Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

První noc s interferonem masakr
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yanyoky

PříspěvekZaslal: 27.03.2009, 11:04 hod    Předmět: První noc s interferonem masakr Citovat

nazdarek lidičky,už jsem tu dlouho nebyl.Tak nejdřív k biopsii moje zkušenost je celkem v pohodě,šlo to rychle akorat to píchnutí bylo dost intenzívní.A ted k tomu včerejšku,horečka dobry 39,8 s tím jsem počítal,bolesti kloubů taky.Celou noc jsem ale nemohl usnout a ke všemu se mi z toho ticha či co,začali nejdřív dělat sluchový a pak i vizualní halucinace.Usnul jsem až kolem půlšestý rano,totalně vyčerpany a vyděšený.Těd po probuzení krom šílenýho bušení ve spáncích a bolesti hlavy jsem relativně v pohodě,jsem hodně zesláblý,ale bez vidin,příšerně mě to vyděsilo.Máte někdo podobnou zkušenost nebo to není moc normální a radši bych se měl poradit s doktorem,mam strach že mi pak léčbu ukončí a to nechci.Zkusim to jak bude probíhat příští týden,ale už ted mam z toho vítr.Zatím se tu mějte lidičky Honza.
Bobila1

PříspěvekZaslal: 27.03.2009, 11:22 hod    Předmět: Citovat

Neboj sa to je len prva injekcia, ostatne budu v pohode a telo si zvykne na interferon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 27.03.2009, 11:54 hod    Předmět: Citovat

Já jsem halucinace neměl, ale pokud jsi nemohl spát tak to může být důsledek únavy. Hodně pij a snaž se pravidelně odpočívat. Příště by to mělo mělo být trochu lepší. Já měl po první injekci zimnici s takovou třesavkou, že jsem se nemohl ani pořádně vysmrkat, protože jsem se nemohl trefit nosem do kapesníku Razz
Ale další byly o poznání snesitelnější.
Petr
Jíťa

PříspěvekZaslal: 27.03.2009, 16:10 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, tak já měla po první injekci zimnici a teplotu 38,2. Další 2 injekce úplně bez teplot, jen trocha bolesti hlavy a únava. Se spaním teda problém mám- noce koukám do tmy a ráno nemůžu vylízt z pelechu jak jsem unavená a rozlámaná. Právě jsem si píchla injekci č.4, tak jsem zvědavá co mě čeká Rolling Eyes Smile
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.03.2009, 21:43 hod    Předmět: Citovat

Díky za ůtěchu,těším se teda na další to zas bude mela. Shocked
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 10:41 hod    Předmět: Citovat

Ahoj, nevím, jaké zkušenosti mají ostatní, ale můj lékař mi na případnou horečku povolil Paralen. Tu sice nemívám , ale párkrát mě po injekci pořádně bolela hlava a na tu to pomohlo.
Jackman

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 11:49 hod    Předmět: to Evka Citovat

Ono to s těmi léky je velmi individuální. Já jsem si třeba vzal Panadol a dost hustě jsem se osypal. Inertní pro mě byl šumivý Aspirin C (ten lepší od Bayera). Když si vzpomenu na tu svoji první třesavku, tak jsem měl děsný problém se v noci s prominutím "vyčůrat". To bylo "dívadlo" !! Váš Jackman
Bobila1

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 13:27 hod    Předmět: Citovat

Otázka pre Petra: Je možné brať IBALGIN pri liečbe pegintronom?
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 14:37 hod    Předmět: Citovat

Bobila1 napsal:
Otázka pre Petra: Je možné brať IBALGIN pri liečbe pegintronom?

