dozijem toho, ze sa ten moj stav polepsi. Vela zdaru, stastia a hlavne zdravia pre vsetkych v roku 2010 a bez HCV . Juraj Razz
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 20:20 hod    Předmět: Citovat

Dobře, jsi plnoletý a sám asi víš lépe než já, co sneseš a co ne Smile Jen bych ráda poprosila, aby zde na tomto fóru nebyly prezentovány příznaky jako časté ztráty vědomí, zhubnutí téměř 30kg, neschopnost udržet se na nohou, halucinace a další, dle mého názoru velmi závažné, příznaky, jako klasické vedlejší účinky protivirové léčby INF + RBV. Někteří lidé sem zavítají jako na první místo po své diagnóze, bez předchozích znalostí o hep c či léčbě, tohle je musí hrozně vystrašit a myslím, že zbytečně, neboť o klasické vedlejší účinky se jistě nejedná.

Každopádně držím všechny palečky, ať se ti co nejdříve uleví a ať to splní alespoň svůj účel!!! Wink

Ahoj, Katka
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 21:39 hod    Předmět: Technika odpadávania Citovat

Som presvedčení o tom, že fórum plní funkciu slobodnej diskusie. Na tomto mieste si ľudia môžu vymieňať svoje zážitky, ktoré pacienti s HCV zažijú pri liečbe. Je to férové a preto ma tvoja pripomienka zaskočila Sad
Čo sa týka odpadávania... tak v dôsledku chudokrvnosti (zníženému hemoglobínu) sa riadiaca funkcia mozgu v dôsledku nedostatočného okysličenia jeho tkaniva výraznou mierou znižuje. Proces "odpadnutia" neprebieha v sekunde ako vypnutie televízoru, ale prichádza postupne: človek sa najprv cíti ťažko, má pocit, že sa všetko okolo neho točí a musí sa niečoho pridŕžať. Tieto pocity sú natoľko nepríjemné, že v strachu začnete pomalšie dýchať a viac sa pozorujete. (To je chyba! Dýchať treba z hlboka a riadne) Predposlednými príznakmi pred samotným odpadnutím je natlačenie tmy do očí a zvuk sa stráca ako keď vypnete staré elektrónkové rádio a ono ešte chvíľu hrá, ale dosť skreslene. To je najvyšší čas si rýchlo ľahnúť a počkať. Prebratie je rýchle, spravidla vám na čele vystúpia kropaje studeného potu. Anemickí alebo hypotonickí pacienti to poznajú veľmi dobre.

Braňo
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 31.12.2009, 11:51 hod    Předmět: Citovat

Brano, prave proto, ze tato diskuse je svobodna, mam snad pravo vyjadrit svuj nazor i ja. Dobre vim, jak se citi clovek tesne pred omdlenim, alespon jednou v zivote to asi zazil kazdy z nas, hepatik nebo zdravy. Take dobre vim, ze je to v dusledku chudokrevnosti, ze tyto pocity clovek pri lecbe muze zazivat. Je vsak evidentni, ze hodnoty krve se musi monitorovat a pokud krevni slozky (kterakoli z nich) klesne pod unosnou mez, je potreba lecbu upravit. Toto je zakladni informace, kterou se doctes na kazde webovce, ktera se lecby tyka, v kazde brozure. Asi se nedomluvime. Ty jsi znam svym negativnim postojem k lecbe, nekolikrat jsi tady na foru dokonce tvrdil, ze lecba nefunguje, jeste vice poskozuje jatra a podobne veci. Myslim, ze kazdy ma pravo na svuj nazor, ale jsou veci, ktere jiz nejsou otazkou nazoru, ale zdraveho rozumu. Pokud tvrdis, ze omdlevani nekolikrat denne a halucinace patri k beznym projevum pri lecbe, zijes na jine planete nez ja. Vice uz se k tomu nebudu vyjadrovat. Svym poslednim prispevkem jsem pouze chtela poprosit o to, abychom my, kteri problematiku hep c a jeji lecby vice ci mene zname, abychom zbytecne nestrasili ty, kteri sem prichazeji jako tabula rasa, ale naopak je motivovali. To, ze nekdo pri lecbe omdleva nekolikrat za den a ma vidiny, je jiste mozne, ale jiste se jedna o vyjimecny pripad a nikoli o neco, co - jak pises - vsichni zname. Pokud vsak tyto nepravdy chces sirit dal a pacienty odrazovat od lecby, ktera jim muze pomoci, jiste, pravo na to mas, jsi svobodny jedinec, stejne jako ja.

Ahoj.

