Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

NEUPĚŠNÁ LÉČBA

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JULKA

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 14:09 hod    Předmět: NEUPĚŠNÁ LÉČBA Citovat

AHOJ VŠICHNI. Prní léčba na nic. A to jsem to schytala z transfuze. Máte někdo zkušenosti s opakováním léčby a jaká je úspěšnost opakované léčby?
A jak jste se srovnali s neuspěchem prní léčby. Věříte té léčbě i na podruhý? Dík za reakci. Julku
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 16:31 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Julko,

já sama jsem na léčbě poprvé a doufám, že opakovat už nebudu muset, ale je opravdu spousta lidí (i tady na fóru, když pročteš příspěvky zpátky), kteří na poprvé neuspěli a přece se jim to nakonec povedlo, napodruhé, napotřetí nebo i napočtvrté, a teď jsou třeba už roky bez viru... Některým zabralo to, že užívali trochu jiný typ interferonu (je alfa a beta, jeden je ve standardní dávce a druhý se dávkuje dle váhy pacienta), u některých zabrala léčba podruhé či potřetí i přes to, že brali naprosto totéž co poprvé. Hepatitida C je záhadná nemoc, moc toho o ní ještě nevíme, a já sama věřím, že o tom, jak se pacient popere s nemocí samotnou a samozřejmě i s případnou léčbou, je doznačné míry ovlivněno i přístupem a stavem pacienta (motivace a optimistický přístup, životní styl, celkový zdravotní stav, pečlivost při braní léků, psychický stav, stres, pravidelný odpočinek apod...), myslím, že i proto je možné, že léčba zabere napodruhé i když nezabrala napoprvé... Opravdu je to celkem běžná věc a pokud jsi k druhé léčbě motivována a věříš, že se uzdravíš, jdi do toho, my všichni tady ti budeme držet palečky Smile)))

PS: Petr, který je administrátorem tohoto webu, mi dá za pravdu, sám se vyléčil, tuším, napotřetí Smile

Drž se!!

Katka
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 16:40 hod    Předmět: Citovat

Jojo, já jsem si uži léčby do sytosti Wink
A také jsem byl nakažen "rukou lékaře" (transfuze).

Šance na úspěch při opakované léčbě je vyšší u těch, kdo nějakým způsobem na léčbu reagovali (došlo k poklesu nebo dokonce vymizení viremie). Pokud při léčbě nedošlo k rozumnému poklesu viremie, je bohužel naděje na vyléčení malá a je lépe počkat na nové preparáty (něco se dá čekat v horizontu tak dvou let, možná i dříve (můj odhad)).

Při opakování léčby je rozumné zkusit jiný typ interferonu jak píše Katka (jen to není alfa a beta, ale alfa-2a a alfa-2b) a pokud to tělo snese, tak maximální dávku ribavirinu. Aspoň na začátek.

Petr
Katerina Mrazkova

PříspěvekZaslal: 30.12.2009, 16:51 hod    Předmět: Citovat

Jojo, přesně - alfa 2a a 2b Smile)))
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.