Já myslím že Ibalgin (Ibuprofen) se s interferonem netluče. Neslyšel jsem o tom, že by to byl problém a myslím že i já jsem si ho párkrát dal.
Petr
nicmoc

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 15:59 hod    Předmět: Citovat

prvni injekce byla urcite nejhorsi fyzicky. Jak jde cas tak se pridavaji dalsi "radosti"..Co mne nezabije to mne posili. Confused
Bobila1

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 16:23 hod    Předmět: Citovat

Otázka či IBALGIN-IBUPROFEN nie je veľmi škodlivý na pečeň
Petr
Site Admin

PříspěvekZaslal: 01.04.2009, 17:04 hod    Předmět: Citovat

Bobila1 napsal:
Otázka či IBALGIN-IBUPROFEN nie je veľmi škodlivý na pečeň

Řekl bych že není příliš škodlivý.
Mrqa

PříspěvekZaslal: 02.04.2009, 18:20 hod    Předmět: Citovat

Me doktor doporucil si pred prvni injekci vzit 2 paraleny a 1 ibuprofen. To se mi zdalo celkem hodne, takze jsem si dala jen ten ibuprofen s tim, ze pokud bude horecka nebo neco, tak se vezmu i paralen. Nastesti jsem nemela skoro zadne vedlejsi ucinky. Takze pri druhe injekci jsem si dala jen paralen a potom uz nic, protoze to nebylo treba.
Takze Ibuprofen se muze, me ho aspon doktor doporucil.
em

PříspěvekZaslal: 02.04.2009, 20:50 hod    Předmět: Citovat

Radil jsem se se svou doktorkou (primářka v Krči) o ibalginu a podobných lécích jelikož je často používám (vyhřezlá ploténka).Na játra to dobré není
ale nedělá z toho vědu.Mám je prý klidně jíst dál akorát je dobré tento
druh léků co nejčastěji střídat.To platí samozřejmě pro dlouhodobé užívání.Dále je nutné je vydatně zapíjet,poškozují žaludeční stěny.
Hanulík
Anonymní

PříspěvekZaslal: 02.04.2009, 20:57 hod    Předmět: Citovat

S manželem máme za sebou už 16 pichulí (z celkových 48) Primář infekčního oddělení nám hned na začátku léčby doporučil asi dvě hodiny před každou injekcí sníst každý 2 paraleny. Předejdeme tím údajně případné horečce, ale i ostatním stavům podobným chřipce (bolesti svalů a kloubů). Dodržujeme to, jenom asi 2x jsem měla zvýšenou teplotu 37 st. C. Po první injekci mě bolela docela hlava, aby bylo to spíše tím, že jsme leželi v nemocnici, každou hodinu jsme měřili teplotu a čekali, jaké příznaky popisované v námi přečtené brožuře se objeví. Prošlo to celkem v klidu. Kromě toho, že občas bývám celou sobotu (po páteční večerní injekci) celkem k nepoužití (sice mě nic nebolí, ale jsem bez chuti do života a bez nálady), tak se to s jarem začíná lepšit. Ovšem první měsíce jsme měli opuchlá víčka, bolavý nos, prasklinky na rukách i nohách. I já jsem chodila spát v rukavicích a ponožkách, protože jsem na noc mazala silnou vrstvu krému. Ještě teď mi bývá dost zima (hlavně přes den). A to jsem před zahájením léčby celou zimu seděla v kanclu v krátkých rukávech. Teď v dlouhých rukávech plus svetr nato. Nejhorší je ale to svědění po celém těle a změna psychiky. Všechno mě hned vyvede z míry. Ale snažím se vydržet. Nevím, jakou jsme měli viremii na začátku léčby (asi jsem to v tom množství informací nepostřehla), ale dle telefonického hovoru s ošetřující lékařkou byly po 12 týdnech hodnoty pod měřitelnou hranici, tak pořád věřím, že to dobře dopadne. Držím všem palečky, přeju pevné nervy a piště svoje postřehy, rady a zkušenosti.
Ještě jednou touto cestou děkuji Petrovi za tyto stránky. Od doby, kdy jsem je objevila chodím na fórum téměř denně a hodně mi to pomáhá. Hanulík
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.