Katka
Hepatikc

PříspěvekZaslal: 31.12.2009, 12:26 hod    Předmět: Nepravdy? Citovat

Čože?!? Nepravdy?!? To si, milá Kateřinko, VYPROSUJEM!!! Aké nepravdy? O odpadávaní písal Juraj (52 r.), o odpadávaní píšem i ja (33 r.) A pokiaľ ide o môj krvný obraz počas liečby, tak si predstav, že bol O.K. po celú dobu. A predstav si, že aj tak som odpadával a pri cestovaní busom som mával panický strach z toho, že nebude voľné miesto a ja po 3 minútach jazdy v uličke a v stoji odpadnem!!! Tak pozor na to! Dobre zvažuj o čom píšeš. Nie všetci sú optimisti ako ty. A ešte niečo: Po prečítaní príbalového od intefrerónu a ribavirínu som mal pocit, že je celý písaný v dosť deprimujúcom duchu (zvlášť rozpísané nežiadúce účinky, vrátane depresií a pod). Nechceš náhodou poprosiť aj farmaceutických výrobcov o to, aby na letáky nepísali deprimujúce hovadiny??? Porozmýšľaj o tom trochu...

Braňo
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 31.12.2009, 14:30 hod    Předmět: Citovat

Milý Braňo,
přečti si mé příspěvky k tomuto tématu ještě jednou a pozorněji. Netvrdím, že není pravda že ty nebo Juraj zde píšící neomdléváte několikrát denně, píšu jen to, že NENÍ PRAVDA ŽE BY TOTO OMDLÉVÁNÍ NĚKOLIKRÁT DENNĚ, STEJNĚ JAKO DALŠÍ PŘÍZNAKY, KTERÉ JURAJ POPISUJE, JAKO HALUCINACE, ZTRÁTA TÉMĚŘ 30KG VÁHY, NEBO PŘECITLIVĚLOST NA ZVUKY, BYLY NORMÁLNÍ REAKCÍ NA LÉČBU, JAK TO PÍŠEŠ TY. Tvrdím, stejně jako jsem to již psala v posledním příspěvku, že jestliže se toto stává tobě či Jurajovi, jde jistě o výjimečnou a ne zcela běžnou reakci na léčbu, a nikoli o klasické vedlejší účinky, jak píšeš ty. Na tom si trvám. Příbalové letáky si přečti ještě jednou a také důkladněji, píše se tam, že
...závažné snížení počtu červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček se vyskytuje u více než 1 pacienta z 10.000, jde tedy o vzácný vedlejší účinek kombinace INF + RBV
...psychatrické poruchy, jako halucinace (abnormální představy) se vyskytují u více než 1 pacienta z 1000, jde tedy o méně častý vedlejší účinek a poruchy nervového systému, jako mdloby, u 1 pacienta ze 100.

Nikdy jsem netvrdila, že tvoje nebo Jurajovy příznaky jsou smyšlené! Tvrdím jen, že nejsou běžné, naopak spíše výjimečné, a že rozhodně nelze říci, že "je všichni známe, jqak píšeš.

Vůbec nechápu, proč se tady se mnou dohaduješ, v tom letáku je to napsáno jasně. To, že jsou ty příbalové letáky trochu depresivní, je pravda, to je ale i příbalový leták k Paralenu nebo Coldrexu. Farmaceutické firmy se chrání tím, že popíšou vše, co by mohlo nastat, ale každý normálně přemýšlející jedinec si po přečtení toho, že jde o účinek vyskytující se u 1 ze 100 nebo dokonce u 1 z 10.000 pacientů, uvědomí, že je velmi malá pravděpodobnost, že se to přihodí právě jemu (ta možnost tam ale samozřejmě existuje, to potvrzuje Jurajův případ).

Dpoufám, že si rozumíme, jasněji už to napsat nelze.

PS: Ano, máš pravdu, každý není optimista, ale domnívám se (a se mnou i velké množství lékařů), že optimistický přístup k léčbě (jakékoli) má/může mít pozitivní vliv na její výsledky. Rozhodně žádnému pacientovi neprospěje, když bude už dopředu naříkat a litovat se a opakovat si, že je to na prd a že se stejně nevyléčí. Do tohoto fóra přispělo velké množství lidí, před kterými smekám a ty bys měl také - hep c pozitivní rodiče s nakaženými dětmi, nevzdávající se naděje na vyléčení a rozdávající svou naději ostatním.... Úžasní lidé.

Tak ahoj, víc už psát nebudu, stejně se asi nedohodneme. Přeju ti hodně síly a ať ti svitne naděje, třeba právě ta tě vyléčí...

Katka
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 01.01.2010, 16:32 hod    Předmět: Citovat

Vážení,
rozhodl jsem se uzavřít toto téma, protože se značně odchýlilo od původního příspěvku a obávám se, že je srozumitelné pouze pro několik málo čitatelů.

Pro pořádek upřesňuji, že časté mdloby, halucinace či zvýšená citlivost na určitém zvuky nejsou obvyklým vedlejším příznakem léčby hepatitidy C.

Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.