Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

dávka interferonu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janice
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.04.2009, 12:45 hod    Předmět: dávka interferonu Citovat

ahojky,
mohl by mi někdo, prosim, poradit jak je to s dávkováním interferonu? podle čeho se určuje, jak velkou dávku mám dostat? mám 65 kg a můj lékař říkal, že je to na pomezí (menší a větsí dávky) a že pro jistotu nasadí větší. ale co když v průběhu léčby nějaké kilo ztratím, tak se mi dávka sníží? nemáte s tím někdo zkušenosti? píštítýden mi to začne... bojím bojím.... zdravím všechny...
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 16.04.2009, 12:55 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,
dnes jsou na trhu dva interferony:
-PegIntron, který se dávkuje podle hmotnosti a
-Pegasys u kterého se užívá stejná dávka pro všechny (one size fits all Very Happy )

Ty tedy užíváš asi ten první (PegIntron od firmy Schering) a je dobře, že ti doktor dopřeje raději vyšší dávku. Obecně totiž platí: čím vyšší dávka, tím větší šance na vyléčení, ale (bohužel) tím větší vedlejší účinky. Proto se doporučuje začít s nejvyšší možnou dávkou, a v případě že to pacient špatně snáší, tak se dávka snižuje (ovšem obvykle se snižuje dávka Ribavirinu, který způsobuje chudokrevnost).

Nicméně pokud budeš léčbu dobře snášet, tak není důvod dávku snižovat.

Takže držíme palce, ať to dotáhneš do vítězného konce!

Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
magdalena

PříspěvekZaslal: 17.04.2009, 05:42 hod    Předmět: Citovat

Přesně jak píše Petr...
Před měsíce jsem ukončila léčbu PegIntronem, a byla jsem stejný případ jako ty. začínala jsem na váhové hranici, taky mi lékařka nastavila vyšší dávku a i přesto, ze mi váha klesla léky zůstaly stejně...
naštěstí jsem léčbu snášela docela dobře a nebylo potřeba nic redukovat...
Držím ti palce. chce to trochu humoru a trpělivé lidi v okolí....
papala Magdanela
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.04.2009, 21:17 hod    Předmět: Citovat

Taky jsem měla na začátku 65kg a brala jsem 0,5ml = 100mikrogramů.
Teď mám 62kg a mám dávku sníženou na 0,4ml = 80mikrogramů.
A to rozhraní je právě těch 65kg pod 65kg můžeš brát 0,4ml.

Doktor říkal, že pokud mám pod 65kg tak si v klidu můžu píchat menší dávku a v žádném případě se nemusím bát, že je to málo, je to akorát.
Tak jsem taky ráda, že do sebe cpu o trochu míň těch (sraček).
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.04.2009, 20:18 hod    Předmět: maximalizace vs. optimalizace Citovat

Ahoj, já bych to tak jednoduše neviděl.
Zbytečně vysoké dávky interferonu mohou mít nepříznivý vliv na krvinky a tím vám může hrozit snížení ribavirinu /rebetolu a to může být problém.
Je asi vhodné začít vyššími dávkami, ale po třech měsících , když většinou virus je neměřitelný snažit se udržet ribavirin/rebetol na dopovídajících hodnotách a když je důvod, spíše snížit interferon na odpovídající aktuální tělesné hmotnosti.
Já jsem se například poprvé léčil se 180ug Interferonu a ribavirin mi snížili po cca 4 měsících na polovinu a v konečném důsledku byla léčba neúspěšná. Při druhé, úspěšné léčbě , jsem měl 120ug a ribavirin mi nesnižovali po celou dobu léčby. Takže bych to spíše viděl jako optimalizační proces. Individuální pro každého pacienta. Ale tyto stavy pocítíte a zjistíte velice dobře. Prostě nemůžete dýchat a zadýcháte se už při běžné chůzi. Ale každý to snáší jinak. Takže tak se věci mají, tedy podle mně.
modry35
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 19.04.2009, 21:08 hod    Předmět: Re: maximalizace vs. optimalizace Citovat

Anonymous napsal:
Ahoj, já bych to tak jednoduše neviděl...

Ahoj Modrý,
možná je to ještě složitější, než si myslíš. Podle dávek které píšeš jsi pravděpodobně bral poprvé Pegasys (který se nedávkuje podle hmotnosti) a podruhé PegIntron (u kterého se dávka stanovuje podle váhy pacienta). Sice jsou to oba interferony, ale nejsou úplně stejné a hlavně jsou jinak pegylované (jsou navázány na odlišnou PEG molekulu). Proto porovnávat dva léčebné postupy se dvěma tak odlišnými preparáty nemá smysl.
Petr
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.04.2009, 21:28 hod    Předmět: Citovat

modry 35: jo a rebatol mi nesnížil stále beru 2-3 denně. Mimochodem vir likviduje právě rebatol.
Interferon má vliv na imunitu. To aby jsme se asi vlivem rebatolu úplně nevysypali.
Jo a taky je dobré vyhledat šikovného doktora, který má letité zkušenosti s HCV.
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.04.2009, 21:33 hod    Předmět: Citovat

modry: a já bych to spíš viděla na doktora experimentátora Very Happy ale hlavně že všechno dobře dopadlo.
Co tady na těch nemocných stránkách furt hladáš?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 19.04.2009, 21:53 hod    Předmět: Citovat

Nika napsal:
... Mimochodem vir likviduje právě rebatol.
Interferon má vliv na imunitu. To aby jsme se asi vlivem rebatolu úplně nevysypali...

Hlavní léčebný účinek má interferon. Je možno vyléčit se samotným interferonem (a dříve se to tak dělalo - tzv. monoterapie), ale úspěšnost je nižší než v kombinaci s rebetolem (ribavirinem). Samotný rebetol hladinu viru nesníží, ale v kombinaci s interferonem zvyšuje úspěšnost léčby.
Petr
modry35

PříspěvekZaslal: 21.04.2009, 22:13 hod    Předmět: Citovat

Ahoj všichni!
Jsem rád, že tady probíhá tak skvělá diskuze. Sice amatérská, nicméně podložena zkušeností z léčby.
To vše, co se tady říká je pravda a může být i nepravda. Bohužel tady tato léčba je o malých detailech a optimalizačních procesech. Je to chemoterapie, né tak náročná jako v případě závažnějších nemocí, ale přece jen. Analýza výsledků v průběhu léčby je velice důžežitá a opravdu se může stát že lékař nesprávně zareaguje na reakce organizmu a například nevhodně sníží léky, např. zbytečně moc, nevím. Tak se mějte, všichni. modry35
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.