Zpět na hlavní stránku
 Zpět na hlavní stránkuZpět na hlavní stránku   FAQFAQ    HledatHledat    Seznam uživatelůSeznam uživatelů     RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy    PřihlášeníPřihlášení 

Na kolik máme být otevření na otázku, co máte za problém?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Řekli jste otevřeně svému okolí, že máte HEPC?
ano.
5%
 5%  [ 1 ]
ne.
5%
 5%  [ 1 ]
jen známým
70%
 70%  [ 12 ]
snažil jsem se to zamlžit o co se jedná
17%
 17%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
modry35

PříspěvekZaslal: 01.06.2008, 22:38 hod    Předmět: Na kolik máme být otevření na otázku, co máte za problém? Citovat

Když jste se dověděli o své nemoci, první problém, který asi každý z nás řešil je, jak to říct našim nejbližším, přítelkyni, známým.
Jak jste se s tím poprali ? A druhá věc, jak jste se vypořádali s otázkou říci to ve svém okoli, v zaměstnání, když se někdo zeptá. Proč si na firemním večírku nedáte whisku, když jste minulý rok jich dali například 5?
Otázky tohoto typu zcela jistě přijdou.
Doporučuji to uvážit a dopředu naformulovat své odpovědi. Důvodů je několik:
1. Nikomu po tom nic není.
2. Nikdo vám s tím nepomůže.
3. Nikdo vás nemá co kritizovat, ať už jste si za to mohli sami či nikoli.
4. Od nikoho nečekejte úlevy
atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romolus

PříspěvekZaslal: 08.03.2009, 19:56 hod    Předmět: dobré téma Citovat

Musím přiznat, že ze záčatku kdy mi bylo hodně blbě po lécích jsem to vykecala v práci, přítelově rodině, ( únava, nezdravý vzhled, atd.. musela jsem podat nějaké vysvětlení..)..myslím, že to nebyl dobrý tah, proto také doporučuji moc C nerozebírat. Lidi o tom málo ví a děsí je to.
Nika
Anonymní

PříspěvekZaslal: 11.03.2009, 16:42 hod    Předmět: Citovat

O mě to taky nikdo neví jen jeden člověk (můj pokrevní bratr).
Zdeněk Veselý

PříspěvekZaslal: 11.03.2009, 17:53 hod    Předmět: Citovat

Ahoj,u mne to ví nejbližší rodina,zkrátka ti,co museli na krev.V práci jsem to řekl jen řediteli,je to férový chlap a žádná kritická reakce,spíše se mi snaží pomoci.Díky Bohu.Mějte se fajn a všem držím palečky,papapa Zdeněk
noangel

PříspěvekZaslal: 14.05.2009, 13:28 hod    Předmět: Citovat

Zatloukat, zatloukat, zatloukat! Ať už to Plzák řekl nebo ne, v tomhle případě je to na místě. Stojím možná na špatné straně barikády (céčko má přítel -já ani děti podle všeho ne), ale reakce lidí z okolí mě dostávají. Natvrdo bych to nikde neventilovala, říct jen nejbližším. Lidi se chovají fakt nehezky. Ale není se čemu divit, informovanost mizivá. A když člověk občas vidí zdravotnický personál a jeho reakce, tak si klepe na čelo...
Evička
Anonymní

PříspěvekZaslal: 14.05.2009, 13:59 hod    Předmět: Citovat

noangel napsal:
Zatloukat, zatloukat, zatloukat! Ať už to Plzák řekl nebo ne, v tomhle případě je to na místě. Stojím možná na špatné straně barikády (céčko má přítel -já ani děti podle všeho ne), ale reakce lidí z okolí mě dostávají. Natvrdo bych to nikde neventilovala, říct jen nejbližším. Lidi se chovají fakt nehezky. Ale není se čemu divit, informovanost mizivá. A když člověk občas vidí zdravotnický personál a jeho reakce, tak si klepe na čelo...

já říkám problémy s játry,protože fakt nemá cenu nikomu nic vysvětlovat.Také jsem to ze začátku férově řekla svému okolí a dnes toho lituju.
noangel

PříspěvekZaslal: 14.05.2009, 14:05 hod    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasím. "Pěkně" se echt zachovají ti lidi co jim to na začátku říct musíš, protože přece jen nějaké riziko jim hrozí a měli by si zajít na testy... To se člověk musí občas kousnout do rtů... Diagnoza "problémy s játry" je hezky neutrální a snad blbuvzdorná Cool
Johanci

