Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Neutrofily
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 04.03.2009, 10:54 hod    Předmět: Neutrofily Citovat

Ahojte, už jsme dávno měli chodit na kontroly jednou za měsíc, doktorovi se však nelíbí moje b.krvinky, prý jsou tak na hraně a proto je chce kontrolovat co 14dní. Mám Neutrofily:0,90.
Po 7 pichuli.
Jak to máte, nebo měli jste vy?
Dík
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 04.03.2009, 14:48 hod    Předmět: Citovat

Co jsem našel svoje výsledky z léčby, tak jsem měl neutrofily mezi 0,90 a 1,00 (10^9/l).
Anemie (chudokrevnost) je při léčbě běžná, nevím jestli jsou nějaké "kritické" hodnoty, při kterých je potřeba nějak zasáhnout. Pokud vím, tak na tyhle případy žádné standardní doporučené postupy (limity) nejsou.
Petr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 04.03.2009, 15:47 hod    Předmět: Citovat

Zdá se mi, že říkal (kritická hodnota je 0,50). Že by pak musel zmenšovat dávky, což prý není moc dobré a kdyby to šlo pořád dolů, tak hospitalizace a inekcičky zase pro, zvýšení techto b.krvinek. A ničím jiným se to prý zvednout (léčit) nedá (žádné prášky, podpůrné prostředky, strava,...). Tělo si to vyrábí samo.
Tož hrůza.
Jackman

PříspěvekZaslal: 04.03.2009, 19:10 hod    Předmět: to Nika Citovat

Shodou okolností jsem měl včera testy, tak přikládám výsledky po 39té "pichuli" jak říkáš Very Happy

Neutrofily 1,00 (referenční rozhraní= 1,80 - 7,00)

A můj Dr. se nijak nekácel. Zdravím Tvoje neutrofily, Jack
Marie
Anonymní

PříspěvekZaslal: 05.03.2009, 16:26 hod    Předmět: Citovat

Blížím se (spíše plížím) do závěru téměř roční léčby a mám neutrofily o hodnotě 0,66, leukocyty 1,5 a erytrocytů kolem 3. Není to jednoduché, ale snažím se nějak předýchat, k tomu se přidala hyperfunkce štítné žlázy, problémy se slinivkou a řada dalších nepříjemností. Také mi v prvních měsících vadilo padání vlasů, svědění kůže, věčné pokašlávaní, bolesti hlavy a celého těla, špatný spánek atd., jak si pacienti často sfěžují, ale teď mi to připadá nepodstatné, jelikož už vedu tvrdý boj o přežití. Výsledek je stále nejistý, i po 36 měsících jsem byla stále pozitivní (57 000 IU/ml), začínala jsem však s hodnotou 11 000 000 IU/ml. Podotýkám, že se jedná o opakovanou léčbu, (raději ani nepíši kolikátou), také již nejsem nejmladší, hepatitidu jsem získala jako bonus při transfuzi a trápím se a peru s touto chorobou dlouhá leta. Již si ani nedovedu vybavit pocit zdravého člověka, přesto jsem to ještě nevzdala a do dnešního dne zvládla i bez psychologa - díky podpoře svých blízkých. Ráda si na vašich stránkách přečtu zejména pozitivně naladěné příspěvky a souhlasím s Petrem, že uzavřel diskuzi o alkoholu, dle mého názoru je každá konzumace dalším nezvratným sebepoškozováním. Za pár týdnů jdu na závěrečné testy, držte mi palce, výsledek sdělím. Ať se vám všem daří co nejlépe!
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 05.03.2009, 16:57 hod    Předmět: Citovat

Marie napsal:
...Výsledek je stále nejistý, i po 36 měsících jsem byla stále pozitivní (57 000 IU/ml), začínala jsem však s hodnotou 11 000 000 IU/ml. Podotýkám, že se jedná o opakovanou léčbu, (raději ani nepíši kolikátou)...

Ahoj Marie,
je mi líto že tvoje tělo tak špatně snáší léčbu. Navíc, pokud jsi i po 36 týdnech léčby skutečně stále pozitivní, je naděje na úspěšné vyléčení velmi malá a obvykle se v takové situaci léčba předčasně ukončuje. Abys mi rozuměla: nepíšu to proto abych v tobě zadusil poslední jiskřičku naděje ale proto, že by bylo dobré si o tom promluvit se svým lékařem. Pokud léčba nevede k cíli a navíc ti ještě způsobuje velké problémy, je rozumné tělo zbytečně netrápit. V podobné situaci je řada lidí, kteří čekají na nové léky, které jsou ve vývoji.

