Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

biopsie jater
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
she81
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.10.2006, 13:08 hod    Předmět: biopsie jater Citovat

Ahoj, mohl by mi někdo říct, jak moc je nepříjemná biopsie jater? Mám na ní jít po novém roce a mám z toho celkem strach. Díky.
Eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.10.2006, 14:14 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
podstoupila jsem ji před léčbou a ani ti nevím Wink . Dělali mi ji totiž v narkóze: ráno jsem nastoupila do nemocnice, asi kolem desáté mě uspali, odpoledne jsem se probudila, večer mě doktor zkontroloval (zkoumal hlavně motoriku myslím že levé paže) a ráno jsem šla domů.
Doporučuji být aspoň ještě jeden den v klidu (dle pokynů lékaře). Já jsem nevydržela a něco drobného dělala a ta ruka mě docela dost rozbolela. Docela mě to vyděsilo.
měj se a drž se,
vyléčená Eva
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.11.2006, 23:37 hod    Předmět: Citovat

Ahooj biopsii jsem podstoupila nedavno, a neměla jsem narkozu, je to hrozně nepříjemné ale dá se to vydržet trošku to štípne a bolí ale neni to nejhorší, chce to myslet na něco pěkného. Místo je znecitlivěno, samotný zákrok trvá jen chviličku ten den mě pustily domu. Přeji hodně štěstíi
antonie

PříspěvekZaslal: 23.11.2006, 10:01 hod    Předmět: Citovat

Ahoj , biopsie není nic hrozného.Rozhodně víc bolí trhání zubů.
Narkózu jsem neměla a ještě se pan doktor na poprvé netrefil,tak jsem měla pořádnou modřinu,asi jako by mě někdo nakopnul.
Držím palce a neboj se,je to jen chvilička.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sway

PříspěvekZaslal: 13.12.2006, 10:43 hod    Předmět: biopsia Citovat

Podstúpila som laparobiopsiu minulý týždeň, nebola to žiadna sláva ale dá sa to prežiť. Aj keď je to drastickejší zásah ako necielená biopsia je spoľahlivejšia, lekár má môžnosť vidieť a skontrolovať stav pečene a orgánov aj vizuálne, a má podrobný prehľad odkiaľ presne tú vzorku odoberá.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 27.12.2007, 16:13 hod    Předmět: Citovat

nejméně 5x mě píchla doktorka injekcí a nemohla najít játra. Když vytáhla jehlu nebyl na ni vzorek jater, ale tuk. Nakonec mě napíchla brániční nerv a to jsem myslela, že se zblázním. Dostala jsem injakci na bolest, protože jsem řvala jak pominutá. Ještě tentýž den jsem šla domů a závěr je ten, že stejně ta biopsie neukázala více než si doktorka myslela.
janka

PříspěvekZaslal: 27.12.2007, 20:31 hod    Předmět: Citovat

ahoj,
mala som ju pred zacatim liecby a to asi 6 tyzdov spat. bola som pri vedomy, bez narkozy. nie je to nic hrozne, len je to chvilocku neprijemne. nemas mat z coho strach. asi pred 15 tyzd. som mala lumbalku a to je rozhodne vacsia bolest. z biopsie by som strach uz nemala. hlavne, ze to ukaze stav pecene a pomoze to pri liecbe.
reborns

PříspěvekZaslal: 01.01.2008, 10:21 hod    Předmět: Re: biopsie jater Citovat

she81 napsal:
Ahoj, mohl by mi někdo říct, jak moc je nepříjemná biopsie jater? Mám na ní jít po novém roce a mám z toho celkem strach. Díky.
nemusíš mít vůbec strach.já osobně jsem ani nevěděl,že to mám za sebou.je to úplně v pohodě.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.05.2010, 15:04 hod    Předmět: Re: biopsie jater Citovat

she81 napsal:
nic to neni ver mi byl sem natom pred 3 dny a uz sem doma
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.05.2010, 09:55 hod    Předmět: Re: biopsie jater Citovat

ahoj já na biopsii byla předloni a nebylo to zrovna přijemné, řekla jsem že mě na to nikdo už nedostane,nabírali mě dva vzorky za sebou ale popravdě bolela nejvíc ta injekce na umrtvení, samotný odběr jater byl cítit jen jako škubnutí. pár dní jsem se nemohla moc dobře hýbat a hlavně smát ale myslím že to každý vnímá úplně jinak, ať tak nebo tak držím palce Smile