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 01:53 hod    Předmět: Citovat

Dělám ve zdravotnictví a přišli mi na HCV,na pravidelné roční kontrole.Zatím nemám špatné zkušenosti s okolím,které to samozřejmě musí vědět,vzhledem k tomu kde pracuji.Je jasné,že není pro nikoho příjemné,aby to okolí vědělo.Ale když už se stane,tak se podle mě nic neděje,protože když se chová člověk špatně, k někomu kdo má pozitivní hepatitidu,jen proto,že není dost informovaný a není si schopen o ní zjistit více,když už se chová zle,nebo je jen předsudkář.Nestojí ani za úvahu a ani za to,aby to mrzelo.
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 09:17 hod    Předmět: Citovat

Johanci, pokud děláš ve zdravotnictví, tak tam je aspoň někdo, ne všichni, o nemoci informovaný, a tak snad reagují o trochu lépe než ostatní.
Já mám dojem, že je hlavně potřeba rozvážit komu o nemoci říkáme. Já si myslím, že povrchním známým a kamarádům je lepší nic neříct. Nač jim nutit informace, které jim k ničemu nejsou. Ani jako varování, každý si řekne mě se to stát nemůže, v tomhle jsme asi všichni trochu lehkomyslní. Akorát přibyde další téma pro drby. Těm blízkým jsem všecho i s vysvětlením řekla. A setkala se s podporou a porozuměním. Rodina je jiná kapitola - nejbližší stejně musí na testy. Moji rodiče jsou už staří, (83,8Cool a tak před nimi vše tajím. Přeci je nebudu děsit nemocí. A tak mi maminka nadává, ať už s tím hubnutím přestanu (10kg je na 160cm dost vidět). Lepší, než kdyby se bála.
Můj názor je pořádně přemýšlet, než někomu o své nemoci řeknu, a nejsem-li si jistá, přiklonit se k variantě mlčet.
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 09:20 hod    Předmět: Citovat

Ten smajlík tam nepařil, má tam být 88
Evka
Anonymní

PříspěvekZaslal: 29.05.2009, 09:25 hod    Předmět: Citovat

Teda dnes mám formu, teď zas v mém podání smajlíci paří místo patří. Smile Radši už nic nepíšu.
Radek
Anonymní

PříspěvekZaslal: 31.05.2009, 09:27 hod    Předmět: Citovat

v práci před 15 lety měl spolupracovník céčko,tehdá byla informovanost o dost nižší ,no dali sme mu to sežrat,předloni jsem šel na preventivku a náhodou zjištěné HCV,no panika a děs ,ale už jsem byl poučený,že říkat nikomu nic, a pracuju dodnes a bez nemocenské
Johanci

PříspěvekZaslal: 31.05.2009, 15:33 hod    Předmět: Johanci Citovat

Ahoj Evko,je jasné,že si vybíráme komu se v životě svěříme a komu ne. A platí to nejem,co se týče této nemoci.Ne každý umí mít pochopení.Já také nechci,aby si moji rodiče dělali starosti a neřeknu jim o své nemoci.Jen jsem chtěla říct,že když už se stane a okolí se to dozví a chová se špatně,nemá cenu si tím lámat hlavu.
Jackman

PříspěvekZaslal: 01.06.2009, 06:44 hod    Předmět: jedna z verzí Citovat

Tady přikládám mojí verzi:

před lety jsem přechodil žloutenku, nevěděl jsem o tom, (to opravdu je možné). poškodila mi játra, ( tady lze zažertovat, "že už to teda s tím pitím fakt nelze přehánět"), teď se mi zhoršíl zdravotní stav a lékaři to zkusí napravit novou, dost obtížnou léčbou než mě dají do registru pro transplantaci jater.
Pro odlehčení, lze třeba také sdělit (podle věkové skladby posluchače) že třeba transplantaci jater měl i Džejár ze seriálu Dallas. Event. doplnit nějakého populárního zpěváka dle Vašich vygooglovaných informací.

Z psychologického hlediska pro transfer informací, je to dobrá skladba, aby neinformovaného příjemce informace mírně dezorientovala, znejistěla ("sakra o tom nic nevím") a nasměrovala ho k závažnější části sdělení (transplantace). Co Vy na to? Váš Jackman
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Hepatitida C -> Hepatitida C Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.