Je hodně těžké radit takhle na dálku a vím, že nemám všechny informace o tvé léčbě. Ale i když je pokles z 11 mil. na 55 tisíc hodně velký, za 36 týdnů je to bohužel pořád málo. Je mi to moc líto.
Petr

P.S. Tohle ani moc nepatří do tématu o neutrofilech, ale protože nejsi zaregistrovaná, nemám jiný způsob jak ti to sdělit.
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 07.04.2009, 21:25 hod    Předmět: Citovat

Ahoj tak po 12 pichuli mám neutrifily:1,3 doktor říkal, že se mi celkově krevní obraz zlepšil. Prý to tak někdy dělá, že ze začátku jde vše dolů a po nějakám čase se to zase upraví. Tak že mě potěšil. Říkal, že mi teď již nehrozí žádná infekce,...
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.04.2009, 08:49 hod    Předmět: Re: Neutrofily Citovat

Ahoj,mě u minulé léčby pomohlo pití z mixované mrkve a kořenové petržele,poradila mi to jedna stará sestřička a opravdu to funguje.Teď už si to při druhé léčbě dělám automaticky a krvinky jsou lepší.
Patří to k léčbě,tak s tím asi moc nenaděláme,ale stravou se to dá hodně ovlivnit.já tedy při léčbě moc nejím,vždy polovinu z toho co si nandám a tak si aspoň přes den krájím na talíř jablka,mrkev a vše ovoce co seženu v čerstvém stavu.Hlavně nevykrajovat nahnilé,to by nám moc uškodilo.
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.04.2009, 09:48 hod    Předmět: Citovat

Ahoj mě zase poradil jeden mladý doktor rajčatovou šťávu- prý nějaká nová studie, prý to podporuje tvorbu kostní dřeně a tím pádem tvorbu krvinek,...
merry
Anonymní

PříspěvekZaslal: 08.04.2009, 12:07 hod    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Ahoj mě zase poradil jeden mladý doktor rajčatovou šťávu- prý nějaká nová studie, prý to podporuje tvorbu kostní dřeně a tím pádem tvorbu krvinek,...

jo to jsem taky pila a proto už rajčatovou šťávu nemůžu ani vidět. Very Happy
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 09.04.2009, 19:52 hod    Předmět: Citovat

marry: a pomohlo?
Jackman

PříspěvekZaslal: 09.04.2009, 23:28 hod    Předmět: Citovat

to nika: nóó, mě by to pomohlo, že by se mě líp blinkalo Very Happy J.
Beruškamami
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.04.2009, 05:52 hod    Předmět: Citovat

Very Happy rajčátka také moc nemusím, ale asi to vyzkouším...snasd to blinkání vynechám Laughing
maki
Anonymní

PříspěvekZaslal: 13.07.2012, 10:33 hod    Předmět: neutrofily Citovat

Ahoj,manžel s touhle nemoci léčí od února,ze začátku to bylo tahání po všech čertech,14dní ho drželi na infekčím pak mu brali oštípek s játry a pak teprve začla léčba,ale tohle má asi každý.neutrofily má pořád v hodnotě 37.5,tak nevím jestli to zase není moc,jsem pořád ve střehu sotva se řízne okamžitě beru prcka dál a pořád dávám na něj pozor.Po injekci je spíše agresivní a unavený,už se nám párkrát stalo že mu začla tect krev z nosu,bolí ho hlava ale většinu prospí,tak je to celkem dobré.Vím že se trápí tím že by nás s prckem mohl nakazit,taky se toho bojím(jak čert kříže)Nedokázala bych si představit že bych měla se synem ve 3letech podstoupit takovou léčbu.Ale nemůžu to před manželem dávat na jevo a musím mu být oporou,snad i jsem.Z posledních výsledku přišlo ze má zase ubytek krevních destiček,ale zase na druhou stranu ALT 2,0 a HCV-negativní.Skákala jsem 3metry do vzduchu.Jen se bojím aby když zkončí s léčbou aby se to nevrátilo zpět.Omlouvám,že jsem se takhle rozepsala,ale už jsem to mussela ze sebe všechno dostat ven.
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 13.07.2012, 18:26 hod    Předmět: Citovat

Ahoj Maki,
negativní HCV? Tak to je skvělé! Hlavně vydržet! Razz
Petr
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.