PříspěvekZaslal: 30.07.2010, 12:30 hod    Předmět: já Citovat

ahoj,
já jsem biopsii odmítla.
Po tom všem, co jsem si našla na netu jsem zjistila, že biopsie, teda co se léčby týče, vlastně k ničemu není. To jestli tě terapie vyléčí nebo ne ti biopsie neukáže. Podle mě jde jen o standardní postup doktorů. Mají to napsané v příručkách a tak to dělají. Zkuste mi říct sami všichni, kdo jste na ní byli, co Vám vlastně po tom řekli. Co se léčby týče určitě nic. Podle mě by na to měli jít tak maximálně lidi, kteří mají HCV prokazatelně již opravdu řadu let či řadu měsíčů či let mají zvýšené jaterní testy. Ovšem měli by podle mě čekat opravdu jen odpověď ve smyslu jak hodně mají poničené játra. Nic víc jim to nedá.

Můj doktor mi sám řekl, že biopsii požaduje pojišťovna. Prý při podrobném přezkoumání, jakmile má platit za léčbu, zkoumá proč se biopsie nedělala. Asi chce ušetřit Sad Můj doktor říkal, že se on sám podepsal pod mnoho článků, kde se píše, že biopsie pro léčbu není nutná.

Takže jsem mu jen podepsala papír, kde píše, že mé krevní výsledky jsou prokazatelné, že mám HCV, že biopsie není nutná a já ji odmítám.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 30.07.2010, 13:03 hod    Předmět: Citovat

Jaterní biopsie obvykle není pro zahájení léčby nezbytná, poskytne však zásadní informace o stavu poškození jater. To je názor sdílený všemi odborníky, vedou se pouze diskuse o míře, nakolik biopsii "spíše provádět" nebo "spíše neprovádět".

Jak obvykle, ani tady neplatí nic absolutně a jsou případy, kdy je provedení biopsie nezbytné. Pokud si biopsii nepřejete, doporučuji konzultovat s lékářem důvody pro a proti.

Já jsem absolvoval biopsii dvakrát - v roce 1989 a potom v roce 2002 před zahájením první léčby. Biopsie neměla v mém případě žádný přímý vliv na samotnou léčbu, ale když se léčba nepovedla, mohly se vzorky porovnat a posoudit, jak rychle mi játra ubývají. V daném okamžiku to pro mne osobně byla poměrně důležitá informace (byť neměla na léčbu vliv).

Petr
Jíťa

PříspěvekZaslal: 30.07.2010, 16:50 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
biopsii jater jsem podstoupila. Doktorka mi řekla, že to vyžaduje pojišťovna. Nezkoumala jsem jestli mám nebo nemám možnost ji odmítnout, brala jsem to jako nutnost, abych se mohla léčit. Bála jsem se, ale celkem zbytečně, zubní vrtačka je pro mne větší strašák Smile
Dozvěděla jsem se z výsledku biopsie, že mám v játrech slabý zánět (po cca 18 letech od nakažení). Pro mne tedy dobrá zpráva- játra ještě nezasáhla fibróza či cirhóza.
Honza D.

PříspěvekZaslal: 22.09.2010, 21:53 hod    Předmět: Biopsie Citovat

Před týdnem jsem byl na biopsii a můžu potvrdit,že je to celkem banální zákrok,kterého se není třeba vůbec bát.Skoro vůbec to nebolí a celý zákrok trvá asi 5 minut. Wink
Fooly

PříspěvekZaslal: 23.09.2010, 14:52 hod    Předmět: Citovat

Ja si taky myslim,ze neni duvod biopsii odmitat.Jedna se opravdu o zlomek vteriny,kdy sem citil,jako by mi nekdo vyrazil dech,nez sem se stacil vzpamatovat,bylo po vsem,asi sikovna doktorka.A vedet,jak sou na tom tvoje jatra,za tu chvilicku stoji,rozhodne to neni ke skode.Dve hodiny po zakroku sem na balkone vykuroval startku.Vim,nejsem vzornej pacient,ale aby si nekdo nemyslel,ze lezis celej den v posteli,a nemuzes se hnout.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.